Dolar 27,3861 0.25%
Euro 29,0664 -0.07%
Gram Altın 1.628,19 -0,87%
Çeyrek Altın 2.767,00 -0,57%
Yarım Altın 5.533,00 -0,61%
Tam Altın 11.014,74 -0,47%
MÜSİAD TOKAT’TAN BARIŞ PINARI HAREKATI’NA DESTEK

MÜSİAD TOKAT’TAN BARIŞ PINARI HAREKATI’NA DESTEK

ABONE OL
10 Ekim 2019, 10:39:56
MÜSİAD Tokat Başkanı Aksoy; “Barış Pınarı Harekatı’nı Bölgesel Güvenliğin ve Huzurun Sağlanması Adına Önemli Bir Adım Olarak Değerlendiriyoruz”

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Tokat Şubesi Başkanı Fatih Aksoy, Fırat’ın doğusuna yönelik gerçekleştirilen Barış Pınarı Harekatı’na ilişkin yazılı bir açıklama yaptı.

MÜSİAD olarak devletin hamlelerini ve siyasi iradenin duruşunu desteklediklerini kamuoyuna duyurduklarını kaydeden Başkan Aksoy açıklamasında, “Türkiye, bulunduğu coğrafyanın çetin şartları dolayısıyla, toprak bütünlüğünü ve sınır güvenliğini ön planda tutarak, bölgesinde bir barış üssü olma hedefiyle hareket etmektedir. Bugün, bölgenin dışında yer alan ülkelerin, bölgenin kaderi üzerinde etkili olma hevesleri neticesinde masum insanların zarar gördüğü bir savaş ve kaos ortamına tanıklık ediyoruz. Bölge, barıştan her geçen gün uzaklaştırılmaya yönelik uygulamalara maruz bırakılırken, bölgede sağduyunun temsilcisi olan Türkiye’nin, bu duruma kayıtsız kalması düşünülemez. Bölgenin, bir an önce huzur ve güven ortamına kavuşması gerekmektedir. Bu kapsamda, Fırat Kalkanı Operasyonu ile başlayan ve Zeytin Dalı Harekâtı ile devam eden, bölgeye barış ve huzur getirmeye yönelik operasyonlar, devletimizin gördüğü lüzum üzerine, Fırat’ın doğusuna yönelik olarak devam edecektir.

MÜSİAD olarak, devletimizin hamlelerini ve siyasi iradenin duruşunu desteklediğimizi kamuoyuna duyururuz. Bu vesileyle, Barış Pınarı Harekatı’nda kahraman Türk ordusuna muvaffakiyet diliyor, operasyonun başta bölge halkları olmak üzere, coğrafyamıza bir an önce barışa getirmesini temenni ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

DİKKAT!  HAK-İŞ’TEN TYÇP ÇALIŞANLARINA HAK TALEBİ
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments