Dolar 18,7800 0.36%
Euro 20,1575 1.2%
Gram Altın 1.211,97 -0,66%
Çeyrek Altın 2.036,00 -0,20%
Bitcoin 528396 -2.11797%
Ethereum 33682 -2.99316%
Yarım Altın 4.066,00 -0,37%
Tam Altın 8.104,35 0,73%
MUTLULUKLA ARANDA SEN VARSIN

MUTLULUKLA ARANDA SEN VARSIN

ABONE OL
02 Eylül 2020, 09:05:25

Neden 24 saat boyunca mutlu olamıyoruz? Çünkü endişe ve gerginlik olmadan devam edemeyeceğimize çoktan karar verdik. Kederi günlük hayatımızın bir parçası haline getirdik. Mutluyken bile acaba bu mutluluğum nereye kadar devam edecek diye endişelenebiliyoruz mesela.

Her gün daha fazla şey elde etmek için çok çalışıyoruz ama mutluluk seviyesi düşüyor. Büyük şeyler yaşamadığımızda çocukken daha mutlu olduğumuzu hatırlıyor musunuz?

“Ne kadar çok şeye sahip olduğumuz değil, sahip olduklarımızdan ne kadar zevk aldığımız, mutluluk getirir.”

Bütün gün başkalarının bize ne yapıp ne yapmadığını düşünürüz. Sadece başkalarınınkini değil, kendi davranışlarımızı da sürekli sorgularız. Ya geçmişte ne yaptığımızı düşünmeye ya da gelecekte ne yapacağımız konusunda endişelenmeye devam ediyoruz. Basitçe söylemek gerekirse anı yaşamak haricinde her şeyi yapıyoruz.

Çocukluğumuzdan itibaren, sahip olduğumuz şeyleri karşılaştırmaya başlarız. Bu kıyaslamaları kardeşlerimizle, akrabalarımızla veya arkadaşlarımızla yaparız. Başkalarının sahip olduklarından daha fazlasına sahip olduğumuzda mutlu olacağımıza inanıyoruz. Fakat bir elmayı portakal ile kıyaslayamazsınız. Apayrı şeylerdir çünkü…

Başka bir durum ise genellikle geçmişe çok fazla enerji harcıyoruz. Bunları unutmanın o kadar da kolay olmadığını söyleyeceksiniz. Unutmayın zaten sadece onun yaşanıp bittiğinin bilincinde olun…Düşüncelerimizi seçebiliriz. Bunu düşünmeye değip değmeyeceğini kendinize söyleyin.Her ne olduysa size bir ders verdi. Öğrendikleriniz için mutlu olun ve devam edin.

İnsanları fiziksel görünümleri ve kıyafetleriyle yargılamayın. Bir kitabı her zaman kapağına göre yargılayamazsınız.

“Başkaları için bir şeyler yaptım. Bu nedenle bunu benim için de yapmalı.” Bu nedir: bir ilişki mi yoksa iş mi? İstediklerini yapmakta özgür olmalarına izin verin. Başkalarının her seferinde istediğiniz şekilde davranmasını beklemeyin. Daha azını bekleyin ve artık kendinizi incitmeyin. Sürprizler içinde yaşamak isterseniz hiç kimseden bir şey beklemeyin…

Emeklilik için her şeyi planlamayın. Bugün hayatın tadını çıkarma zamanı . Geleceği planlamak iyidir ama bugünün pahasına değil. Ara sıra kutlayacak anlar bulun.

Başkalarının hatalarını uzun süre aklınızda tutmayın. Sadece unut ve affet. Dahası, bunun onun için değil, sizin için olduğunu unutmayın.

Hayallerin var mı Mükemmel zamanın ve koşulların başlamasını beklemeyin . Mükemmel zaman asla gelmeyecek. Hayaliniz üzerinde çalışmaya başladığınızda yaptığınız her şeyin tadını çıkarırsınız. Aksi takdirde, daha sonra pişman olacaksınız.

arzu kaymak

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments