takip et takip et takip et
Köşe Yazıları

6 Mayıs 2015 - 07:33:58 - 78 Okunma

MUTLU SON

 

(Şen ola Tokat şen ola)…

 

İzmir-Tokat yolculuğuma denk düştü. Turgutlu-Tokat maçını internet aracılığı ile takip ettim ve otobüse binmeden müjdeli haberi aldım. Bu başarı beni hem sevindirdi ve hem de gururlandırdı.

Düşmeme mücadelesi veren iki takımın son şanslarıydı. Turgutlu ev sahibi idi. Tokatspor yenilirse küme düşüyor, beraberlik işine geliyor, rakip Turgutlu kümede kalmak için mutlaka kazanacak. İşte bu şartlar altında kora kor bir maç oynandı.

Daha önce 1988-89’da şampiyonluğun son maça kaldığı bir Bulancak deneyimimiz olmuş, şampiyon olmayı başaramamıştık. İş yine son maça bağlıydı, bu kez kümede kalabilme çabasıyla son tango yapmak için sahaya çıkacaktık. Acaba yine bir terslik olur mu endişemiz vardı. İşte bu zor şartlarda hem de galibiyetle noktaladığımız ve kümede kalmayı başardığımız için sevinçten de öte çok gururlandım.

Bizden önce kurulmuş eski rakiplerimiz Çorum, Erzurum, Erzincan, Amasya, Yozgat hepsi birdenbire baş aşağı gidiverdiler ve şimdi amatör kümelerde oynuyorlar. Yeni isimlerle liglerde boy göstermeye çalışıyorlar. Farklı forma renkleriyle ve yeni kurulmuş bir kulüp olarak temsil ediliyorlar. Ediliyorlar ama mutsuzluk zirve yapmış. Onlar da tarih, gitti, mazi kayboldu… Taraftarları hala alışamadı, kan ağlıyorlar. Hele Amasya’nın adı profesyonel liglerde hiç okunmuyor, amatör kümede devam… Bu memlekette yani Tokat’ta en zor şartlarda bile kulüp ve camia birlik beraberlik içinde olmayı hep sağlamış ve bu sayede bu sezondaki zor şartlara rağmen kümede kalmayı yine başarmıştır. Küçümsemeyiniz ve inanınız bu zor şartlar altında kümede kalmak da şampiyonluk kadar değerlidir. Lütfen hiç kimse kümede kaldık bayram ediyorlar tezini savunmasın.

Yaklaşık 10-12 hafta önce ortak bir kanaat vardı.

-Bu takım küme düşer.

-Hiç şans yok mu?

-Tüh yazık!

-Gidişata baksanıza kurtulmaya hiç temayül var mı?

-Düşer ne demek düştü bile.

Üç hoca değişmiş devre arasında yapılan transferler ve gönderilenlerle takım neredeyse tamamen yenilenmiş ama bütün bu olumsuzluklara rağmen sonunda aranan ilaç bulunmuş ve takım yeni hocasıyla yeni bir ruh ile puan toplayarak bitime 10-12 maç kala düştü denilen bu takım kurtulmayı ve kümede kalmayı başarmıştır.

Yönetim, teknik heyet, futbolcuları kapsayan genel şablonda yanlışlar da yapılmıştır. Bu zor durumda son teknik direktör değişikliği yapılırken neşteri tam zamanında ve doğru yere vuran başta kulüp başkanımız Sayın Emin Yılar ve yönetim kurulu üyelerini yürekten kutluyorum. Teknik Direktörümüz Sayın Mehmet Bulut başta olmak üzere tüm teknik heyeti can-ı gönülden tebrik ediyorum.

Kaleciliğine her zaman inandığım ve güvendiğim kaptanımız Türk Telekom Arena Kaplanı Mehmet Dönmezdemir başta olmak üzere tüm futbolcu kardeşlerimizi kucaklıyor, ayakta alkışlıyorum.

Tokatspor’ u hiç yalnız bırakmayan ve inancını yitirmeyen değerli taraftarlarımız 12 adam olarak alkışı fazlasıyla hak edenler tarafına adını yazdırmıştır kimsenin şüphesi olmasın.

Tokat Seyahat ile İzmir dönüşümde sanırım Turgutlu-Ahmetli arasındaydı, yolda hareket halinde Tokatspor takım otobüsüne denk geldik, futbolcu kardeşlerimin ve tüm ekibin Tokat Seyahati görünce gösterdikleri sevinç görülmeye değerdi. Sevmeden, inanmadan böyle zor bir iş zaten başarılamaz, bu sevinç bunun en açık göstergesiydi. Bizler de otobüs içinden alkışlarla ve el sallayarak Tokatsporlulara karşılık verdik… Ne mutlu bizlere ne mutlu Tokatspor sevdalılarına ki böyle ciddi bir engel başarıyla alt edildi ve mutlu sona ulaşıldı. Hem de ya siz düşeceksiniz ya biz gibi zor bir maçta bu başarı sağlandı. Turgutlu’ya yenilsek 3. Ligin yolunu tutacak takım biz olacaktık. Böyle zor şartlar altında kümede kalmak bir kez daha yineliyorum, şampiyonluk kadar değerli. Güçlü iken başarmak daha kolaydır, önemli olan zor günlerde zayıf düşmüşken başarmak, ayakta kalabilmektir. Şampiyon olursun ertesi yıl unutulur. Küme düşersen hele bir de amatör kümeyi boylarsan 40 yıl geçse de unutulmaz. İnanmayanlar Çorum, Erzurum, Erzincan, Amasya, Yozgat taraftarlarına sorsun, yanıtları duyar gibiyim. Haydi hayırlı olsun, bir daha böyle zor günler yaşamamak dileğiyle.

İnşallah bundan sonra artık şampiyonluklara yelken açalım, hep birlikte…

 

 

"Mehmet Demir" diğer yazıları için tıklayın.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır.

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku