Dolar 27,4835 0.11%
Euro 28,8922 0.15%
Gram Altın 1.605,26 -0,49%
Çeyrek Altın 2.733,00 -0,47%
Yarım Altın 5.467,00 -0,46%
Tam Altın 10.860,62 -0,75%
Niğde’de zorla evlendirilen 15 yaşındaki kız çocuğu kurtarıldı! Valilik ve Bakanlık’tan art arda açıklamalar geldi

Niğde’de zorla evlendirilen 15 yaşındaki kız çocuğu kurtarıldı! Valilik ve Bakanlık’tan art arda açıklamalar geldi

ABONE OL
05 Temmuz 2023, 16:48:06

Niğde’de, 15 yaşındaki bir kız çocuğu, sosyal medya üzerinden zorla evlendirildiğini söyleyerek yardım talep etti. Bu skandal durum üzerine Niğde Valiliği ve Aile ve Sosyal Hizmet Bakanlığı, olayla ilgili yazılı açıklamalar yapmak zorunda kaldı. Altunhisar ilçesinde yaşanan bu olayda, 15 yaşındaki A.Ö. isimli genç kızın, aile tarafından zorla evlendirildiği iddiası sosyal medyada duyuldu. Bu çığlık ise İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerinin dikkatini çekti. Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü yetkilileri de konuyla ilgili araştırma yaptıktan sonra hemen harekete geçti. Sonuç olarak, A.Ö. evinden alınarak koruma altına alındı.

VALİLİK: EKİPLERİMİZ İVEDİLİKLE HAREKETE GEÇMİŞTİR

Niğde Valiliği, iddiaların soruşturulması amacıyla açıklama yaptı. Açıklamada, Keçikalesi Beldesi’nde yaşayan bir kız çocuğunun zorla evlendirildiğine yönelik sosyal medyada paylaşımların yapıldığı belirtildi. Durumun takibi için güvenlik güçleri ve Aile Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ekipleri hızla harekete geçti.

BAKANLIK: HUKUKİ SÜREÇ TAKİP EDİLİYOR

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, 15 yaşındaki bir çocuğun sosyal medya üzerinde zorla evlendirildiğine dair paylaşımının ardından aşağıdaki açıklamanın yapılması gerektiği belirtildi. Niğde İl Müdürlüğü, çocuğumuzun paylaşımının ardından derhal harekete geçerek, çocuğun bakımı için tedbir kararı alarak Bakanlığımızın kuruluşuna yerleştirmiştir. İlgili kişiler hakkında hukuki süreç Bakanlığımız tarafından takip edilmektedir. Saygıyla kamuoyuna duyurulur.

DİKKAT!  Son Dakika: İran'da 5.8 Büyüklüğünde Deprem!
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments