takip et takip et takip et
Gündem

1 Kasım 2019 - 480 Okunma

ORGANBAĞIŞININ ÖNEMİ ANLATILACAK

Abone Ol

Tokat’ta 03-09 Kasım Organ Bağışı Haftası kapsamında İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün destekleri ile Eski Böbrek ve Diyaliz Hastaları Yardımlaşma ve Dayanışma Dernek Başkanı Turan Melek’in öncülüğünde organ bağışı konulu seminer düzenlenecek.

Tokat’ta 3 Kasım 2019 Pazar günü saat 11.00-13.00 arası İstinye Üniversite Hastanesi doktorları tarafından organ nakli konulu seminer verilecek.

Eski Böbrek ve Diyaliz Hastaları Yardımlaşma ve Dayanışma Dernek Başkanı Turan Melek’in öncülüğünde ilimizde organ nakli konulu seminer düzenleniyor.

Mehmet Akif Ersoy Görme Engelliler Okulunda düzenlenecek seminere katılımcı olarak İstinye Üniversite Hastanesi Organ Nakli Bölüm Başkanı Prof. Dr. Ayhan Dinçkan ve İstinye Üniversite Hastanesi Organ Nakli Koordinatörü Ayşe Özkan katılacak.

SEMİNERE DAVET

Seminer davetiyesini gazetemize ulaştıran Eski Böbrek ve Diyaliz Hastaları Yardımlaşma ve Dayanışma Dernek Başkanı Turan Melek, bu vesile ile gazetemize açıklamalarda bulundu ve organ nakli bağışının önemine değindi. Ülke genelinde ve Tokat’ta mevcut böbrek hastası sayısının her geçen gün arttığını belirten Melek, konuya farkındalık oluşturmak amacıyla 03-09 Kasım Organ Bağışı Haftası kapsamında organ bağışı konulu seminer programı düzenleyeceklerini söyledi.  Melek, “İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün destekleri ile organ bağışı konusunda farkındalık oluşturmak için düzenlediğimiz bir program. Tokat’ta organ bağışı konusunda farkındalık oluştu. Düzenlediğimiz seminere katılan birçok kişi su içerek güne başlama ve tuzu azaltma alışkanlığı kazandı.  Bunlar çok önemli şeyler. Diyalize her gün yeni hastalar geliyor bu beni çok üzüyor, Diyaliz süreci çok zor. Elimden geldiği kadar bu konuların üzerinde duruyorum. Ben bir başka kişinin daha böbrek yetmezliğinden dolayı diyalize girmesini istemiyorum. İnsanlar bilinçlensin, dikkat etmesi gerektiğini öğrensin.” Diyerek 03 Kasım 2019 Pazar günü düzenlenecek Organ Bağışı Konulu seminere Tokatlı vatandaşları davet etti.


" ORGANBAĞIŞININ ÖNEMİ ANLATILACAK konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere ORGANBAĞIŞININ ÖNEMİ ANLATILACAK ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda ORGANBAĞIŞININ ÖNEMİ ANLATILACAK ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır.

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku