takip et takip et takip et
Köşe Yazıları

22 Ocak 2019 - 10:45:03 - 45 Okunma

OH BEE TOKAT SPOR

OH BEE TOKAT SPOR

Tokatsporumuz 2. Devrenin ilk maçında Darıca Gençler Birliği A.Ş’yi 4-0 gibi bir skorla mağlup etti. bu sezon ilk defa bu kadar güzel bir maç neticesi ile (4-0 gibi bir skorla) galip gelmesi tüm Tokatlıları tüm Tokatspor camiasını oh be dedirtecek kadar derin bir nefes aldırmış oldu. Tebrikler Tokatspor, tebrikler diyoruz.

Tokatspor A.Ş – Darıca Gençler Birliği A.Ş maçında gözümüze takılan önemli ayrıntılara gelince

  1. Her maçımızda olduğu gibi protokol tribününün manzarası spor kamuoyunun takımımıza olan alakasını gösteriyordu. Maalesef Tokatsporumuz bu sezon gibi kötü günler yaşadığı bir sezon yaşamadığı gibi bu günlerde vefalı dostların Tokatspor ile beraber olması gerekir. Pek lafı uzatmadan inşallah takımımızın bundan sonra yapacağı maçlarımıza gelerek takımımızı hiç olmazsa şeklen desteklediklerini gösterirler. Bu arada vilayetimize yeni atanan Valimizi Tokatsporlu taraftarlar, ne zaman şeref tribününe gelerek maçımızı izleyecek diye Valimiz Sayın Dr. Ozan Balcı’nın yolunu beklemektedirler. Kulübümüzün Başkanı Sayın Ufuk Akçekaya ve tüm Türkiye’ye örnek olan bayan yöneticimiz Işıl Hanımın da hakkını yemeyelim. Tüm Tokatsporlular kendilerine teşekkür ediyor.
  2. Takımımızın 12. Adamı konumundaki taraftar topluluklarımız soğuk havaya rağmen oldukça kalabalık bir çoğunlukta tribünde yerlerini alarak takımımızı maçın başından sonuna kadar güzel tezahüratları ile desteklemeleri takımımızın kötü gün dostu olduklarını göstermiş oldular, kendilerinin gösterdikleri bu vefalı davranışa tüm Tokatspor camiası olarak binlerce teşekkürler, teşekkürler, teşekkürler diyoruz.
  3. Gözümüze takılan en önemli ayrıntı da Tokat’ımızda bu son yıllarda bu kadar soğuk ve kar yağışlı bir kış sezonu göremediğimizden dolayı, maç oynanacak sahanın hazırlanması buzlarla kaplı olduğundan çok zordu. Sahanın zemininin bozulmaması için makine ile çalışmak yerine insan gücüyle karların temizlenmesi gerekiyordu. Bu zor şartlarda sahanın temizlenmesinde ve stadı maç yapılabilir bir konuma getirdikleri başta Gençlik Spor İl Müdürü Cemil Çağlar ve Stat Amiri Ahmet Yardımcı olmak üzere il müdürlüğünün tüm personeline teşekkür ediyoruz.

İnşallah stadımızın yerine yeni stadımız yapıldığında alttan ısıtma teşkilatı da yapılarak bu gibi hallerde stadın hazırlanması daha kolay olur. Haydi, hayırlısı diyelim.

 

MAÇIN ANALİZİ

  1. Takımımız 2. Devre yapılan yerinde nokta transferlerle iyi bir takım görünümü kazandırılmış. Takımımızın Maçın bilhassa ikinci devrede oynadığı futbol biz Tokatlı futbol adamlarının takdirlerini kazanmıştır. İnşallah bu güzel görüntüler bundan sonra yapacağı maçlarda da görülür. Takımımızı hat-hat mevki-mevki incelediğimizde kalecimiz Akın İsmail, kendisine pek fazla iş düşmemesine rağmen, duruşu ve yerinde müdahaleleri ile bizim kendisine olan güvenimizin devam ettiğini gözlemledik.  

 

  1. Defans dörtlüsü Ömer Kandemir sağ geri (sağ bek) Anıl Şahin sol geri (sol bek) Ömer Alp Kulga stoper, Emrah Taysı merkezi stoperden teşkil edilen defans bloğumuz hem sahada yer almada, hem de orta sahamızı ve hücum bloğunu desteklemede oldukça iyi bir görüntü çizmiştir.

 

  1. Orta sahamız Muhammet Şükrü Arslan, Bilal Gülden iki ön libero onların önünde de ileri orta saha (santrafor arkası) görevine de alt yapımızdan yetişen Recep olarak teşkil edilmişti. Bize göre Bilal Gülden sık sık merkezi boşaltarak gereksiz hücuma iştirakleri, Recep Türköz’ün de yetersiz fiziki kalitesinden dolayı bu ağır sahada pek fazla iş yapamamasını gözlemledik. Teknik heyetimizin yerinde bir değişiklikle Recep’i oyundan alarak Anıl Şahin ön liberoya, Bilal Gülden de santrafor arkasına kaydırılmasının daha faydalı olduğu kanaatindeyiz. Bu hatta cezalı olan Azat’ın girmesi ile ön liberolarımızı daha mücadeleci ve defansif bir görevde yer alarak önümüzdeki iki deplasman maçında daha faydalı olur kanaatindeyiz.  Aynı mevkie sonradan giren Ahmet Arı Vedat Saygı’da bu mevkide takımımıza oynadıkları zaman faydalı olacakları kanaatini gözlemledik.

 

  1. Erhan Aydın sağ ileri (sağ açık) Timur Kosovalı santrafor, Noyan Öz sol ileriden (Sol açık) teşekkül eden forvet hattımız takımımızın birinci devresindeki en büyük eksikliği olan hücum eksikliğimizi gidermiş olarak da attıkları şahane gollerle bizlere göstermiş oldular.

 

Hülasa olarak takımızı ikinci devrede yaptığı yerinde nokta transferlerle yepyeni bir hüviyete bürünmüş bu takım bizlere çok iyi işler yapar intibaı vermiştir. Tokat’ımızın bir numaralı turizm elçisi olan Tokatspor A.Ş’yi Sayın Valimiz, Sayın Belediye Başkanımız olmak üzere her kesimin desteklemesini bekliyoruz. Kulübümüzün tüm maddi harcamalarını yerine getiren Başkanımız Ufuk Akçekaya’nın yalnız bırakılmamasını temenni eder, Tokatsporumuzun bundan sonra yapacağı maçlarda da başarılar dileriz. 

"Ercan Süsoy" diğer yazıları için tıklayın.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır.

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku