Dolar 18,7800 0.36%
Euro 20,1575 1.2%
Gram Altın 1.133,05 0,09%
Çeyrek Altın 1.896,00 -0,05%
Bitcoin 433572 0.0858%
Ethereum 31374 1.59112%
Yarım Altın 3.792,00 -0,08%
Tam Altın 7.552,28 0,32%
MÜREKKEBİN SON DEMLERİI

MÜREKKEBİN SON DEMLERİI

ABONE OL
24 Eylül 2020, 10:01:56

Sevgili dostum,

           Biliyorsun ben de senin gibi kitap okumayı çok seven insanım. Okuduklarımı çevrem ile de paylaşmak,  güzel ve akılda kalıcı sözlerin beni etkilediği gibi onların da faydalanmasını istiyorum. Ama onlar bunu sevmeyince, istemeyince ben de sana yazarak paylaşayım, belki bugün belki yarın okuyarak faydalanan olur diye düşünüyor ve yazıyorum.

         Sevgili dostum,

         Aynı yayınevinden kitaplarımız yayınlana Yazar arkadaşım Sibel Ferik, kitaplarımız çıktığı zaman alıp okuyan hatta kızına ve çevresine de hediye eden değerli bir yazar arkadaşımız. Kitap fuarlarında çok güzel sohbetler ettik. Sibel Hanım Kocaeli’de yazmaya  şevkle devam ediyor.  

          Sevgili dostum,

          Sibel Hanım geçtiğimiz gün daha önce kitap fuarında bize imzaladığı “ Sibel’in feys günlükleri”  kitabı ile Parana yayınlarından çıkan “Kelimelerle Dans” kitabının yanında gene Parana yayınlarından çıkan “ Mürekkebin son Demleri” antolojisini yollamış. Bu mektubumda sana bu antolojiyi anlatmak istiyorum, Sibel hanımın kitaplarını ise başka mektubumda anlatacağım.

        Sevgili dostum,

        Türk milleti duygulu millettir, Şarkılarına  “Türkü” diyerek Türk olduklarına vurgu yaparlar ve Türkülerini yana yakıla içten gelen seslerle düğünlerde, özel günlerde her fırsatta okurlar.” Türklerde  her  3 kişiden 5 kişi şairdir” sözü de  bizim türkü, mani ve  şiirlere ne kadar önem verdiğimizi anlatır. Bu “ Mürekkebin son Demleri” de  “küçük bir kutu mürekkebimiz olsa mürekkebimizin son damlasına kadar şiir yazar, duygularımız anlatırız mesajını çok güçlü veriyor.

       Sevgili dostum,

        “Mürekkebin son Demleri” antolojisinde tam 50 şair 4 er 5 er sayfada mürekkeplerini son damlasına kadar kullanarak  şiir yazmışlar. Ben bu mektubu yazarken içlerinden sana da sadece birkaç tane tadımlık dörtlükler seçtim. Umarı benim seçtiğimi sende severek okursun.

        Sibel Ferik antolojide bak neler  söylüyor:

         Kimlik herkeste var

         Karakter ve kalite

         Kendini bilende.

        Kağıt ile kalemin vuslatı

       Yürek konuştuğunda başlar.

  Öldüren sensin,

  Katil,

Benmişim gibi

 Davranıyorsun.

Sibel Ferik

     Sevgili dostum,

     Sibel Hanım kendi kitaplarında da böyle az kelime ile çok şey anlatan özlü sözler yazmış. Bakalım diğer şairler neler anlatmış?

    Sevgili dostum,

    Bir başka şair arkadaşımız Sezgin Köysüren bakın neler diyor?213. sayfada ,   

   YAŞAMAK VE SEN

   Hani tutsam ellerinden

   Bir tutam gülüşlerin değse ömrüme

  Tatlı bir ölsem gözlerinde

  Yaşamak desem adına

  Yaşamak ve sen

   Sevgili dostum,

   250 sayfalık bu antolojide yazar ve şairlerin fotoğraf ve özgeçmişi yok. Ama sayfalar mürekkebin son damlasına kadar yazılmış  şiirlerle dolu. 139. Sayfada Mustafa  Kayalı bize şöyle sesleniyor

    TÜRK BALASI

    O çocuksu o masum,

   Yüzündeki tebessüm

   Goncanın kızıl güle

   Dönüştüğü  o mevsim

Saçın arpa başağı

Kirpiğin gün ışığı

Gün yanaktan yanağı

Oluşsun gökkuşağı.

Doyumsuz manzarasın

Ayder’in benzerisin

Kaymağının yanında

Bal gibi Anzer’isin

      Sevgili dostum,

      Şiirler dile gelir sevgiyi,  memleket sevgisini , akı ve  aile sevgisini çağlar çok zaman  bu antolojideki gibi.  Yüreğin şiir  gibi coşkulu olsun daima..

turan yalcin

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Diyarbakır Nöbetçi Noterler Hakkâri Nöbetçi Noterler Gümüşhane Nöbetçi Noterler Erzurum Nöbetçi Noterler Erzincan Nöbetçi Noterler Elazığ Nöbetçi Noterler Edirne Nöbetçi Noterler Hatay Nöbetçi Noterler Isparta Nöbetçi Noterler Mersin Nöbetçi Noterler Konya Nöbetçi Noterler İzmir Nöbetçi Noterler Kocaeli Nöbetçi Noterler Kırşehir Nöbetçi Noterler Kırklareli Nöbetçi Noterler Kayseri Nöbetçi Noterler Kastamonu Nöbetçi Noterler Kars Nöbetçi Noterler Çanakkale Nöbetçi Noterler Çankırı Nöbetçi Noterler Çorum Nöbetçi Noterler Giresun Nöbetçi Noterler Denizli Nöbetçi Noterler Gaziantep Nöbetçi Noterler Eskişehir Nöbetçi Noterler Niğde Nöbetçi Noterler Mardin Nöbetçi Noterler Manisa Nöbetçi Noterler Muğla Nöbetçi Noterler Kütahya Nöbetçi Noterler Malatya Nöbetçi Noterler Kahramanmaraş Nöbetçi Noterler Muş Nöbetçi Noterler Nevşehir Nöbetçi Noterler Sinop Nöbetçi Noterler Rize Nöbetçi Noterler Sivas Nöbetçi Noterler Sakarya Nöbetçi Noterler Tekirdağ Nöbetçi Noterler Samsun Nöbetçi Noterler Ordu Nöbetçi Noterler Siirt Nöbetçi Noterler Tokat Nöbetçi Noterler Trabzon Nöbetçi Noterler Şanlıurfa Nöbetçi Noterler Yozgat Nöbetçi Noterler Aksaray Nöbetçi Noterler Karaman Nöbetçi Noterler Van Nöbetçi Noterler Zonguldak Nöbetçi Noterler Uşak Nöbetçi Noterler Bayburt Nöbetçi Noterler Kırıkkale Nöbetçi Noterler Tunceli Nöbetçi Noterler Bartın Nöbetçi Noterler Yalova Nöbetçi Noterler Şırnak Nöbetçi Noterler Ardahan Nöbetçi Noterler Karabük Nöbetçi Noterler Iğdır Nöbetçi Noterler Batman Nöbetçi Noterler Kilis Nöbetçi Noterler Osmaniye Nöbetçi Noterler Bursa Nöbetçi Noterler Burdur Nöbetçi Noterler Bolu Nöbetçi Noterler Bitlis Nöbetçi Noterler Bingöl Nöbetçi Noterler Bilecik Nöbetçi Noterler Balıkesir Nöbetçi Noterler Düzce Nöbetçi Noterler Aydın Nöbetçi Noterler Artvin Nöbetçi Noterler Antalya Nöbetçi Noterler Ankara Nöbetçi Noterler Amasya Nöbetçi Noterler Ağrı Nöbetçi Noterler Afyonkarahisar Nöbetçi Noterler Adıyaman Nöbetçi Noterler Adana Nöbetçi Noterler İstanbul Nöbetçi Noterler