Dolar 27,3861 0.25%
Euro 29,0664 -0.07%
Gram Altın 1.628,19 -0,87%
Çeyrek Altın 2.767,00 -0,57%
Yarım Altın 5.533,00 -0,61%
Tam Altın 11.014,74 -0,47%
Mutlaka izlenmesi gereken filmler – 2023

Mutlaka izlenmesi gereken filmler – 2023

ABONE OL
22 Mayıs 2023, 19:23:14

En İyi Filmler

Kanlı Elmas (Blood Diamond)

Sierra Leone’de 1999’daki iç savaş döneminde geçen Kanlı Elmas, o zamandaki elmas ticaretine dikkat çekiyor. İç savaşın ortasında, baş karakterlerden biri olan Solomon Vandy, ailesinden ayrılıp kaçırılan oğlu Dia’yı bulmak için mücadele eder ve Danny Archer ile işbirliği yapar. Filmin oyuncu kadrosunda Leonardo DiCaprio ve Jennifer Connelly gibi ünlü isimler yer alıyor.

Piyanist (The Pianist)

Nazi işgali altındaki Polonya’da yaşayan ünlü piyanist Władysław Szpilman’ın hayatta kalma mücadelesini anlatan Piyanist, mutlaka izlenmesi gereken filmler arasında yer alıyor. Szpilman’ın aynı isimdeki romanından uyarlanan bu yapım, unutulmaz bir savaş hikayesi sunuyor.

The Platform

Dispotorik gerilim türündeki The Platform, dikey olarak tasarlanmış bir hapishanede geçiyor. Bu hapishanede yemekler, yukarıdan aşağıya indirilen platform aracılığıyla mahkumlara ulaştırılır. Ancak aşağıya indikçe yemekler azaldığı için yukarıdakiler bolluk çekerken, alt seviyedekiler ise açlıkla mücadele eder. Film, seyirciyi toplumsal eşitsizlik ve sınıf ayrımcılığı üzerine düşündürmeyi amaçlıyor.

Dövüş Kulübü (Fight Club)

Modern tüketim toplumunun sıkıcı rutininden ve erkek kimliğiyle ilgili sorunlardan bunalan Jack’in hikayesini anlatan Dövüş Kulübü, anarşist sabıkalı Tyler Durden ile tanışan Jack’in radikal bir alt-kültür oluşturarak “Dövüş Kulübü”nü kurmasını konu alıyor.

Zamana Karşı (In Time)

İnsanların genetik olarak programlanmış bir yaşlanma süresine sahip olduğu bir dünyada geçen Zamana Karşı’da, zaman para birimi olarak kullanılıyor. Herkes 25 yaşında doğuyor ama süreleri sınırlı. Süresi azalan insanlar zamanlarını artırmak ya da ölümsüzlüğe erişmek için zorlanıyor.

IMDb puanlarına göre en iyi filmler!

Bu içeriğimizde IMDb puanlarına göre en iyi filmleri sizler için bir araya getirdik. İşte IMDb Top 10 filmler:

1. The Shawshank Redemption
2. The Godfather
3. The Godfather: Part II
4. The Dark Knight
5. 12 Angry Men
6. Schindler’s List
7. The Lord of the Rings: The Return of the King
8. Pulp Fiction
9. Il buono, il brutto, il cattivo (The Good, the Bad and the Ugly)
10. Forrest Gump

DİKKAT!  Google Şifre Değiştirme

Mutlaka izlenmesi gereken en iyi filmlerin devamı için ikinci sayfaya geçebilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments