takip et takip et takip et
Gündem

18 Şubat 2020 - 580 Okunma

MİLLETVEKİLLERİNDEN TURHAL ŞEKERE ZİYARET

Abone Ol

Tokat Milletvekilleri Yusuf Beyazıt ve Mustafa Arslan Turhal Şeker Fabrikasını ziyaret etti. Tokat Milletvekili Yusuf Beyazıt, Turhal Şeker Fabrikasının kotasının arttırılması için gereken adımları attıklarını, konun takipçisi olacaklarını kaydetti.

            Kayseri Pancar Kooperatifi Yönetim Başkanı Hüseyin Akay, Ak Parti Tokat İl Başkanı  Metin Polat, Ak Parti Tokat Milletvekilleri Yusuf Beyazıt ve Mustafa Arslan ile Turhal Belediye Başkanı İlker Bekler  ve Şeker Pancarı üretimi yapan çiftçilerin katıldığı program Turhal Şeker fabrikasında yapıldı.

            Çiftçilere 86. Kampanya dönemi ve 87 kampanya dönemi, verimli tarım gibi konularda  sunumlar yapıldı.

            Sunumların ardından söz alan Kayseri Pancar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay, Turhal Şeker fabrikası ile ilgili Özelleştirme idaresi ile 7 Haziran tarihinde sözleşme imzalanacağını belirterek, “Tesisin özelleşmesi sürecinde Ak Parti Tokat Milletvekilimiz Yusuf Beyazıt’ın özel bir firma yerine, şeker pancarı üreticilerin sahibi olduğu Kayseri Şeker’in alması konusunda ısrarları neticesinde, pancar yine pancar üreticilerin sahibi Kayseri Şeker almıştır. Bu alım ile ilgili olarak Sayın Beyazıt’a teşekkür ediyorum.”  diyerek sözlerine son verdi.

            Tokat Milletvekili  Mustafa Arslan konuşmasında bölge sulama sistemleri, barajların durumları ile ilgili çiftçilere bilgilendirmelerde bulundu.

            Tokat Milletvekili Yusuf Beyazıt  “Türk Şeker zamanında verilen avans sayısı 3 iken, şuan 6 avans ödemesi yapılmaktadır. 2017 yılında 3 avansta 39 lira ödenirken, şuan ton başına 68 lira ödeniyor.  Bu arada küspe bedelleri, tarım arazilerini analizleri yapılırken, çiftçilerimiz için avans ve pancar bedelleri peşin olarak yatırılmaktadır. Kesilen stopaj bedeli yüzde 4’den yüzde 2’ye indirilmiştir. Bundan önce 60 sefer duran fabrika hiç ara vermeden üretimine devam etmektedir. Birileri tarafından tüm işçiler çıkarılacak diye feryat edenler şunu bilmelidirler, gönüllü olarak çıkanlar haricinde işten çıkanlar hariç,  tüm personelle işlerine devam ediyor.

            Turhal Şeker Fabrikasının kotasının arttırılması için gereken adımları attık, takibini yapıp gerekeni yapacağız.” diye konuştu.

            Çiftçilere seslenen Beyazıt, “Değerli emektar kardeşlerim eskiden pancar bedelleri mart, nisan aylarında ödenirken, şuanda şubat ayında olmamıza rağmen tüm çiftçilerimiz 15-21 ocak tarihinde çiftçilerimiz paralarını almıştır. Biz de toprakla uğraşan, sizin gibi çiftçi çocuğuyuz, sizler için gerekeni yapmanın gayreti ve çabası içinde olacağız.” dedi.


" MİLLETVEKİLLERİNDEN TURHAL ŞEKERE ZİYARET konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere MİLLETVEKİLLERİNDEN TURHAL ŞEKERE ZİYARET ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda MİLLETVEKİLLERİNDEN TURHAL ŞEKERE ZİYARET ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır.

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku