takip et takip et takip et
Köşe Yazıları

25 Ocak 2020 - 13:26:00 - 136 Okunma

MUTLU İLETİŞİM FAYDALI EYLEM

Üç hafta oldu.   Her gün servis evimden aldı.  Fizik tedavi merkezine gittim. Her gün yapılan tedavim başladı.

Kara plastik iki alete jel sürdü Salih.. Jel sürülmüş kısım elimin içine ve bileğime bantla tutturuldu.  Belli miktarda elektrik verildi. Sandalyede oturuyorum. Önümde tabure üstüne konulan yastıkta akım verilen iki elim yatıyor. Havlular yorgan gibi üstünde örtülü bekliyorum.

Ellerimi kullanamıyorum. Telefonum çalsa açamaz durumdayım.     Fazla değil, elim bağlı olarak yirmi dakika kalıyorum.  Her gün tekrarlandığı için yirmi günlük tecrübem var. Süre hep aynı.

Verilen elektrikle parmaklarım dans etmeye başlanıştı. Telefonum da müzik duyuldu.  Ellerim bağlı olduğu için Salih ( tedavimi yapan)  Açtı kulağıma tuttu.

Bir arkadaşım arıyordu. Konuştum.  Ne konuştuğumu yazacak değilim. Benim toplumsal olaylara duyarsız kalmayacağımı bilen arkadaşımdı arayan.

Buluşacağımız yeri ve beni beklediğini söyledi. Kabul ettim.  Mustafa kılıç çağırdıysa tüm işlerimi erteler giderim.

Sürem tamamlandı.  Elektrik veren cihazdan düdük sesi geldi. Salih önce ellerimin üstünde örtülü olan havluları aldı. Jel bulaşmış olan ellerimi temizledi. Teşekkür edip çıktım.

Her gün oradan, egzersiz yapmaya gidiyordum. Gitmedim.  Bir saat süre kazandım. Yolculuğumu iyi planladım.  Kırk beş dakikada Mustafa’yı buldum.

Organizede küçük bir aksaklık olmuş. Beklemek zorunda kaldım.  Beklemekte bir sakınca yoktu. O topluluğa uyum sağlamak, istenen görevi yerine getirmek önemliydi benim açımdan getirdim.

Bu süreyi bir imza için harcamıştık. Çok imza olmalıydı.

Oradan ayrıldık. Düşündüklerimizi uygulasak imza sayısı artardı.  Artık süre dolmuştu. Yapılacak birey kalmamıştı.

Yapılan bir kamu göreviydi.  Mustafa da bundan memnuniyet duydu. Akşam ayrılırken bana teşekkür etmeyi ihmal etmedi.  Bende ona teşekkür ederim. Günümüzü çok iyi değerlendirmiş olduk.

"Osman Kablan" diğer yazıları için tıklayın.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku