Dolar 18,7800 0.36%
Euro 20,1575 1.2%
Gram Altın 1.458,47 0,52%
Çeyrek Altın 2.454,00 0,82%
Yarım Altın 4.907,00 0,78%
Tam Altın 9.688,85 6,48%
MİLLİ GÜREŞÇİ NAZIR BATIR: “HEDEFİM BÜYÜKLERDE TAKIMA GİREREK DERECELER ALMAK İSTİYORUM”

MİLLİ GÜREŞÇİ NAZIR BATIR: “HEDEFİM BÜYÜKLERDE TAKIMA GİREREK DERECELER ALMAK İSTİYORUM”

ABONE OL
14 Eylül 2020, 09:12:41

Bayan Milli Güreşçi Nazır Batır gazetemize yapmış olduğu açıklamasında hedefinin büyüklerde takıma girerek derecek elde etmek olduğunu belirtti.

            2003 Tokat doğumlu olan Bayan Milli Güreşçi Nazır Batır, güreşe ortaokulda Beden Eğitimi hocası sayesinde başladı. Turhal’a ilk güreş kulübü açıldığında, Güreş Antrenörlüğü yapan Şenay Konaçoğlu antrenmanlarda gördüğü Batır’ı beğenerek kulübünde güreşmelere başlattı.

NAZIR BATIR: “GELECEK Kİ PLANIM, BÜYÜKLERDE TAKIMA GİREREK DERECELER ALMAK İSTİYORUM”

Avrupa ve Dünya dereceleri olan Bayan Milli Güreşçi Nazır Batır, gazetemiz muhabirimiz Mustafa Işık’a yaptığı açıklamasında derecelerden ve hedeflerinden bahsederek, “Türkiye’de bir, iki ve üçüncülüklerim var, Avrupa’da üçüncülük, dünyada beşinciliğim var, birde plaj güreşinde dünya şampiyonluğum var. Avrupa Şampiyonası İtalya’da oldu geçen sene, 70 kg’da Avrupa’da üçüncüsü oldum. Allah nasip ederse gelecek ki planım, büyüklerde takıma girerek dereceler almak istiyorum Avrupa’da ve dünyada. Bunun devamında Olimpiyatlara kadar yükselmek.” açıklamasının devamında;

MILLI GURESCI NAZIR BATIR HEDEFIM BUYUKLERDE TAKIMA GIREREK DERECELER ALMAK ISTIYORUM 1

“TURHAL GİBİ İLÇEDE ŞENAY HOCAM SAYESİNDE BÜYÜK İŞLER BAŞARDIK”

Milli Güreşçi Batır, “Turhal küçük bir yer ve güreş erkeklere yakıştırıldığı için ilk başlarda zorlandık. Ama Turhal gibi ilçede Şenay hocam sayesinde büyük işler başardık. İlk başladığımız yıllarda bizlere antrenman saatleri bile ayarlanmıyordu, erkekler daha ön planda idi. Bizler sadece bir saat antrenman yapabiliyorduk ama ilerleyen zamanlarda Türkiye Şampiyonalarında kendimizi ispatlayarak bizlere olan ön yargıyı kırdık. Şuanda çok şükür antrenman saatlerinde ve günlerinde sıkıntılar yok.” diye konuştu.

MILLI GURESCI NAZIR BATIR HEDEFIM BUYUKLERDE TAKIMA GIREREK DERECELER ALMAK ISTIYORUM 4

“PANDEMİ DÖNEMİNDE ANTRENMAN YAPMAYI ÖZLEMİŞİZ”

17 yaşındaki Milli Güreşçi Nazır Batır açıklamasına Pandemi dönemi ve yapılan antrenmanlardan bahsederek, “Pandemi döneminde Şenay hocamızın hazırladığı programlar dâhilinde Online antrenmanlar yaptık. Tüm takım arkadaşlarımla beraber görüntülü bir şekilde idmanlar yaptık bireysel olarak ve elimizden geldiğince. Beslenme konumuz biraz daha kısıtlığı olduğu için kilo alma, kilo vermede sıkıntılar oldu ama en kısa süreçte biz bunları toparlamaya çalıştık. Şuan salgın devam ediyor ve tedbirlerimizi alarak her ne kadar eskisi gibi olmasa da Şenay hocamızın gözetiminde yavaş yavaş antrenmanlarımıza başladık. Haftanın iki günü minderde çalışıyoruz, diğer günlerde ise açık alanlarda çalışmaya başladık. Uzun bir süredir antrenmanlar yapmadığımızdan formumuzu kaybetmeye başlamıştık. Bundan dolayı Şenay hocam hafif tempoda idmanlar yaptırıyor. Pandeminden dolayı hijyen ve gereken tedbirlerimizi alarak başladık. Bizim çalışmalarımız minderde olduğu için bire bir temas oluyor ama biz antrenmanlarımızla bireysel olacak şekilde yapıyoruz. Bizim müsabakalara hazır olmamız için dediğim gibi haftanın iki günü minderde çalışıyoruz, diğer günlerde ise açık alanlarda çalışıyoruz. Biran önce Korona virüs salgınından kurtulmak istiyoruz, bu salgın yüzünden her şey alt üst oldu. Artık her şeyin normale dönmesini bekliyoruz. Şunu da gördük antrenman yapmayı çok özlemişiz.

DİKKAT!  PARKEDE BÜLBÜLLERİN SAVAŞI

Bu yıl Aralık Ayı’nda olması gerekiyor Dünya Şampiyonası var. Bu müsabakanın olup olmayacağı yapılacak olan toplantıda belli olacak. Takım olarak buna yönelik çalışıyoruz.”

“ŞARTLAR VE OLAYLAR GÖZETMEKSİZİN BAYANLARIMIZ İSTEDİKTEN SONRA HER ŞEYİ YAPABİLECEK POTANSİYELE SAHİP”

Batır, “bana göre güreş branşında erkeklere daha çok ilgi gösteriyor, bayanlar biraz daha az ilgi görüyor. Bazı illerde ne yazık ki ön yargıları kıramadık. Bundan dolayı genç meslektaşlarımız çekindikleri ve bu branşa olan ilgiyi azaltıyor ve güreşi başlamadan bırakıyorlar. Onlara mesajım şudur, ne olursa olsun şartlar ve olaylar gözetmeksizin bayanlarımız istedikten sonra her şeyi yapabilecek potansiyele sahip. Yeter ki ümitsiz ve umutsuz olmasın, bu sadece ben güreş yapıyorum diye belirtmiyorum, artık bayanlarımız her alanda ses sahibi olması gerekiyor. Bende bu güreşe başlarken yapamam, edemem, erkek sporu diye bu şekilde baktım bende. Sonunda anlatım ki, güreşi yapacağım konusunda kendimde o ışığı gördüm ve bu branşı yaparım dedim kendi kendime.” açıklamasının sonunda ise,

“GÜREŞTE TOKAT’IN VE TURHAL’IN BAŞARI İÇİN BİZLER ELİMİZDEN GELENİ YAPACAĞIZ”

Milli Güreşçi Nazır Batır, “Tokat Gazetesi’ne teşekkür ederim, sizlerin aracılığınızla sözlerimin sonunda hiçbir bayanımızı küçümsememelerini istiyorum. Daha neler yapabileceğimizi bazı kısımlar anlamamış durumda. Sözlerimin başında da belirttiğim gibi istedikten sonra her şeyi yapabilecek potansiyeldeyiz. Güreşte Tokat’ın ve Turhal’ın başarı için bizler elimizden geleni yapacağız.” açıklamasının bulundu.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments


Önemli İçerikler