Dolar 27,5057 0.16%
Euro 28,7998 0%
Gram Altın 1.607,42 -0,36%
Çeyrek Altın 2.736,00 -0,36%
Yarım Altın 5.472,00 -0,36%
Tam Altın 10.860,62 -0,75%
Ordu’da Yerli Tekne Üretimi Canlandı

Ordu’da Yerli Tekne Üretimi Canlandı

ABONE OL
31 Mayıs 2023, 22:27:11

Ordu’nun Yerli Tekneleri Denizlerde

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, denizden daha fazla yararlanmak ve denizciliğe yönelik faaliyetleri arttırmak amacıyla başlattığı çalışmalarla su sporlarına olan ilgiyi arttırmaya devam ediyor. Şehit Temel Şimşir Gemisi ve Kuzey Yıldızı tekneleri ile şehir deniz turizminin kazanılmasının ardından unutulmaya yüz tutan tekne üretimini de canlandıran Başkan Güler, “Made in Ordu” markası altında Ordu’nun yerli teknelerini üretiyor.

Tasarım, üretim ve satışı Ordu Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki Oryaz tarafından gerçekleştirilen tekneler, Fatsa’da kurulan fiber-kompozit üretim merkezinde profesyonel ekip tarafından imal ediliyor. İmalatın tüm aşamaları özel bir ekip tarafından gerçekleştirilen teknelerin tasarımı mühendisler tarafından yapılan model teknelerle başlıyor ve uzman ustalar tarafından imal ediliyor.

Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin çalışmalarının yoğunlaşmasıyla nostaljik kayıklardan balıkçı teknelerine kadar çeşit çeşit tekne üretimi yapılıyor. İnşa edilen tekneler Türkiye geneline pazarlanıyor ve geçtiğimiz günlerde Ordu’nun yerli teknesi tatil beldesi Marmaris’e satıldı.

Tekne üretim çalışmaları ile deniz ve denizcilik faaliyetlerinin canlanmasının yanı sıra yeni bir iş sahası da doğuyor. Ordu’da istihdama önemli ölçüde katkı sunması beklenen çalışmalar takdir topluyor.

DİKKAT!  Sivas'taki kazada ölenlerin isimleri belli oldu
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments