takip et takip et takip et
Gündem

2 Aralık 2019 - 518 Okunma

MİKAYİL AMELİYATI İÇİN DESTEK BEKLİYOR

Abone Ol

Tokat'ta yaklaşık 5 yıl önce yumuşak doku kanseri teşhisi konulan Mikayil Yıldırım'ım (20) tekrar yürüyebilmesi için ameliyat olması gerekiyor. Ameliyatı için gerekli 210 bin TL bulunursa bacağı kesilmekten kurtulacak olan genç yardım çağrısında bulundu.

Tokat merkez Yarahmet Mahallesi Şeftali Sokakta ikamet eden Kevser ve Güngör Yıldırım çiftinin 4 çocuğundan ikincisi olan, Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Elektrik Elektronik Meslek Yüksek Okulu Elektrik Elektronik Bölümü 1’inci sınıf öğrencisi Mikayil Yıldırım 5 yıl önce sağ ayağından sinovyal sarkom kanserine yakalandı. Yıldırım çifti çocukları Mikail’i, Tokat’ta Devlet Hastanesi’ne götürdü. Burada sağ ayağının kesilmesine karar verilmesi üzerine aile çocuklarını Ankara Onkoloji Hastanesi’ne götürdü. Ankara Onkoloji Hastanesi’nde 2017 yılı Mart ayında tümor rezeksiyonu ve modüler tümor protez ameliyatı yapıldı. Ancak uygulanan protez çevresinde enfeksiyon, peroneal sinir felci, diz hareketlerinde kısıtlama ve patella dislokasyonu yani diz kapağı kemiği çıkığı oluştuğu görüldü. Yarası bir türlü kapanmayan ve enfeksiyonu atlatamayan Yıldırım’ın ameliyatla protezinin çıkarılarak değiştirilmesi için tedavi masrafı 210 bin lira olarak belirlendi. İstanbul’da özel bir hastanede yapılacak ameliyat için ailenin maddi durumu yerinde olmaması nedeniyle Tokat Valiliğinin izni ile yardım kampanyası başlatıldı. Kanser hastası Mikayil ve ailesi şimdi hayırseverlerden uzanacak bir yardım eli bekliyor. Mikail’in zaman kaybetmeden tedaviye başlaması için gereken 210 bin liranın toplanması gerekiyor.

“OKULA GİTMEK, ARKADAŞLARIMLA GEZMEK İSTİYORUM”

Liseye gittiği yıllarda bacağında oluşan şişliği önemsemediklerini, hastaneye gittiklerinde beklemedikleri sonuçla karşılaştıklarını ifade eden Yıldırım, “Hastane de böyle bir hastalığım olduğunu söylediler. Tokat’ta ki hastanede ayağımı direk kesiyorlardı. Ankara’ya gittim. Burada bir doktor ‘Seni uzun süreli bir tedavi süreci bekliyor. Saçların dökülecek’ dedi. Ben bunları pek umursamadım ve tedavi sürecini kabul ettim. Sonra kemoterapi almaya başladım. Sonra ameliyat zamanı geldi. Ameliyat öncesi 30 gün ışın tedavisi gördüm. Sonra ameliyat oldum. Ameliyat esnasında enfeksiyon kaptım. Bu yüzden 5 ay hastanede yattım. Sonra beni enfeksiyonlu şekilde taburcu ettiler. 1 ay geçmeden ayakta şişlik oluştu ve tekrar hastaneye gittim. 7 ay daha hastanede yattım. Doktorlar pek çözüm bulamadı. Enfeksiyon 3 yıldır devam ediyor. Ayağıma devamlı pansuman yapıyorum. Hastaneye de gidemiyorum devamlı. Pansumanımı kendim yapıyorum devamlı. Çoğu hastane olumsuz cevap veriyor. İstanbul’da bir doktor buldum. O ameliyatını yaparım dedi.  Ancak 220 bin lira bir maliyeti var. Valilik onaylı bir kampanya başlatıldı. Biz karşılayamıyoruz. Yardım severlerden destek bekliyorum. Ameliyat olamazsam ayağımı kaybedeceğim. Şuanda da yürüyemiyorum, dışarı çıkamıyorum evdeyim. Üniversite hayalim vardı yarım kaldı. İyileşip okula gitmek, arkadaşlarımla gezmek istiyorum.” diye konuştu.

ANNE BABA OLARAK ZOR DURUMDAYIZ

Baba Güngör Yıldırım ise daha önce inşaat işlerinde çalışırken oğlunun kanser olması üzerine onun tevdisiyle ilgilendiği için artık çalışamadığını söyledi. Oğlunun aldığı maddi destek ile ayakta durmaya çalıştıklarını ancak zor durumda olduklarını ifade eden Baba Güngör Yıldırım, “Küçük bir şişlikle başladı oğlumun hastalığı. Doktora götürdük. Ankara’ya sevk ettiler. Ankara’da hastamızın tanısı konuldu. Biz bacağını kestirme taraftarı değiliz. Ankara’da ameliyatını yaptırdık. Ancak enfeksiyon kaptı. Uzun süre hastanede yattığı için. Çok sıkıntılı günlerimiz oldu. Evimiz kira, çocuklarım okuyor. Ben kendim çalışamıyorum. Karşılayamıyorum ihtiyaçlarımızı. Valilik onaylı kampanya başlattık. Bu aşamada bu miktar toplanırsa ameliyatı yaptıracağız. Toplayamazsak bacağın kesilmesi gerekecek. Zaten aldırmış olsaydık ilk baştan aldırırdık bacağı. Şuan tedavisi var. Ankara’da yaptırma taraftarıyız ameliyatı. İnşallah. 5 yıl içerisinde toplam 5-6 ay belki evimizde kalmışızdır. Gerisi onkoloji hastanelerinde doktor doktor gezerek geçti. Bir anne baba olarak zor durumdayız. Böyle olmasaydı şuan oğlum asker olacaktı ama ne yapalım sağlık olsun. Hayırseverlere sesleniyorum. Benim yerime koyun kendinizi inanın zor durumdayım. Bir el atarsanız. Şimdiden herkese çok teşekkür ederim” diye konuştu.

Anne Kevser Yıldırım da gözyaşlarına hakim olamadı. Bir anne olarak oldukça üzgün olduğunu söyleyen Anne Yıldırım oğlunun bir an önce sağlığına kavuşmasını istediğini söyledi.


" MİKAYİL AMELİYATI İÇİN DESTEK BEKLİYOR konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere MİKAYİL AMELİYATI İÇİN DESTEK BEKLİYOR ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda MİKAYİL AMELİYATI İÇİN DESTEK BEKLİYOR ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır.

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku