Dolar 27,3861 0.25%
Euro 29,0664 -0.07%
Gram Altın 1.628,19 -0,87%
Çeyrek Altın 2.767,00 -0,57%
Yarım Altın 5.533,00 -0,61%
Tam Altın 11.014,74 -0,47%
OKA’DAN DESTEK ALACAK PROJELER TÖRENLE İMZALANDI

OKA’DAN DESTEK ALACAK PROJELER TÖRENLE İMZALANDI

ABONE OL
20 Aralık 2019, 11:07:31

Vali Dr. Ozan Balcı, Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı (OKA) 2019 Mali Destek Programı kapsamında destek almaya hak kazanan projelerin imza töreninde “Projelerimiz insanlarımızın gurur duyacağı ve geleceğe daha umutla bakmalarını sağlayacak projelerdir.” dedi.

Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı 2019 Mali Destek Programı kapsamında destek almaya hak kazanan projelerin imza töreni OKA Tokat Yatırım Destek Ofisi’nde yapıldı.

Proje sahiplerinin projeler hakkında bilgilendirme yaptığı törende,Ticaret Odası Başkanı Ali Çelik, OKA Genel Sekreteri Mevlüt Özen ve Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu konuştu.

Vali Dr. Ozan Balcı, projelerin Tokat’a, ilçelere ve köylere çok önemli katkılar sağlayacağını söyledi.  Tokat’ın ve Tokatlıların kültürüne, turizmine, eğitimine ve tarımına değer kazandıracak 2023 Tokat projelerinde emeği geçen herkese teşekkür eden Vali Dr. Ozan Balcı,  Tokat’ın imarı, ihyası, inşası ve refahı için yapılan projelerin her zaman destekçisi olacağına dikkat çekti.

Vali Dr. Ozan Balcı, “Öncelikle bu projelerin Tokat’ımızın geleceğine, Tokatlı hemşerilerimize hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum. Bu sene OKA’nın mali destek programının yüzde 35’ini dört il arasında Tokat almış oldu. Yaklaşık 34 milyon TL’nin 12 milyonu TL’sini de Tokat aldı. Bu projelerde arkadaşlarımız emek verdiler, alın teri döktüler. Tokat adına güzel projeler yapıldı. Kültür turizm, tarım ve eğitime ilişkin yatırımlar yapıldı. Bu projeler Tokat’ımızın, Tokatlı hemşerilerimizin projeleri. Bizim görevimiz ili yöneten insanlar olarak yüreklendirmek, cesaretlendirmek ve desteklemek. Projelerin Tokat’a çok hayırlı olacağını düşünüyorum. Kültür turizm projelerimiz için geçen hafta Bakan yardımcımızla toplantı yaptık. Bizim projelerimize destek verecekler. Yazmacılar hanından, Sulusaray Termal Kaplıcalara, Zinav Gölünden, Pazar’daki eski hükümet konağının kadınlar için bir merkez yapılmasına, Başçiftlik’te kayak merkezi yapılmasına kadar bunlar hep kültür, turizm alanında önemli projeler. Halkımızın zenginleşmesine, refahına çok anlamlı katkılar sağlayacak projeler. “ dedi.

DİKKAT!  GOP LİSESİNDEN GELENEKSEL PİLAV GÜNÜ

 “Projeler Tokat’a Değer Kazandıracak”

Tokat’ın tarımda, eğitimde ve kültür turizmde önünün çok açık olduğunu ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı, “Tokat için tarımın başkenti diyoruz. Bağcılıkta, narenciyenin zararlılardan korunmasına, balın etiketlenmesine, bez sucuğa, sağlıklı süt üretimine, Reşadiye peynir üretimine, kiraz paketlemesine, kadın kooperatiflerine, kadınlarımızın el emeği göz nuru yöresel tatların piyasaya sunulmasına kadar tarımda da çok güzel projelerimiz var. Tokat’ın cevizini iki katına çıkarıyoruz. Seracılıktan, çileği geliştirmeye, kaba yem bitkisinin geliştirilmesinden, sertifikalı buğday dağıtımına kadar projelerimizi var. Tokat’ın önünün çok açık olduğunu düşünüyorum. Eğitimde yine çok güzel projeler yapıldı. Taşların işlenmesinden, robotik kodlamaya, yeşil enerjiden, kimya laboratuarına kadar çok güzel projeler yapıldı. Bu projeler Tokat’ımızın insanının huzuruna ve refahına katkı sağlayacak. Doğru iş yapmak yetmez, işi doğru da yapmak lazım. İnsanlarımızın gurur duyacağı ve geleceğe daha umutlu bakmalarını sağlayacak projeler. Bu projeler uygulamaya geçtiğinde bir sürü insanımıza katkı sağlayacak. Bunlar kamu kaynaklarıyla yapılan devletimiz ve milletimizin projeleridir. Güdümlü projeyi yapıyoruz. Ballıca Mağarası, Kaz Gölü, Pazar Şelalesi ile birlikte Tokat’ta turizm ve kültür adına çok güzel çalışmalar yapmış olacağız.  Projelerimiz Tokat’ımıza hayırlı ve uğurlu olsun diyorum. Yılmadan, yorulmadan memleketimiz ve milletimiz için çalışacağız.” şeklinde konuştu.

Törene Vali Dr. Ozan Balcı, Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, kaymakamlar, OKA Genel Sekreteri Mevlüt Özen, OKA Tokat İl Koordinatörü Mehlika Dicle, kurum temsilcileri ve proje sahipleri katıldı.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments