takip et takip et takip et
Niksar

2 Eylül 2019 - 09:22:34 - 273 Okunma

NİKSAR BELEDİYESPOR VOLEYBOL TAKIMI KİTAP OKUDU

Antrenör Ramazan Kasap, “Çocuklarımız hayatı “like” lamasın yaşasın diye kitap okumak etkinliğini seçtik”

Antrenör Ramazan Kasap, “Çocuklarımız hayatı “like” lamasın yaşasın diye kitap okumak etkinliğini seçtik”
Niksar Belediyespor voleybol takımı anlamlı bir etkinlikte bir araya geldi. 1. Lig ekiplerinden Niksar Belediyespor yeni sezon çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Günde iki antrenman yaparak sezona hazırlanan takım yoğun tempo içerisinde bedenen gelişmenin yanında zihnen de gelişmenin önemine vurgu yapan etkinlikte bir araya geldi.
Niksar Belediyesi Kent Park Sosyal Sosyal Tesisleri alanı içerisinde yer alan Belediye Kültür müdürlüğüne bağlı “bilgi evi” kütüphanesinde toplanan voleybol takımı günün ikinci antrenmanı öncesi kitap okuyarak örnek bir davranış sergiledi.
Konuyla ilgili açıklama yapan antrenör Ramazan Kasap “Bizler sporun ve içerisinde olduğumuz yarışmanın gereği olarak sezonumuza hazırlıklarımızı sürdürüyoruz. Ancak biliyoruz ki sahada sadece vuruş becerileri değil vuruş öncesi karar verme hızı ve isabeti ile takım içi iletişim, hakemle, taraftarla, kenar yönetimle iletişim de çok çok önemli. Biz de bu bağlamda da bize faydalı olacak ama asıl önceliği bizleri izlemeye gelip takım içindeki sporcuların hemen her davranışını örnek alan kıymetli genç ve çocuklarımızı da kendi geliştirmeye sevk edecek bu etkinliği başlattık. Biliyoruz kişinin başarısı önce kendini geliştirme çabası ile olur. Bir başkasının başarısızlığını bekleme doğrultusunda gayretsiz, hedefsiz olan kişi ve gruplar gerçek başarıya asla ulaşamazlar” dedi.
Ramazan Kasap “Neden kitap okuma?” sorusuna “Aslında en kolay eleştiri olarak çocuklarımız internet, telefon, tablet başında çok zaman geçiriyor diyebiliriz. Ancak ben konuya daha farklı olarak “kendini geliştirerek iletişim kurma” diye tanımlıyorum. Kitap okuyan kişi kitapla iletişime geçer, o iletişime geçtiğiniz kitap size bilgiler verir, düşünmeye sevk eder, araştırmaya başka kitaplarla da konuşmaya yönlendirir. Kitapla iletişime geçmenin tadı ile ve öğrenilenlerin hevesi ile çocuklarımız ailesine bilgilerini de aktarmak için onlarla zaman geçirme peşine düşer. Sanalda görmediği arkadaşların değil gerçek arkadaşlarının öğretmenlerinin yanında bulunmaya başlar. Ailesi ile zaman geçiren onlar sohbet edebilme olgunluğuna ulaşabildiğini fark eden çocuğun sanal dostluklara hiç ihtiyacı olmaz. Hayal ettiği dünyayı sanalda izlemeyi değil gerçekte yaşamayı hedefler. İnsanlarla ortak paydası olmaya başlayan gençlerimiz cenazemizde bizimle ağlamayı, düğünümüzde bizimle mutlu olmayı bilir. Hastayken destek olmanın, başarı da beraber mutlu olmanın değerini, gülümseyerek bakışların kıymetini bilir. Kıskançlık duygularının yerini aynısını ya da fazlasını başarabilmenin heyecanı ve azmi alır. Oyun konsollarında hileler yaparak ya da sadece tuşlara basarak başarı kazanan çocuklara sahada zahmet etmenin sabrın önemini anlatamayız. Söz konusu vatan olduğunda elimizde fare ile tuşlara basarak sınırlarımızı koruyamayız. Bizim hayatı yaşayan nesillere ihtiyacımız var. Konu kitap olunca sonu gelmez bu sonsuz deryayı ben anlatamam siz yaşayın. Biz çocuklarımız hayatı “like” lamasın yaşasın diye kitap okumak etkinliğini seçtik” dedi.
Antrenör Ramazan Kasap, “Niksar Belediyesi Bilgi Evi için ise son derece güzel düşünülmüş bir hizmet diyebiliriz. Hizmet binası için de resim atölyesi, müzik sınıfları, biçki-dikiş sınıfı, kütüphane, derslikler, bilgisayar sınıfı, konferans salonu yer almakta. Buralarda düzenlenen etkinlikler uzman öğretmenler eşliğinde tüm Niksar halkını açık. Bu çok kıymetli eseri buraya kazandıran başta Niksar Belediye Başkanı Sayın Özdilek Özcan’a olmak üzere emeği geçen herkese Niksar halkı adına teşekkür etmek gerek.” Diyerek açıklamasını sonlandırdı.


" NİKSAR BELEDİYESPOR VOLEYBOL TAKIMI KİTAP OKUDU konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere NİKSAR BELEDİYESPOR VOLEYBOL TAKIMI KİTAP OKUDU ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda NİKSAR BELEDİYESPOR VOLEYBOL TAKIMI KİTAP OKUDU ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku