takip et takip et takip et
Niksar

3 Aralık 2019 - 238 Okunma

NİKSAR’DA CEVİZ ÜRETİMİ ARTACAK

Abone Ol

Niksar'a bağlı Hüseyingazi Köyünde bin 500 dönüm alanda 24 bin ceviz fidanı dikimi ile ceviz üretiminin arttırılması hedefleniyor.

Vali Dr. Ozan Balcı başkanlığında düzenlenen toplantıda Tarım Tokat Ceviz Üretimini Geliştirme Projesi kapsamında sürdürülen çalışmalar ele alındı.

Valilik Toplantı Salonu’nda gerçekleşen toplantıda Vali Dr. Ozan Balcı’ya Hüseyingazi Köyü’nde yapılması planlanan ceviz üretim çalışmaları ile ilgili son durum hakkında bilgi verildi.

Ceviz üretimine özel önem verdiklerini ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı, ceviz üreticisinin yanında olduğunu ve kendilerine gereken desteğin verileceğini söyledi.

Devlet-vatandaş işbirliği ile yapılması planlanan Ceviz Üretimini Geliştirme Projesi çalışmalarının hızla yürütülmesini isteyen Vali Dr. Ozan Balcı, “Tokat’ta tarım üretimini arttırmak, üreticinin zenginleşmesine katkıda bulunmak için çalışıyoruz. Amacımız, Tokat’ı Türk tarımının parlayan yeni yıldızı yapmak.” dedi.

Vali Dr. Ozan Balcı, çalışmalarda emeği geçen herkese teşekkür etti.

Toplantıya İl Tarım ve Orman Müdürü Orhan Şahin, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Recep Gökçe, Orman İşletme Müdürü Mehmet Sandalcı, DSİ Müdürü Ali Çetinkaya, TKDK İl Müdürü Fevzi Çiçek, Niksar İlçe Tarım ve Orman Müdürü Namık Özdüzgün ve ilgili kurum temsilcileri katıldı.


" NİKSAR’DA CEVİZ ÜRETİMİ ARTACAK konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere NİKSAR’DA CEVİZ ÜRETİMİ ARTACAK ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda NİKSAR’DA CEVİZ ÜRETİMİ ARTACAK ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır.

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku