takip et takip et takip et
Köşe Yazıları

2 Ağustos 2016 - 09:19:52 - 29 Okunma

Milletin Destanı

Ülkemizde hep sonuçları tartışıyoruz. Sebepler ve süreçler hep ihmal ediliyor. Olayları kader çizgisinde takip edip değerlendirdiğimizde suçu da suçluyu da tespit etmek zor değil aslında. Ne yazık ki biz, sürekli sonuçları tartıştık, sonuçlar üzerinden çözüm üretmeye çalıştık.

15 Temmuz darbe teşebbüsü kanlı ve alçakça bir kalkışma idi. Darbe girişimi de bir sürecin sonucu idi. İçimize sinsice yerleşen alçakların gerçekleştirdiği vahşilikti. Bu hainliği bir kez daha şiddetle lanetliyoruz.

Hain, alçak kime denir diye sorulacak olsa o geceyi planlayanları göstermek kâfidir. Cinnet halinden öte vampirlik ve kahpelik halini temsil eden bu habis ruhlu şahsiyetsizleri unutmamak gerekir. FETÖ’nün gözü dönmüş canileri içimizde, çevremizde kısacası hayatımızın ortasında hemen herkesle sıcak ve samimi ilişkiler geliştirerek meğerse içimize ur gibi yerleşmişler. Sinsi ve işgüzarca her yere yayılan bu güruh, ahtapot gibi her yeri tutmuş. Milletimizi derinden ve yavaş yavaş çökertme planlarını sabırla ve hoşgörü ayağıyla ilerletmiş.

Bu hainlik gösterdi ki milletimizin birliğini ve devletimizin varlığını yok etmeye dönük her hareketi çok ağır bir şekilde ezmeliyiz, yok etmeliyiz. Müsamaha göstermek, acımak son kaleyi düşürebilir. Diğer bir husus ise devlet kademeleri ehil ve vatansever insanlara emanet edilmeli. Derin yapılardan ve gruplardan referans alan değil, kökünü ve özünü kaybetmeden ve açıkça benim anam, babam budur, sahibim Allah’tır; davam ise vatanın birliği ve devletin bekasıdır,  diyen yurtsever gençlere imkan tanınmalıdır.

Milletler,  hafızalarında kahramanlıkları hep diri tutmak zorundadır. Tıpkı Astsubay Ömer Halisdemir’in kahramanlığı gibi. O, hainlere ilk kurşunu sıkan ve destanlaşan bir kahramandır. Komutanının:  “Ömer, hainler oraya gelecek, onları vur! Bu işin sonunda şehadet var, hakkını helal et!”  sözlerine karşılık, “Başüsütüne komutanım!”  diyen bu asil vatan evladını unutmayacağız.  Yediden yetmişe cepheye koşar gibi cihat ruhunu ve imanını kaybetmeden ve ölümü müjdeli haber gibi gören milletimizin bu zaferini asırlarca anacağız, anlatacağız. İşte bu yiğit insanların arkasında sadece analarının duası ve milletinin gücü vardır.

 Kaderin üstünde bir kader vardır, diyen şair misali hesapları tutmadı, oyunları bozuldu hainlerin. Her şeyin üstünde olan yegâne güç, masum ve mazlumların umudu olan milletimizi korudu. 

            Kanlı darbe girişimini tertipleyen hainlerin ifadelerine baktığımızda kendilerini öyle masum Göstermeye çalışıyorlar ki şeytan bile bunların yanında masum kalacak neredeyse.  Bizi yıllarca yanıltan ise hoşgörülü, iyi insan profili di. Hoşgörülü ve iyi insan profillerinin maskeleri düştü. Kuzu görünümlü hain kurtların gerçek yüzünü ortaya çıkaran milletimizin imanı galip geldi. Aziz milletimiz, bu kanlı darbe girişimi ile millet olmanın ne demek olduğunu 15 Temmuz gecesi tüm dünyaya gösterdi.

            Tarihte her kalabalık insan topluğu millet olamamış ve devlet kuramamıştır. Aziz milletimiz, tarih sahnesinde var olduğundan beri yaşadığı her coğrafyayı vatan yapmış ve o vatanda da devlet kurmuştur. Devleti ve vatanı için canını feda etmeye her daim hazır olan bu necip millet,  15 Temmuz’da oyunları bozdu. Tarih yine bir destan ve o destanın kahramanı olan Türk milletini yazdı.

            İnsanımız, Cumhurbaşkanı’mızın meydanlara çıkma çağrısını emirden öte cihat, vatan için ölüm gibi kabul etmiş ve koşmuştur. Bir başka güzellik ise bu çağrıya her görüşten insanın demokrasi ve millî iradeye sahip çıkmak için başka bir şey düşünmeden meydanlara koşması idi. Bu birliği sürdürmek gerekir.

            15 Temmuz gecesi milletimiz bir destan yazdı ve bu destanın kahramanı ise yine milletin kendisi oldu. Devleti ve vatanı işgal hareketi olan bu girişimin ve hainlerin sonunu da milletin güçlü ve kararlı duruşu getirmiştir. 

 

Türkiye,  haritada bir coğrafya değildir. Binlerce yıllık tarihi birikimi, geniş coğrafyası ve kültürü ile büyük bir medeniyetin temsilcisidir. Batılılar bu gücün farkında olduğu için milletimizi sürekli belalara düçar kılıyor. 15 Temmuz gecesi, milletimiz için ikinci istiklal mücadelesinin başladığı vakittir. Her vatan evladının bundan sonraki ilk hesabı şu olmalıdır, o da vatanın bekasıdır. İkinci bir hesap ise millet olmanın farkına varabilmektir. Bu önceliklerin arkasından devlet dediğimiz en büyük organizasyon ve çatı geliyor. Devlet aygıtı, derinden gelen ve çok güçlü olan refleksini 15 Temmuz gecesinden itibaren gösterdi ve bundan sonra da mazlumların âhını yerde bırakmamak için göstermeye devam edecektir. Gücünü milletten alan devlet, milletini ve onun kahraman evlatlarını unutmadan ayakta kalabilecektir. Şimdi bu destanı ezberleyelim ve hafızalarımıza kazalım. Destanı olmayanlar millet de olamamıştır, vesselam!

"Ali Bal" diğer yazıları için tıklayın.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku