takip et takip et takip et
Gündem

8 Temmuz 2020 - 768 Okunma

ÖMER SAĞOL GÜVEN TAZELEDİ

Abone Ol

İYİ PARTİ TOKAT’TA 2. SAĞOL DÖNEMİ

İyi Parti Tokat İl Başkanlığı 2. Genel Kurul toplantısını yaptı. Genel kurul sonrasında kullanılan yapılan seçimlerde Ömer Sağol tekrar il başkanlığına seçildi.

İYİ Parti Tokat İl Başkanı Ömer Sağol kurulda yaptığı konuşmada, ” Bizim Tokat’a, Türkiye’ye ve dünyaya dair bir sözümüz, iddiamız var. Memleket diye bir meselemiz, millet diye bir derdimiz var. Huzur, güven, adalet diye bir idealimiz var. Bizim Kızılelma gibi yüce bir idealimiz var. Bizim rakibimiz partiler ya da birtakım faniler değil. Biz yozlaşmış düzenle mücadele ediyoruz. Adaletin mumla arandığı bir dönemdeyiz. Ahlaki zafiyetler, adaletsizlikler ve ekonomik açmazlar sebebiyle toplum cinnet noktasına doğru gidiyor. Bizim hukuk diye bir mecburiyetimiz, ahlak diye bir önceliğimiz var. Gerçekleri görmemezlikten gelemezsiniz” dedi. Sağol konuşmasını şöyle sürdürdü:

TOKAT’IN DİRİLİŞİNE YÖNELİK PLANLARIMIZ VAR

“Biz Tokat’ın tekrar dirilişine yönelik planlarımız var, projelerimiz var. Bugünü düzeltmek, yarını planlamak zorundayız. Diyorlar ki, Tokat için çok şey yaptık. Peki neden insanlar Tokat’ı terk ediyor. Neden köylerde, kasabalarda, ilçelerde baba ocakları bir bir sönüyor.  Dönüp nüfusumuza bir bakın.. 1960 yılların nüfusundayız. İnsanlarımız niye aş ve iş için bu cennet Tokat’ı terk ediyorlar.. Bu verimli toprakları işlemiyor. Tokat’a ulaşım, hızlı ulaşım tam anlamıyla sorunlu hale geldi. Havaalanımızın hizmete açılması yılan hikayesine döndü. Hızlı tren uygulaması bir muamma. Eğer işadamlarını şehrinize çekmek istiyorsanız, ürünlerinizi hızlı bir şekilde hedefine gönderecekseniz havaalanı ve demiryolu ağını aktif kullanmanız gerekiyor. Yıllardır konuşmamıza ve taleplerimizi iletmemize rağmen Karadeniz bağlantı yolumuz yok. Bu bağlantı yolu olsaydı deniz yoluyla da ürünlerimizi pazarlayabilirdik.”

TOKAT’IN PROJELERİ ATIL KALDI

Konuşmasında Tokat’ın sorunlarına da değinen Sağol, “Tokat-Niksar-Ordu yolu yıllardır yapılamamıştır. Tokat-Sivas, Tokat-Amasya, Zile-Alaca-Sungurlu yol sorunları da tam olarak çözülememiştir. Demek ki, ters giden bir şeyler var. İşte biz bunları düzeltmek için buradayız. Tokat’ta büyük bir işsizlik vardır. Göçün esas sebebi de budur. İnsanlar siyasetçilerin peşinde dolaşarak kendilerine ve çocuklarına iş aramaktadırlar. Çiftçi, memur, işçi, emekli geçinememektedir. Kazova, Kelkit, Artova, Zile ovaları dünyanın en verimli yerleri olmasına rağmen, yanlış politikalar, yetersiz destekler, kuraklık sonucu üretemez konuma gelmiştir. Bu yıl yağmurların geç gelmesi, geç gelen yağmurların afete dönmesi ayrı bir sorun olarak karşımıza çıktı” diye konuştu.

BORÇLANARAK SIKINTI ÇÖZÜLMEZ

Türkiye’nin yaşadığı ekonomik sıkıntılara da değinen Ömer Sağol, “Esnaf borçlanıyor, sanayici borçlanıyor, köylü borçlanıyor. Kısaca Tokat’ta herkes borçlanıyor. Hepimizin yarını ipotekli. İnsanları borçlandırarak ülkeyi, Tokat’ı düzelteceklerini sanıyorlar. Parasal genişleme, kredi dağıtma ve tüketime dayalı ekonomiyi canlandırma modelinin yarın bize daha büyük sıkıntılar getireceğini aslında bütün bu modelin uygulayıcıları da biliyordur. Bu çok basit bir kuraldır. Olmayan bir paranızı, kazanmadığınız bir gelirinizi harcıyorsunuz. Bunun karşılığı oldukça ağır faturadır. Ama günü kurtarma adına yapılan bu adımlar daha büyük sorun biriktiriyor ve ona da yarın bakarız deniliyor. Ertelenen sorunlar ya da biriktirilen sorunlar bizim için önemli bir risk oluşturuyor. Yatırımcıların bize karşı açıkladıkları raporlar hep bu risklere dikkat çekiyor. Sonra da art niyetli olarak o uyarıları düşmanlık olarak ilan edip geçiyoruz. Oysa uyarılara biraz göz atsak, uyarıları biraz dikkate alsak; ya da günü kurtarma yerine biraz da sürdürülebilir bir ekonomik iklim yaratmayı göze alsak fena mı olur? Arkadaşlar ülke ekonomisi iyi gitmiyor. Tokat’ta işler iyi gitmiyor. Yakın bir gelecekte ülkemizde ciddi bir ekonomik patlama olacak. Bunları düzeltmek, projeler geliştirmek için İYİ Partide siyaset yapmaya devam edeceğiz. Şimdi ekonomideki bozulmayı, derin sıkıntıyı Koronaya bağlayacaklar. Oysa ekonomik göstergeler koronadan evvel endişe veriyordu” diye konuştu.

ÜMİT VARIZ

Her şeye rağmen ümit var olduklarının altını çizen İYİ Parti Tokat İl Başkanı Ömer Sağol, “Artık Türkiye’nin İYİ’lik üzerine ümidi var. Buradan söylüyorum; Türk siyasetinin tehditvari ve ayrıştırıcı söylemlerden arınarak herkesi kucaklayıcı uygulamalarla demokratik zeminde yürütülmesine ihtiyacı var.

İYİ Parti bu konuda da Türkiye’nin ümididir. Bizler her zaman İYİ’likte ısrarcı olacağız! Her zaman ayrıştıran değil birleştiren olacağız! Menfaat ve siyasi çıkar hesabı yapmadan vatanını, milletini ve Al Bayrağını seven herkesle bir araya gelerek her şeyi konuşmaya devam edeceğiz! Bugün İYİ Parti Tokat İl Başkanlığı 2. Olağan İl kongresi günü, bizim toyumuz, demokrasi şölenimiz… Biz hepimiz bir bedeniz. Hepimizin yolu da belli, amacı da belli. Yolumuz İYİ’lik üzerine olan bir Türkiye’dir. Amacımız da bu yolda bir nefer gibi mücadele etmektir. Bunun için Parti kongrelerimizin kaybedeni olmaz. Kazanan hep Türkiye’dir. Kazanan hep Tokat’tır. Kazananın Tokat ve partimizin olacağını emin olduğum İl kongremiz ülkemize, milletimize hayırlara vesile olsun. İYİ’ki varsınız, İYİ’ki sizlerle yol arkadaşız, ülküdaşız. Toyumuz kutlu olsun. Hepinizi saygıyla selamlıyorum” diyerek konuşmasını bitirdi.

Kongreye eski milletvekili Mehmet Arslan ve Anlara Büyük Şehir Meclis Üyesi Kerem Erdem ve çok sayıda partili katıldı. İstiklal Marşı ve Saygı duruşunun ardından divan başkanlığı seçimi yapıldı. Konuşmaların ardından yapılan seçime tek liste olarak giren Ömer Sağol tekrar Tokat İl Başkanlığı görevine seçildi.


" ÖMER SAĞOL GÜVEN TAZELEDİ konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere ÖMER SAĞOL GÜVEN TAZELEDİ ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda ÖMER SAĞOL GÜVEN TAZELEDİ ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır.

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku