Dolar 18,7800 0.36%
Euro 20,1575 1.2%
Gram Altın 1.128,59 -2,33%
Çeyrek Altın 1.905,00 -0,94%
Bitcoin 439150 -0.28941%
Ethereum 31355 0.40529%
Yarım Altın 3.811,00 -0,94%
Tam Altın 7.591,87 -2,02%
Mobil Kırma Eleme ve Konkasör Tesisi

Mobil Kırma Eleme ve Konkasör Tesisi

ABONE OL
29 Ocak 2022, 01:11:40

Geniş kapsamda, mobil kırma eleme yapı alanı için oldukça önemli tesislerdir. Bunlar taşıma kolaylığı sağladıkları için tesislerde sıklıkla kullanılmaktadır. Bütün aparatları sökülüp tek bir tırda taşıma kolaylığı sağladığı için mobil klima tesisleri pek çok alanda tercih edilmektedir.

Yapı sektöründe teknolojinin katmış olduğu en önemli tesislerin arasında mobil kırma tesislerini gösterebiliriz. Her boydan kaya parçasının kırılıp ayrılmasını sağlayan bu tesisler işlerin kolaylaşmasını sağlamaktadır. Taşıma açısından kolaylık sağladığı için maliyeti de düşük oluyor.

Bu sebeple pek çok yapı alanı mobil kırma tesislerini tercih etmektedir. Mobil kırma tesisleri daha çok taş ocaklarında kullanılıyor. Buralarda malzemelerin daha kolay çıkartılması için bu tesislerden faydalanıldığını söyleyebiliriz.

Bu Tesisler Hangi Alanda, Nasıl Kullanılır?

Taş ocaklarında daha çok mıcır, çamur, çakıl gibi alanların ayrıştırılması için mobil kırma eleme kullanılır. Çakıl, mıcır gibi malzemelerin üretilmesi için mobil kırma tesislerinde iki farklı kırıcı bulunmaktadır. İkincil ve üçüncü kırıcı olarak adlandırılır.

Kırıcılar sayesinde istenilen bu malzemelerin elde edilmesi mümkündür. Mobil kırma tesisleri sahip oldukları titreşimli elek sistemi ile de ürünlerin ayrıştırılmasını sağlamaktadır. Bu sebeple mobil kırma testleri tercih edilirken muhakkak eleme sistemlerinde titreşimli elek sisteminin kullanılması gerekmektedir.

Kullanımının pratik olması ve kapasite bakımından biraz daha farklı olan mobil kırma testleri genel olarak kısa işlerde tercih edilmektedir. Taşınabilirliğinin kolay olması bu tesislerin en çok tercih edilmesinin amaçlarından bir tanesidir. Bu yüzden pek çok taş ocağı bu tesis ile işlerini yürütmektedir. 

Mobil Kırma Eleme Nasıl Taşınır?

Taş ocaklarında özellikle kum, mucur, çakıl gibi malzemelerin üretilmesini sağlayan konkasör tesisi taşınması ise oldukça pratik olan tesislerdir. Bu kırma tesisleri bulunduğunuz yere tamamen demonte bir şekilde getirilip burada montajlanabilir.

İşiniz bittikten sonra istediğiniz alana tekrar demonte olarak bu tesisi taşımanız mümkündür. Bu kadar pratik bir taşıma sistemine sahip olan bu tesislerin kapasiteleri ise çok yüksek değildir. Kapasitesi düşük olan bu tesislerin kullanım alanları işlerin daha hızlı bittiği yerler olarak belirlenmiştir. Mobil kırma eleme hakkında ugurmak.com.tr sitesinden bilgi alabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Diyarbakır Nöbetçi Noterler Hakkâri Nöbetçi Noterler Gümüşhane Nöbetçi Noterler Erzurum Nöbetçi Noterler Erzincan Nöbetçi Noterler Elazığ Nöbetçi Noterler Edirne Nöbetçi Noterler Hatay Nöbetçi Noterler Isparta Nöbetçi Noterler Mersin Nöbetçi Noterler Konya Nöbetçi Noterler İzmir Nöbetçi Noterler Kocaeli Nöbetçi Noterler Kırşehir Nöbetçi Noterler Kırklareli Nöbetçi Noterler Kayseri Nöbetçi Noterler Kastamonu Nöbetçi Noterler Kars Nöbetçi Noterler Çanakkale Nöbetçi Noterler Çankırı Nöbetçi Noterler Çorum Nöbetçi Noterler Giresun Nöbetçi Noterler Denizli Nöbetçi Noterler Gaziantep Nöbetçi Noterler Eskişehir Nöbetçi Noterler Niğde Nöbetçi Noterler Mardin Nöbetçi Noterler Manisa Nöbetçi Noterler Muğla Nöbetçi Noterler Kütahya Nöbetçi Noterler Malatya Nöbetçi Noterler Kahramanmaraş Nöbetçi Noterler Muş Nöbetçi Noterler Nevşehir Nöbetçi Noterler Sinop Nöbetçi Noterler Rize Nöbetçi Noterler Sivas Nöbetçi Noterler Sakarya Nöbetçi Noterler Tekirdağ Nöbetçi Noterler Samsun Nöbetçi Noterler Ordu Nöbetçi Noterler Siirt Nöbetçi Noterler Tokat Nöbetçi Noterler Trabzon Nöbetçi Noterler Şanlıurfa Nöbetçi Noterler Yozgat Nöbetçi Noterler Aksaray Nöbetçi Noterler Karaman Nöbetçi Noterler Van Nöbetçi Noterler Zonguldak Nöbetçi Noterler Uşak Nöbetçi Noterler Bayburt Nöbetçi Noterler Kırıkkale Nöbetçi Noterler Tunceli Nöbetçi Noterler Bartın Nöbetçi Noterler Yalova Nöbetçi Noterler Şırnak Nöbetçi Noterler Ardahan Nöbetçi Noterler Karabük Nöbetçi Noterler Iğdır Nöbetçi Noterler Batman Nöbetçi Noterler Kilis Nöbetçi Noterler Osmaniye Nöbetçi Noterler Bursa Nöbetçi Noterler Burdur Nöbetçi Noterler Bolu Nöbetçi Noterler Bitlis Nöbetçi Noterler Bingöl Nöbetçi Noterler Bilecik Nöbetçi Noterler Balıkesir Nöbetçi Noterler Düzce Nöbetçi Noterler Aydın Nöbetçi Noterler Artvin Nöbetçi Noterler Antalya Nöbetçi Noterler Ankara Nöbetçi Noterler Amasya Nöbetçi Noterler Ağrı Nöbetçi Noterler Afyonkarahisar Nöbetçi Noterler Adıyaman Nöbetçi Noterler Adana Nöbetçi Noterler İstanbul Nöbetçi Noterler