Dolar 18,7800 0.36%
Euro 20,1575 1.2%
Gram Altın 1.299,31 0,89%
Çeyrek Altın 2.291,00 0,88%
Yarım Altın 4.595,00 0,86%
Tam Altın 8.850,65 0,24%
NE MUTLU TOKATSPOR’ LUYUM DİYENE

NE MUTLU TOKATSPOR’ LUYUM DİYENE

ABONE OL
10 Eylül 2020, 10:16:28

Sizlere bu sütunlarda en son 02.09.2020 tarihinde seslenmiştik. Tabii ki burada kastımızın 1969 yılında kurulan gerçek Tokatspor olduğunu, A.Ş yapısını kast etmediğimizi tekrar vurgulayalım. Şirketleşme kararının alındığı son 2 yıldan bu yana, A.Ş yapısı maalesef kangrenli bir dokuya dönüşmüştür. Kangrenli bu A.Ş yapısının iyileşme şansı olmayıp, şehrimiz bünyesinden sökülüp atılması dışında bir seçenek bulunmamaktadır.  Aldığımız kulis bilgilerine göre A.Ş yetkilisi geçtiğimiz hafta ilimize gelerek bazı görüşmelerde bulunmuştur. Neler yapılmıştır, neler konuşulmuştur, bilemiyoruz. Ancak bildiğimiz bir şeyler vardır ki: A.Ş kamburu bir şekilde şehrimizin sırtından atılmalıdır. 1969 yılında kurulan Tokatspor FK Derneği bir aile şirketine ( A.Ş) para kazandırmak için kurulmamıştır.

A.Ş ŞEHRİMİZ İÇİN BİR MİLLİ GÜVENLİK SORUNUDUR

A.Ş ‘nin mevcut şekliyle ilimizde kaldığı her gün, sorun derinleşmekte ve Tokat futboluna bir katkısı da olmamaktadır. Daha önceki yazılarımız da A.Ş’ YE HİZMET TOKAT’A İHANETTİR, A.Ş’NİN UZUNBURUNLA İLİŞİĞİ KESİLMELİDİR diyerek görüşümüzü özetlemiştik. A.Ş ‘nin Uzunburun’la ilişiğinin kesildiği gün A.Ş yetkilisi pazarlığa oturacaktır. Oturmazsa da o da kendi bileceği iştir. Burada şirket hisselerinin çoğunluğunun derneğe devri veya ağırlıklı görüş olarak da federasyon nezdin de futbol şubesi temsilinin , A.Ş den alınıp derneğe devri üzerinde durulmalıdır. Dernek yönetim kurulu karar defterine yıllara sarii ve makul ve mantıklı bir ödeme takvimini  karar altına alınarak, A.Ş yetkilisinin ilimizle ilişiği kesilmelidir. Burada alavere dalavere,  olmamalı, ticaret sicil gazetesine veya temsil yetkisinin federasyon tarafından derneğe devri dışında entrikalara izin verilmemelidir. A.Ş yetkilisi pılısını pırtısını toplayarak şehrimizi terk etmelidir.  Bunların hiç birisi olamaz ise, derneğin feshi dâhil tüm seçenekler masada olmalı yeni Tokatspor amatör futbol yapılanmasının temelleri derhal atılmalıdır. Yıllardır istikrar abidesi olarak ilimiz futboluna sayısız futbolcu yetiştiren amatör Topçamspor bizce doğru adrestir.

DİKKAT!  OKULLAR MI HAYAT? HAYAT MI OKUL?

TOKATSPOR, TOKAT MİLLİYETÇİLİĞİNİN BAYRAKLAŞMIŞ VE ÇELİKLEŞMİŞ İFADESİDİR

Bir süreden beri periyodik yazılarımızla, eteğe kemiğe büründürmeye çalıştığımız yeni oluşum hareketiyle yukarıdaki ara başlıkta ifade ettiğimiz hususları hayata geçirmeye çalışıyoruz. Meselenin ayak topu meselesi olmadığını ısrarla vurguluyor, futboldan hoşlansın hoşlanmasın ilimizde herkesin ve herkesimin Tokatspor konusuna eğilmesini gerektiğini vurguluyoruz. Bazen aktif görevdeki insanlar ve makamlar, boşaldığı zaman, neden aktif dönemdeyken şu konulara ağırlık vermemişim diyerek hayıflanırlar. Tokatspor aktif dönemde görevde olanlar tarafından halledilmesi gereken önemli bir konudur. Üzerinde gereken ağırlıkla durulmalıdır. Mevcut sessizlik hayra alamet değildir. Kulağımıza geldiği kadarıyla A.Ş ‘nin yapmaya çalışacağı entrikalara izin verilmemelidir. Mesele kökünden bir şekilde çözülmelidir. Tekrar vurgulayalım. Ticaret sicil gazetesine yansımayan şirket devir sözleri veya federasyon tarafından tescil edilmeyen futbol şubesinin derneğe devri dışında bir söze inanamayız. Bu konularında takipçisi olacağız. Yazımızı Cumhuriyetimizin banisi Mustafa Kemal’in sözleriyle bitirelim. NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE, NE MUTLU TOKATSPORLUYUM DİYENE 

DR.METE BAYBURTLU

TOKATSPOR KONGRE DELEGESİ

[email protected] 

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments