Dolar 18,7800 0.36%
Euro 20,1575 1.2%
Gram Altın 1.211,97 -0,66%
Çeyrek Altın 2.036,00 -0,20%
Bitcoin 525107 -3.98545%
Ethereum 33411 -3.6715%
Yarım Altın 4.066,00 -0,37%
Tam Altın 8.104,35 0,73%
Normal Adet Olup Hamile Olduğunu Öğrenenler

Normal Adet Olup Hamile Olduğunu Öğrenenler

ABONE OL
04 Şubat 2023, 02:02:55

Hamilelikte üstüne görme (kanama) durumu sık karıştırılan bir olaydır. Hamileliğin başında sık olarak kanama görülür ve bu adet kanaması ile yanıltabilir. Normal adet döneminde ise hamilelikte adet görülmez. Hamile kalan bir kadın son adetini görür ve sonra adet görmemeye devam eder. Bazı nadir durumlarda hamilelikte adet görme olasılığı vardır, fakat her ay regl gibi değildir ve sadece bir ya da iki kez görülebilir.

Hamilelik sırasında adet kanamasına neden olan durumlar genellikle genetikdir ve kadınlar hamile olduklarını regl oldukları sanabilir. Halk arasında üstüne görme olarak adlandırılan hamilelik başlangıcındaki kanama, eğer ailenizden birinde bulunuyorsa, sizde de ortaya çıkabilir. Hamile kalmak istemeyen veya düzensiz adet gören kadınlar, hamile olduklarını fark etmeyebilirler, fakat dikkatli olunması gereken bir durumdur. Eğer böyle bir durum ile karşılaşırsanız, mutlaka bir kadın doğum uzmanına danışmanız gerekir.

Adet Olmaya Devam Ederken Hamile Olduğunu Öğrenenler

Hamilelikte adet kanaması olarak bilinen kanama, hamileliğin başlangıcında meydana gelebilir ve bu durum hamile olduğunu öğrenen pek çok kadın için sürpriz bir durumdur. Halk arasında “üstüne görme” olarak tabir edilir ve hamile kalması sonrası adet görmemesi sebebiyle meydana gelir. Kadınlar hamile kalması durumunda adet görmeyeceğini düşünmediği için bu durumu fark etmeyebilir. Ancak hamileliğin belirtilerinin ortaya çıkması ile hamile olduğunun farkına varılabilir. Eğer böyle bir durum yaşanırsa, kadın doğum uzmanına danışmak önemlidir.

Hamilelikte kanama, normal adet kanamasından farklıdır ve renk olarak daha açıktır. Dikkatli ve vücudunu iyi tanıyan kadınlar bu farkı fark edebilir ve şüphelendiği durumda test yapabilir. Bunun yerine bir kadın doğum uzmanına da muayene olabilir. Hamilelikte normalin dışında görülen herhangi bir kanama adet kanaması değildir ve uzman bir hekim tarafından muayene edilmesi gerekir.

normal adet olup hamile oldugunu ogrenenler

Adet Bitiminden Sonra Hamile Olduğunu Öğrenenler

Adet dönemi bitiminden sonra hamile kalma ihtimali vardır. Bu, spermlerin kadın vücudunda 5 gün canlı kalmasından ve doğurganlık yapısının yeniden aktifleşmesinden kaynaklanır. En yüksek hamile kalma ihtimali, yumurtlama dönemi ve ilişkiye girmekle artar. Ancak adet dönemi bitiminden 1 gün sonra bile hamile kalma durumu mevcuttur. Eğer hamile kalmak istemiyorsanız, farklı korunma yöntemlerini denemeniz önerilir.

Adet Olmayı Beklerken Hamile Olduğumu Öğrendim

Adet olmadan hamile olabilecekleri bilinen birçok kadın vardır. Her adet dönemi sonrasında kadın vücudu hamile kalma için açık hale gelebilir ve yumurtlamaya başlayabilir. Adet dönemi sonrasında ilişkiye girdiğinizde hamile kalma oranı artar, özellikle yumurtlama döneminde. Fakat adet bitiminden bir gün sonra bile hamile kalma ihtimali vardır. Adet bitiminden hemen sonra hamile kalma ihtimali, spermlerin kadın vücudunda 5 gün boyunca canlı kalabilmelerinden kaynaklanır. Ancak hamile kalmak istemiyorsanız, farklı korunma yöntemlerini deneyebilirsiniz.

Kadınlar adet olduklarını sanırken hamile olduklarını keşfedebilirler. Üstüne görme durumu, genetik olarak aile içinde görülebilir. Ancak her hamile kadın bu durumu deneyimlemeyebilir. İyi vücudunu tanıyan bir kadın adet kanaması ile üstüne görme arasındaki farkı rahatlıkla ayırabilir, çünkü üstüne görme olarak adlandırılan kanamalar daha açık renkte ve yoğun olmayan adet kanamalarından daha az görülür. Şüphe durumunda, hamilelik testi yapmak doğru bir seçenek olacaktır.

Adete 10 Gün Kala Hamile Olduğunu Öğrenenler

Hamile kalmak, birçok çift için en güzel hayallerinden biridir. Bazı kadınlar hamile olduklarını öncelikle adet kanaması görmeleri ile fark edebilirler. Eğer adetiniz düzenli oluyorsa ve 10 günden daha uzun bir süre geciktiyse hamile olduğunuzu şüphe edebilirsiniz. İdrar testi ile evde hamilelik testi yapabilir veya sağlık ocaklarında kan testi yaptırarak hamile olup olmadığınızı doğrulayabilirsiniz. Hamile kalma şansınız yumurtlama dönemi ilişkiye girildiğinde daha yüksektir. Hamile kalmak isteyen anneler bu dönemi takip edebilir ve ilişkiye girebilirler. Bazı kadınlar hamile iken de kanama görebilir ve hamile olduklarını fark etmeyebilirler, ancak vücutlarındaki değişiklikler ile birlikte hamile olduklarını anlarlar. Hamile olduğunuzu şüphe ettiğinizde mutlaka hamilelik testi yapmanız tavsiye edilir.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments