Dolar 18,7800 0.36%
Euro 20,1575 1.2%
Gram Altın 1.474,08 0,88%
Çeyrek Altın 2.460,00 1,19%
Yarım Altın 4.905,00 0,74%
Tam Altın 9.686,87 -0,52%
MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞINDAN TOKAT MEM ZİYARETİ

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞINDAN TOKAT MEM ZİYARETİ

ABONE OL
12 Eylül 2020, 12:47:41

Ölçme Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürü Dr. Sadri Şensoy, bir dizi temaslarda bulunmak için Tokat’taydı.

Şensoy, ilk olarak İl Milli Eğitim Müdürü Murat Küçükali ile gerçekleştirdiği toplantının ardından ilçe milli eğitim müdürleriyle bir araya geldi.

Yapılan toplantıda Şensoy, Tokat’ın kendisi için özel bir il olduğunu belirterek, “Bu benim Tokat’a ilk gelişim ancak Tokat’ın bende özel bir yeri var. Bu ilin çalışmalarını her zaman takdir ediyorum. Ayrıca Milli Eğitim Bakan Yardımcımız Sayın Mahmut Özer Bey’in memleketi olması dolayısıyla da Tokat benim için önemli bir şehir. Buraya gelmeden önce kendisiyle yaptığım görüşmede “Tokat için ne gerekiyorsa” yapalım dedi. Bu açıdan da Tokat çok şanslı bir şehir. Biz de Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü olarak tabi ki öğrencilerimiz için her türlü desteği sağlayacağız. Genel Müdürlüğümüzün kaynakları bu sene basılı ortama geçecek. Bu basılı kaynaklardan ilimizde bulunan öğrencilerimize temin edeceğiz. Bu konuyu Vali Bey ile de görüştüm kendisinden de destek alacağız. Ayrıca Tokat’ta başlatılan ve devam eden bir projeyi de takdir ettim. Uzaktan eğitime, internete erişimi olmayan çocuklarımıza öğretmenlerimiz ulaşıyor ve çocukları materyal anlamında destekliyorlar. Bu çalışma için de sizleri ve öğretmenlerimizi tebrik ediyorum.” dedi.

Şensoy, İlçe Müdürlerinden Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından sağlanacak olan basılı kaynakların kullanımını teşvik etmeleri ricasında bulunarak, “Son olarak öğrencilerimize sağlayacağımız kaliteli içerikleri kullanma konusunda öğretmenleri, velileri ve öğrencileri teşvik etmenizi sizlerden rica ediyorum. Öncelikle Bakanlığımızın öz kaynaklarını kullanmamız gerekiyor.” ifadelerini kullandı.

Toplantı İl Milli Eğitim Müdürlüğü Araştırma-Geliştirme (AR-GE) Birimi görevlileri ile devam etti.

AR-GE ve ÖDM birimi öğretmenleri ile çalışma toplantısı yapıldı ve İl Müdürü Murat Küçükali, yürütülen projelere ilişkin sunum yaptı.

DİKKAT!  HALK OTOBÜSLERİNE KORONAVİRÜS DENETİMİ
meb tokat

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments


Önemli İçerikler