takip et takip et takip et
Gündem

29 Eylül 2018 - 26 Okunma

MİLLETVEKİLİ YÜCEL BULUT VATANDAŞLARA SIKINTILARINI SORDU

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Tokat Milletvekili Av. Yücel Bulut sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda, “Tokat’la ve Türkiye’yle ilgili beklenti ve taleplerinizi yazar mısınız? Hepsinin takipçisi olacağımızdan emin olun” ifadelerini kullanmıştı. 

Milletvekili Bulut’un bu ifadesinin altına vatandaşlar tarafından ihtiyaç ve sorunların dile getirildiği çok sayıda yorum yapıldı. Yorumlardan bazıları şöyle oldu:

VEKİL BULUT’UN PAYLAŞIMI İLE VATANDAŞLARDAN GELEN İSTEKLER:

*Memleketimiz de Suriyeli istemiyoruz sayın vekilim.

*Sayın Vekilim Tokat’ta iş imkânı maalesef fazla yok ama ev kiraları almış başını gidiyor. Kiralar İstanbul ve Ankara ile yarışıyor sanki el insaf diyorum. Asgari ücretle geçinen ve aileler var!
Birde şu Suriye’ler artık Tokat’ın üstünde kambur oldu buna lütfen çözüm istiyoruz. 

*Göçü durduracak çareler bulunmalı. Gençler, İstanbul Ankara İzmir gibi şehirlerde boğaz tokluğuna harcanmakta. Gidişe dur diyebilecek projeler geliştirmeli ve Tokatlının yıllarca hak ettiği hizmetleri görmesi lazım. Bunun için fabrika veya bacasız sanayii ilçelere getirilmesi ilin yükünü azaltarak köylerin boşalmasını engellemek gerekli Sayın Vekilim.

*Mevcut havalimanının yenisi yapılana kadar uçuşların devam etmesi.

*Memura amire sıkı disiplin meclise sunulmalı. Derdimizi kimseye anlatamıyoruz. Makamında derdimizi anlattığımız insanlar neredeyse bizi dövecek.

*Göçü engellemek için Tokat’a, Turhal’a iş lazım. Ankara’da ikamet ediyorum Turhal nerdeyse burada yaşıyor

*Tokat da teleferik yok olsa gayet güzel olur. Turhal kalesi güzel bir örnek mesela, Tokadın köylerinde üretim çok iyi ama maalesef bunu değere dönüştürmede eksikler var. Örneğin köylerde çıkan ürünleri (süt, meyve, sebze, mantar, gübre vs.)İl Özel İdareleri gibi bir kurum oluşturarak alım garantisi verilse ve sürekli arttırmak için hedef konsa eminim hem Tokat’a hem de ülkemize inanılmaz bir katkı sunar. Köylerde sağlık ocakları ya yok, ya da çok eksikleri var. Çocuk ve kadınlara bakılsa dahi şehirlerdeki yoğunluk azalır. Daha çok şey var ama bunlar bile olsa yeterli olur.

*Sayın Vekilim Turhal Şenyurt kasabasına vaat edilen AR-GE li mühimmat fabrikası kurulacağı medya da yer almasına rağmen bugüne kadar bir yol alınamamıştır. Bu proje ile Tokat’ın kaderini değiştireceğine inanıyorum. Bunun örneği Kırıkkale’nin Kalecik ilçesine bir belde olduğu ve sonunda da kocaman bir il olması bunun sonucudur. Bu husus üzerinde durmanızı tüm Tokatlılar adına sizden rica ediyorum. Her şey Tokat ve Tokatlı için olması dileği ile saygı ve selamlarımla.

*Köpek kedi diğer dostlarımıza Tokat’ta hastaneye ihtiyacımız var.

*Erbaa’daki sağ sahil sulama kanalı yıllardır akmıyor Sayın Vekilim bu konuda ne yapmayı düşünüyorsunuz?  Bizim Erbaa ovası için çok önemli bir konu bu.

*Türkiye ile ilgili  önümüze gelirse imzalarım denilen idam, idam, idam. Allah korusun o kaçırılan ve tecavüze uğrayan kız çocuklarının biri milletvekillerinin çocuğu olsa bu yasa tasarısı çoktan çıkardı.

*Tokat’ın taşı toprağı değerli. Tüm Tokat kavak değil de tarıma yönelse, hayvancılığa yönelse Karadeniz’in tarım ambarı olsa, muhteşem olmaz mı?  Tokat için acilen bir eylem planı yapılması unutulan Tokat değil hep anılan bir Tokat olması gerek. 16 yıldır unutulmuş, artık yeter bence. Her seçimde Tokatlının gazını alıp gidiyorlar mevcut olanı da ya yıkıyor ya da satıyorlar Tokat’a üvey evlat muamelesi yapmasınlar artık.

*Sulusaray kaplıcaları var ama işletmesi her kimdeyse bakim ve onarım sıfır pislikten kullanılmaz halde. Sıcak su kaynaklarımızı kullanamıyoruz yaz kış turist ve ziyaretçi olması gereken yerde kimse yok Sulusaray’ın büyük gelir kaynağı olabilir yardım istiyoruz.

*Üniversite kampüsü bomboş, ne bir market nede bir mağaza. Bir tane kırtasiye var fotokopi bile çektirmek zulüm. Sadece 2 tane ATM var. Geçen sene iktisat fakültesi önü ve ana durak önü lağım kokusundan geçilmiyordu. Tokat’ın en büyük turizmi üniversitesi bari oraya sahip çıkalım, her geçen sene gelen öğrenci sayısı düşüyor çünkü cazibesi kalmadı.

*Mevcut galericiler sitesi yetmiyor dükkân sahipleri 100 de 100 zam yapıyor ve dükkânlar harabe resmen acil yeni site bekliyoruz.

*Artova Yeşilyurt Çamlıbel bu bölge her zaman göz ardı ediliyor bölgemizin sorunları ile de ilgilenilmesini istiyoruz.

*Hızlı tren, Karadeniz’e daha kolay ulaşım ve organize sanayi siteleri istiyoruz.

*Emeklilik te yaşa takılanlar la ilgi iyi haberleri bekliyoruz.

*Erbaa çiftçisi zor durumda tarıma destek istiyorum.

*Yeşilyurt’lu eski Bakan Zekeriya Temizel beyin ilçemize kazandırmış olduğu YIBO bacasız fabrikamız 4 yıldır kapalı kaderine terk edilmiş bir durumda. milli bir servet gün güne harabeye dönüşüyor inşallah hep beraber bir el atıp burayı değerlendirmek en az 2 yıllık bir üniversite ye kavuştura biliriz. Tokat’ın hep göz ardı edilen ilçeleri Artova Sulusaray ve Yeşilyurt bu 3 ilçeye doğal gaz projesi Tokat Ankara en kısa mesafe Artova Yeşilyurt Sulusaray Kadışehri-Sorgun arası bir yol 3 ilçenin ekonomisine çok büyük katkılar sağlayacaktır. Sulusaray Sepastapolis kaplıcaları enkazdan kurtulup tarihi bir turizme açılmalı.

*Maalesef Türkiye de ceza sisteminde çok büyük adaletsizlikler var.
Her gün haber izliyoruz devamlı hırsızlık kapkaç cinsel istismar gibi konuları görüyoruz.
İşin enteresan kısmı herhangi bir olaya karışan suçlunun daha önceden örneğin 10 20 30 suç kaydı bulunuyor ve bunlar hala adli kontrol şartı ile serbest bırakılıyor. Lütfen meclis gündemine bunu taşıyın artık gerçek bir ceza sistemi gelsin caydırıcılık olsun bir hırsıza şantajcıya adam akıllı cezalar verilirse kimse bu işi kolay kolay yapamaz.

*Erenler, Camiikebir, Kabeimescid ve Semerkant mahallesi içinde kalan kentsel risk alanı ilan edilip halka bildirilmeyen vatandaşla gecen aylarda yapılan ve devamı gelmeyen isin neticelenmesi için mahallelilere yardımcı olmanızı arzuluyoruz. Mahalleli zor durumda evine bir çivi çakamıyor. Yık yıktırmıyorlar, yap yaptırmıyorlar tüm hizmetlerden yoksun bu dört mahalle. Bu isin hızlanması en büyük dileğimizdir.

* Adaletli bir yönetim istiyoruz, tavassut ve adam ayırma kayırma olmadan eşitlik ilkesine uygun ve liyakat sahibi kişilerin yönetime gelmesini istiyoruz.

*Sayın vekilim Almus barajına bir tane köprü istiyoruz. Yıllardır barajı dolaşa dolaşa bir ettik.

*İdamın çıkmasını istiyoruz

*Engellerin her sene rapor çilesine son verilmesini istiyoruz.

 


" MİLLETVEKİLİ YÜCEL BULUT VATANDAŞLARA SIKINTILARINI SORDU konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere MİLLETVEKİLİ YÜCEL BULUT VATANDAŞLARA SIKINTILARINI SORDU ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda MİLLETVEKİLİ YÜCEL BULUT VATANDAŞLARA SIKINTILARINI SORDU ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku