takip et takip et takip et
Köşe Yazıları

13 Mayıs 2013 - 11:25:34 - 3678 Okunma

Namık Altunsoy’un değerini bilmek

Tokatspor’umuz ölüp ölüp dirildiği ve kabuslarla dolu bir sezonun ardından bu sezon yine gerçek kimliğine bürünerek başarılı bir sezonda klasmanda 5. sıraya oturarak play-off’a kalmıştır. Bir takımın şampiyon olacağı seri maçları oynama hakkını kazanmış oldu.

            Geçen yazılarımızda da belirttiğimiz gibi, bu başarının Yönetim Kurulumuzun yerinde ve doğru yaptığı çalışmalarının sayesinde olduğu gözlenmiştir.

            Bu kadar güzelliklerin yaşandığı bu sezonun sonunda ne oldu da tekrar yanlışlar yapılarak sanki çok önemli bir mesele varmış gibi hiç yoktan kargaşa ortamı yaratılmış ve bunun sonucu olarak da sezon başında Teknik Adam seçiminde doğru karar verilerek iş başına getirilen Namık Altunsoy hocamızın istifasına kadar uzanmıştır?

            Hiç olmadı bu beyler. Ortada bir ceviz kabuğunu doldurmayacak kadar meseleler yokken Tokatspor’umuza vefasızlık örneği yaşatılmamalıydı.

            Spor dünyasında gerek yönetici gerek teknik adam olsun içimizden çıkan değerlerin kıymetini bilmiyoruz.

            Nedense elimizdeki değerlerin aklını, bilgisini, becerisini, kalitesini, yaptıkları, kazandırdıkları başarısını gerekirse bir kalemde silme nankörlüğüne düşüyoruz.

            Tokatspor’un tarihinde bu kadar başarılara imza atan kişilere sırt dönme haksızlığı yapabiliyoruz. “Meyve veren ağaç taşlanır!” felsefesi ile hareket edilmiştir. Tokatspor’umuz bu davranışın cezasını defalarca çekmiş olup, bir daha o eski günlere dönülmemelidir.

            Namık Altunsoy hocamızın hocası olarak beraber yaşadığımız bölümlerde kendisinin ne kadar Tokatsporlu olduğunu izah ederek sayın spor severleri bilgilendirmek isterim.

1)       Namık Altunsoy hocamız Tokatspor’umuza 14 yaşında Yıldız Takımda futbolcu olarak başlamış, 2 sezon Bölge Yıldız Karmasında oynadıktan sonra 17-18 yaşlarındayken Tokatsporumuzun genç takım futbolcusu oldu. O tarihlerde Tokatspor’umuz 2. Ligde mücadele ediyor, takımımızın teknik sorumluluğunu da şahsım yapıyordu. Tokatspor’umuzun A Takım maçlarından evvel aynı takımların genç takımları karşılaşıyorlardı. Namık Altunsoy’un da dahil olduğu genç takımımız 2 sezon Yıldız Takım 2 sezon da Tokatspor genç takımı olarak aynı futbolcu jenerasyonunun birlikte oynadıkları maçlarda genç takımlar liginde büyük başarılar kazanmış, Erzurum, Kayseri, Sivas, Samsun, Amasya vs. gibi takımların bulunduğu Genç Takımlar Grubu’nda hiç mağlup olmadan bir sezon yaşamıştı.

2)       Antrenör Namık Altunsoy’un, Tedaşspor, TFF Bölge Antrenörü, daha sonra da Tokatspor A Takımı’ndaki ve bir ara da birer sezon 2. Lig temsilcileri Karsspor ve Ünyespor takımlarında da görev aldığını görüyoruz. Tokatspor’da başarılarla dolu sezonları içerisinde Ziraat Türkiye Kupası maçlarında Eskişahirspor, Antalyaspor, Akhisar Bld.spor takımlarını birer maçlık periyotlarda eleme başarısı göstermiş ve Fenerbahçe gibi ülkemizin Süper Takımı ile Tokat’ta ve İstanbul’da yaptığı karşılaşmalarda (Tokat’ta 1-0, İstanbul’da 3-2) mağlup olmasına karşın her iki maçta da oynadığı futbol ile hem Tokat’ımızın Türkiye’ye tanıtma gibi turizm görevini yapmış hem de takımımızın başında Tokatlı bir antrenörün bulunması sebebiyle de Türkiye’deki futbol olayına yeni bir mesaj vermiştir.

Namık Altunsoy hocamızın Tokatsporluluk yapısı işte budur.

3) Başarılı bir sezonun mimarı olan Emin Yılar başkanlığındaki Yönetim Kurulumuzdan Namık hocamızdan sonra takımımızın başına geçen yıllarda olduğu gibi yabancı antrenörler getirerek Tokatspor’umuzun parasını çarçur etme yerine (Antrenör Suat Kaya ile geçen 3 aylık dönemin faturası çok ağır olmuştu) Tokat’ımızda takımımızın teknik sorumlusu olabilecek lisans ve bilgiye sahip Tokatlı antrenörlerimiz bulunmaktadır. Bu davranış yeni Namık Altunsoy gibi hocaların yetişmesine vesile olacaktır. Bu özveriyi tüm Tokatspor camiası olarak başarılı bir sezon geçirilmesinde baş rolü oynayan Emin Yılar başkanlığındaki Yönetim Kurulumuzdan beklemekteyiz.

Sayın spor severlere sevgi ve saygılarımızı sunarız.

"Ercan Süsoy" diğer yazıları için tıklayın.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır.

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku