Dolar 18,7800 0.36%
Euro 20,1575 1.2%
Gram Altın 1.211,97 -0,66%
Çeyrek Altın 2.036,00 -0,20%
Bitcoin 525107 -3.98545%
Ethereum 33411 -3.6715%
Yarım Altın 4.066,00 -0,37%
Tam Altın 8.104,35 0,73%
Muhtarlara Mubis Eğitimi Verildi Mubis Nedir?

Muhtarlara Mubis Eğitimi Verildi Mubis Nedir?

ABONE OL
03 Şubat 2023, 12:57:11

Mubis Nedir? Nasıl kullanılır ne amaçla kullanılıyor işte tüm detaylarıyla mubis.

Büyükşehir Belediyesi, 17 ilçedeki muhtarların iş yükünü azaltmak ve işlerin hızlı gerçekleşmesini sağlamak amacıyla muhtarların MUBİS sistemini daha etkin kullanmasını hedefliyor. Bu amaçla, Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Muhtarlıklar Şube Müdürlüğü tarafından sürekli eğitim programları düzenleniyor. En son eğitim programı Yakakent ilçesinde gerçekleştirildi ve 15 muhtara, MUBİS sistemi üzerinden talep, istek, görüş, öneri ve şikayetlerin nasıl iletilebileceği konusunda bilgi verildi. Hedef, muhtarların MUBİS sistemini daha verimli kullanmalarını sağlayarak mahallelerindeki sorunların hızlı çözülmesini sağlamaktır.

Büyükşehir her zaman muhtarların yanında

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, MUBİS eğitim çalışmasının hizmetlerin gerçekleştirilmesi sürecinde çok önemli olduğunu vurguladı. Başkan Demir, mahallelerdeki sorunların çözümü noktasında muhtarların MUBİS sistemini daha verimli kullanmasını istemektedir. Muhtarların MUBİS hakkında daha fazla bilgi sahibi olmaları için 17 ilçedeki muhtarlarına sürekli MUBİS eğitimleri verilmeye devam ediyor. Başkan Demir, Samsun’daki 1252 mahallenin sorunlarının çözülmesi için her türlü çabayı gösterdiklerini ve muhtarların bu konuda en önemli referans noktaları olduğunu belirtti. Başkan Demir, “Vatandaş ile devlet kurumları arasında bir köprü görevini üstlenen tüm muhtarlarımızın her zaman yanındayız” diyerek muhtarları destekledi.

MUBİS sistemi daha aktif kullanılacak

Niyazi Çiçek, Yakakent Muhtarlar Derneği Başkanı, aldığı MUBİS eğitimi sonrasında birçok yeni bilgi öğrendiğini belirterek, muhtarların eğitim sonrasında MUBİS sistemini daha verimli kullanabileceğini söyledi. Demir, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı, her zaman muhtarların yanındadır ve hizmetlerin gerçekleştirilmesi aşamasında muhtarların teknolojiyi daha aktif kullanması ve kurumlarla iletişim kurması sorunların çözümüne hız kazandıracaktır. Niyazi Çiçek, Mustafa Demir’e verdiği destekten dolayı teşekkür etti.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments