takip et takip et takip et
Gündem

8 Kasım 2019 - 110 Okunma

MÜZİK TOKAT VE RESİM TOKAT BİLGİLENDİRME TOPLANTISI

Abone Ol

Eğitim Tokat çatısı altında “Okullar Sanatla Renkleniyor” projesi kapsamında yürütülen Müzik Tokat ve Resim Tokat projelerinin tanıtım toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda resim ve müzik öğretmenleri ile bir araya gelen Vali Dr. Ozan Balcı, Müzik Tokat ve Resim Tokat ile her öğrencinin bir sanat dalı ile uğraşmasının ya da sanatsever olmasının amaçlandığını söyledi.  

Gaziosmanpaşa Lisesi Konferans Salonunda düzenlenen toplantıda İl Milli Eğitim Müdürü Murat Küçükali’nin konuşmasının ardından Müzik Tokat Koordinatörü Dursun Dalkılıç ile Resim Tokat Koordinatörü Atilla Avşar proje çalışmaları ile ilgili bilgi verdi. Bilginin taşıyıcısı, Türkiye’yi geleceğe hazırlayan,  memleketin, milletin yüz akı insanlar olarak nitelediği öğretmenleri çok sevdiğini ve önemsediğini söyleyen Vali Dr. Ozan Balcı,  idarecilerin görevlerinin öğretmenlerin önünü açmak, onları cesaretlendirmek ve yüreklendirmek olduğunu kaydetti.

MÜZİK VE RESİM, NİTELİKLİ BİLGİ ÜRETEN BİR ALAN

Vali Dr. Ozan Balcı, “Biz eğitimin, bilginin emrindeyiz. Gelecek kuşakları yetiştiren öğretmenlerin işlerini kolaylaştırmamız lazım. Tokat’ta çok güzel şeyler oluyor. Özellikle eğitim camiası çok güzel işler yapıyor. Bizim onları cesaretlendirmemiz ile daha güzel ve kaliteli işler de yapacaklarına inanıyorum.” dedi.

Mimari, heykeltıraş, edebiyat, müzik ve resim olmak üzere beş sanat dalının sadece hoşça vakit geçirmek için değil, milletlerin kültürünü, ruhunu ortaya koyduğunu ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı, “Müzik ve resim, esasında nitelikli bilgi üreten bir alan. Bunlar olmadan nitelikli bilgi üretilemez. Nitelikli bilginin olmadığı yerde nitelikli kültür de olmaz. Bilim ve teknoloji de nitelikli kültür ile üretilir.” Şeklinde konuştu.

Müzik Tokat ve Resim Tokat ile her öğrencinin ya bir sanat dalı uğraşması, ya da  bir sanatsever, sanatçı dostu olmasının amaçlandığını kaydeden Vali Dr. Ozan Balcı, “Bunu öğrencilere anlatmamız, öğretmemiz lazım. Bunu öğretmenlerimizle yapmamız lazım. Biz sizleri destekleyip, yüreklendirip,  ihtiyaçlarınızı karşılayacağız, sizler de öğrencilerimizi ya sanatçı dostu yapacaksınız, ya da sanatın bir dalı ile uğraşmalarını sağlayacaksınız.” İfadelerini kullandı.

GÜZEL SANATLAR BÜYÜK SES GETİRİR

Öğrencilere müzik, resim, spor ve kitap okuma alışkanlığının kazandırılması gerektiğini ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı, güzel sanatların toplumu daha iyi yerlere götürdüğünü söyledi. Güzel sanatların toplumdaki birlik ve beraberlik duygusunun, kaynaşmasının daha da artmasına katkı sağlayan işler olduğunu ve bu yüzden de çok önemsediğini ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı, “Türkülerin birleştirici özelliği var. Milleti millet yapar unsurlar. Bir türkü çalar doğulusu, batılısı, fakiri zengini,  kadını erkeği aynı duyguları paylaşır. Çok etkili bir tablo veya bir fotoğraf bazen bir işadamının, işkadının, devlet adamının yapamadığını yapar.

Toplumdaki iyilik, güzellik, estetik adına güzel sanatların yayılması lazım. Güzel sanatlar dünyada da büyük ses getirir. Ülkenin aklını, zekasını, kültürünü temsil eder.” şeklinde konuştu.

Özgüven kazanmanın en güzel yolunun güzel sanatlarla ilgilenmek olduğuna dikkat çekerek, öğrencilerin akademik başarılarının resim ve müzik ile taçlandırılacağını kaydeden Vali Dr. Ozan Balcı, her okulda resim ve müzik odaları açılacağını, öğretmenlere gereken malzeme, materyal desteği verileceğini söyledi. Müzik ve resim öğretmenlerinin tam destekçisi olduğunun altını çizen Vali Dr. Ozan Balcı, “Sizlere inanıyorum, güveniyorum. Bizler sizleri yüreklendirip, cesaretlendirip, destek olursak, sizlerin başaramayacağı iş yoktur. Hepinize teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Toplantıya İl Milli Eğitim Müdürü Murat Küçükali, resim ve müzik öğretmenleri katıldı.


" MÜZİK TOKAT VE RESİM TOKAT BİLGİLENDİRME TOPLANTISI konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere MÜZİK TOKAT VE RESİM TOKAT BİLGİLENDİRME TOPLANTISI ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda MÜZİK TOKAT VE RESİM TOKAT BİLGİLENDİRME TOPLANTISI ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır.

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku