takip et takip et takip et
Gündem

20 Ağustos 2020 - 298 Okunma

MÜZEDE FAALİYETLER BAŞLADI

Abone Ol

Zile Kalesinde restore edilen 1000 m2 kapalı alanı olan eski askeri kışla binası için Zile Belediyesi tarafından “Veni Vidi Vici Kent Müzesi” çalışmalarına start verildi.

Müze de bir yandan temizlik çalışmaları yapılırken, diğer taraftan büyük hacimli savaş topları, kağnılar, at arabaları, top arabaları getirilmeye başlandı.

Projesi tamamlanan ve ödeneği çıkan müzenin sanatsal teşhir argümanlarının eylül ayında ihale edileceğini belirten Zile Belediye Başkanı Şükrü Sargın, “Müzenin birinci etabında Zile Panayır alanı minyatür ölçülerde canlandırılacak. Minyatür panayırda çadırlar, at yarışları, güreşler ve lünaparkın küçük ölçekli marketleri yapılacak. Yine ilk etapta Zile Evlerinin ölçekli maketleri. Zela savaşı ve simülasyonu yapılacak. Zile bindallıları, 60lı yılların kıyafetleri, halılar. Şinavat ve pekmez çalan hanımlar İlk etapta yapılacak eserler arasında.” dedi.

Zile Müzesi Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı tarafından destekleniyor.


" MÜZEDE FAALİYETLER BAŞLADI konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere MÜZEDE FAALİYETLER BAŞLADI ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda MÜZEDE FAALİYETLER BAŞLADI ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır.

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku