takip et takip et takip et
Manşet

26 Şubat 2020 - 269 Okunma

ONKOLOJİ HASTALARININ MUTLULUĞU İÇİN

Abone Ol

Tokat Gaziosmanpaşa Üniversite Hastanesinde tedavi gören onkoloji hastaları ve hasta yakınlarına moral ve motivasyon desteği sağlamak amacıyla başlatılan ‘Hayatıma Renk Kat’’ Projesi faaliyetleri devam ediyor.

Tokat Olgunlaşma Enstitüsü tarafından hazırlanan ‘Hayatıma Renk Kat’’ Projesi kapsamında Onkoloji hastalarına yönelik etkinlikler gerçekleştirildi.

Tokat Gaziosmanpaşa Üniversite Hastanesi Palyatif Bakım Uygulama ve Araştırma Merkezinin katkılarıyla; hasta ve hasta yakınlarının bu sıkıntılı dönemlerinde birazda olsa hoşça vakit geçirmelerini sağlanmak için yapılan etkinliklerde Tokat ve yöreye ait bitkisel boyalar kullanılarak yazma, tülbent, şal gibi ürünler boyandı. Hastalara Tokat geleneksel tahta baskısı yaptırılarak hazırlanan el emeği göz nuru ürünler yine kendilerine hediye edildi. Yıl boyunca yapılacak etkinlikler sonunda elde edilen ürünlerden sergi organizasyonu planlanıyor.

Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Doğal Boyalar Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Adem Önal, Tokat Olgunlaşma Enstitüsü Müdürü Filiz Vanlıoğlu ve Palyatif Uygulama ve Araştırma Müdürü Prof. Dr. İsmail Okan koordinatörlüğünde el sanatları öğretmenleri Gülseren Alkan ve M. Hilal Kalpakçı ile devam etmekte olan proje çalışmaları bir ilk olma özelliğini taşıyor. Kurumsal iş birliklerine örnek teşkil eden çalışmanın yapılan planlar doğrultusunda devam edeceği belirtildi.

Proje ile ilgili bilgiler veren Tokat Olgunlaşma Enstitüsü Müdürü Filiz Vanlıoğlu, “Bir gönle dokunmak, onun tüm acılarını hissetmeye çalışmak, sonra ders almak, şükretmek ve hayata bağlanmak. Tüm bunları onkoloji hastalarımıza yönelik etkinlikte yaşamak mümkün. Biraz olsun onları mutlu etmeye çalıştık.” Dedi.


" ONKOLOJİ HASTALARININ MUTLULUĞU İÇİN konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere ONKOLOJİ HASTALARININ MUTLULUĞU İÇİN ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda ONKOLOJİ HASTALARININ MUTLULUĞU İÇİN ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır.

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku