takip et takip et takip et
Erbaa

6 Eylül 2019 - 10:27:09 - 270 Okunma

NİKSAR VE ERBAA’DA MUHTARLARLA BULUŞMA

Vali Dr. Ozan Balcı, Tokat Valiliğince Niksar ve Erbaa'da düzenlenen toplantılarda muhtarlarla bir araya geldi.

Vali Dr. Ozan Balcı, Tokat Valiliğince Niksar ve Erbaa’da düzenlenen toplantılarda muhtarlarla bir araya geldi.

Niksar Halk Eğitim Merkezi toplantı salonunda Vali Dr. Ozan Balcı başkanlığında gerçekleşen toplantıya Niksar Kaymakamı İlhami Doğan, Niksar Belediye Başkan Vekili Oğuz Selim Buyruk,  İl Genel Meclisi Üyeleri, il ve ilçe daire amirleri, Niksar mahalle ve köy muhtarları katıldı.

Toplantıda muhtarların talep ve sorunlarını dinleyen Vali Dr. Ozan Balcı, daha sonra Kaymakam İlhami Doğan ve Belediye Başkan Vekili Oğuz Selim Buyruk’tan ilçenin genel durumu ve sorunları ile ilgili ilgili bilgiler aldı.

Vali Dr. Ozan Balcı, konuşmasında vatandaşların işlerini kolaylaştırmak, hayatlarına, yaşamlarına dokunmak, değer vermek, varsa problemlerini çözmek için muhtarlar toplantısının düzenlendiğini  belirterek, “Buradaki heyet Niksar’ın ve vatandaşın işini çözecek kişiler. İstedik ki  hep beraber problemleri çözmek için görüşelim, memleketimizin, milletimizin işlerini yürütelim, milletimizin varlığına, huzuruna katkı sağlayalım.” diye konuştu.

Türkiye’nin her anlamda büyüdüğünü, geliştiğini, Tokat’ın da sahip olduğu potansiyeli ile gelişen, büyüyen bir il olduğunu belirten Vali Dr. Ozan Balcı, “Niksar da tarihiyle, kültürüyle, ürettikleriyle Tokat’ımıza değer katan önemli bir ilçe.” dedi.

Toplantıya katılan ilçe müdürlerinden ilçede yürüttükleri çalışmalarla ilgili bilgiler alan Vali Dr. Ozan Balcı, Tarım Tokat kapsamında yapılan çalışmalarla çiftçinin zenginleştirileceğini ifade ederek Serenli beldesinde 2 bin 200 ceviz fidanı dikilmesi için ilgili kurum yetkililerine talimat verdi. Jeotermal kaynakları önemsediğini ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı, çiftçilerin jeotermal kaynakları tarımsal alanlarda kullanabilmesi için gerekli çalışmaların yapılacağını kaydetti.

Vali Dr. Ozan Balcı, ceviz üretimini önemsediğini vurgulayarak ceviz üretimine en çok katkı sağlayan ve en çok ceviz üreten muhtarlara özel bir ödül vereceğinin altını çizdi.

Vali Dr. Ozan Balcı, Tokat değer katacak olan ve il genelinde sürdürülen Eğitim Tokat, Kitap Tokat, Etüt Tokat, Spor Tokat, Sosyal Destek Hızır Tokat, Köylerimiz Hayat Buluyor, Tarım Tokat projelerini Niksar’ın daha çok sahiplenmesini istedi.

Muhtarların sorunlarını ve ilçe müdürlerini tek tek dinleyen Vali Dr. Ozan Balcı, “Muhtarlarımızın dile getirdiği konular memleketimizin, milletimizin, köylü vatandaşlarımızın sorunları. Sorunların çözümü için hep birlikte merhametle, adalet, aşkla şevkle ve şefkatle çalışmamız lazım.” dedi.

Vali Dr. Ozan Balcı, toplantıya katılan herkese teşekkür ederek, toplantı sonunda katılımcılarla hatıra fotoğrafı çektirdi.

ERBAA’DA MUHTARLARLA BULUŞMA

Tokat Valiliği tarafından Vali Dr. Ozan Balcı başkanlığında Erbaa’da “Muhtarlar Toplantısı” düzenlendi.

Erbaa Kültür Sarayında gerçekleşen toplantıya Erbaa Kaymakamı Bülent Karacan, Erbaa Belediye Başkanı Ertuğrul Karagöl, İl Genel Meclisi Üyeleri, il ve ilçe daire amirleri, Erbaa belde belediye başkanları, mahalle ve köy muhtarları katıldı.

Toplantıda muhtarların talep ve şikayetlerini dinleyen Vali Dr. Ozan Balcı, daha sonra Kaymakam Bülent Karacan, Belediye Başkanı Ertuğrul Karagöl’den ilçede sürdürülen çalışmalarla ilgili bilgiler aldı.

Erbaa’daki sorunları yerinde görmek ve muhtarları dinlemek sorunları mahallinde çözmek için ‘Muhtarlar Toplantısı’nın düzenlediğini ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı, “Memleketimizin, milletimizin işlerini yürütmek, milletimizin varlığına, huzuruna katkı sağlamak, sorunları yerinde çözmek, Erbaa’daki hemşerilerimizin hayatlarını kolaylaştırmak için bir araya geldik.” dedi.

Memleket ve millet için canla başla çalışarak, değer üretilmesini gerektiğini kaydeden Vali Dr. Ozan Balcı, Tokat il genelinde sürdürülen Eğitim Tokat, Kitap Tokat, Etüt Tokat, Spor Tokat, Sosyal Destek Hızır Tokat, Köylerimiz Hayat Buluyor, Tarım Tokat projeleri ile ilgili ilçede yürütülen çalışmalar hakkında ilçe daire amirlerinden bilgiler alarak Tokat’ın tarımına, hayvancılığına, ülkemizin geleceği olan çocuklarımıza, kadınlarımıza, çiftçilerimize ve köylülerimize katkı sağlamak için yapılan bu projelere herkesin sahip çıkmasını istedi.

“Projelerimize Sahip Çıkalım”

Tokat Valiliği öncülüğünde başlatılan İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen Eğitim Tokat, Etüt Tokat ile akadamik anlamda eğitimdeki başarının artmasını hedeflediklerini ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı, Etüt Tokat’ın önemli bir proje olduğunu ve bu proje ile ilimizin eğitimdeki yerinin ilk üç yılda 20, ilk beş yılda ise 5 olmasının hedeflendiğini söyledi.

Okul öncesi eğitim çalışmaları kapsamında bütün yerleşim yerlerinde köy köy, mahalle mahalle taramaların yapılıp 6 yaş gurubunun yüzde yüz, 4-5 yaş gurubunun ise Türkiye ortalamasının üstünde okullaşmanın sağlanması için çalışılması gerektiğini kaydetti.

Z-Kütüphanesi olmayan ilk okul kalmamasını isteyen Vali Dr. Ozan Balcı, Eğitim Tokat’ın bütün alt başlıklarını ayrı ayrı önemsediğini ve herkesin bunlara sahip çıması gerektiğini söyledi.

Vali Dr. Ozan Balcı, yeni eğitim öğretim yılı öncesi ilçelerde fakir fukara, garip gureba, gazi ve şehit ailelerinin çocuklarına özel önem verilerek, her türlü ihtiyaçlarının karşılanmasının talimatını verdi.

Sosyal Destek Hızır Tokat kapsamında gayet güzel çalışmalar yapıldığını belirten Vali Dr. Ozan Balcı, devletin imkanlarının millet için kullanılacağını ifade etti. Tarım Tokat ile çiftinin ve tarımın yanında olduğunun özellikle altını çizen Vali Dr. Ozan Balcı, bağ ve çilek çalışmalarının arttırılmasını istedi.   Sağlık Tokat, kapsamında yapılan diş taramaları, ortopedik taramalar, göz kulak taramalarına bu eğitim öğretim yılında da devam edeceğini belirten Vali Dr. Ozan Balcı, ülkemizin 2023 hedefleri doğrultusunda  sürdürülen proje ve çalışmalara sahip çıkılmasını istedi.

Vatandaşların işlerini kolaylaştırmak için yılmadan, yılgınlık göstermeden, aşkla, şevkle, merhametle çalışılmasını istedi. Vali Dr. Ozan Balcı, toplantıya katılan herkese teşekkür ederek,

Muhtarlardan mahallelerinde ve köylerinde yaşayan vatandaşlarımıza selam söylemelerini isteyen Vali Dr. Ozan Balcı, toplantı sonrası katılımcılarla birlikte toplu hatıra fotoğraf çektirdi


" NİKSAR VE ERBAA’DA MUHTARLARLA BULUŞMA konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere NİKSAR VE ERBAA’DA MUHTARLARLA BULUŞMA ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda NİKSAR VE ERBAA’DA MUHTARLARLA BULUŞMA ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

TAKIMLAR O G B M A Y Av P
1Alanyaspor5410125713
2Fenerbahçe5311116510
3Gaziantep FK53111010010
4D. G. Sivasspor52218538
5Yukatel Denizlispor52215238
6Rizespor52215418
7Galatasaray52216608
8BTC Türk Y. Malatyaspor521211657
9Trabzonspor51317706
10İttifak Holding Konyaspor51314406
11Beşiktaş512278-15
12M. Başakşehir512258-35
13Göztepe512214-35
14Antalyaspor512259-45
15MKE Ankaragücü512237-45
16Kasımpaşa511357-24
17Kayserispor503268-23
18Gençlerbirliği5023510-52

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku