takip et takip et takip et
Gündem

8 Kasım 2019 - 206 Okunma

MÜFTÜLÜKTEN KAN BAĞIŞI

Abone Ol

Tokat İl Müftülüğü tarafından başlatılan kampanya çerçevesinde din görevlileri kan ve organ bağışında bulundu.

Kent merkezi Hüdayi Sayıbaş Yeraltı Çarşısı üzerinde Kızılay tarafından kurulan çadırda Tokat İl Müftülüğüne bağlı olarak çalışan din görevlileri kan bağışında bulundu. İl Müftüsü Ömer Faruk Bilgili, il genelinde çalışan personellerine yönelik kan bağışı kampanyası başlattıklarını söyledi.

Bilgili, “Kızılay’ın çadırında din görevlilerimizle birlikte kan bağışında bulunuyoruz. Aynı zamanda organ bağışı içinde arkadaşlarımız gerekli irtibata geçtiler. Diyanet İşler Başkanlığımızın bu konudaki kararı çerçevesinde organ bağışında da bulunabiliyor arkadaşlarımız. ‘İnsanların en hayırlısı insanlara faydası dokunandır’ hadisi şerifi mucibince bu alanda da insanımıza bir faydamız dokunsun istedik. Toplumda bir farkındalık oluşturması açısından kan bağışında bulunuyoruz” diye konuştu.


" MÜFTÜLÜKTEN KAN BAĞIŞI konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere MÜFTÜLÜKTEN KAN BAĞIŞI ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda MÜFTÜLÜKTEN KAN BAĞIŞI ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır.

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku