Dolar 18,7800 0.36%
Euro 20,1575 1.2%
Gram Altın 1.158,91 0,29%
Çeyrek Altın 1.927,00 0,21%
Bitcoin 440933 -1.82138%
Ethereum 30903 -1.88593%
Yarım Altın 3.854,00 0,18%
Tam Altın 7.789,76 1,41%
Mide Bulantısı Ve Soğuk Terleme

Mide Bulantısı Ve Soğuk Terleme

ABONE OL
28 Aralık 2022, 14:35:42

Mide bulantısı ve soğuk terleme rahatsızlıkları daha çok stres ya da kaygı durumlarında ortaya çıkar. Soğuk terleme, herhangi bir ağrı ve vücutta ısı artışı olmadan ani terleme durumuna denir. Soğuk terleme genel olarak vücutta aşırı stres ve kaygıya karşı gösterilen tepki şeklinde görülür. Aşırı stres ve ani yaşanan duygu karışıklıkları dışında soğuk terlemenin bir çok nedeni olabilmektedir. Soğuk terleme fiziksel aktiviteler sonucunda oluşan bir terleme değildir. Soğuk terleme, psikolojik nedenlerden oluşmaktadır. Mide bulantısı ve soğuk terleme stres dışında, ciddi hastalıkların belirtisi ya da yaralanmaların belirtisi şeklinde görülebilmektedir.

Mide bulantısı tüketilen yiyeceklerden, aşırı stresten ve alerjik rahatsızlıklardan dolayı oluşabilmektedir. Mide bulantısı çoğu zaman kusma şeklinde sonuçlanır. Mide bulantısı ile beraber soğuk terleme durumuna sıkça rastlanır. Mide bulantısıyla beraber soğuk terleme rahatsızlığı görülüyorsa, bunun bir çok nedeni olabilir.

Mide Bulantısı Ve Soğuk Terleme Nedenleri Nelerdir?

Acı ve Ağrı Durumunda

Vücuttaki kırık, çatlak ya da migren gibi ağrılara neden olan rahatsızlıklar sonucunda mide bulantısı ve soğuk terleme görülebilmektedir.

Şok Durumunda

İnsan vücudunda beyine ve diğer organlara kanın gitmesini sağlayan akış düştüğünde, şok durumu görülür. Genelde aşırı yaralanmalardan ve ciddi rahatsızlıklardan sonra yaşanan şok sonucunda kişide mide bulantısı ve soğuk terleme rahatsızlıkları görülür.

Stres, Korku gibi Psikolojik Rahatsızlıklar

Modern çağın en büyük hastalıklarından biri olan stres vücutta bir çok etki yaratabilmektedir. Aşırı stres, korku, kaygı gibi psikolojik rahatsızlıklar mide bulantısı ve soğuk terleme durumuna yol açmaktadır.

Yetersiz Beslenme

Yetersiz ve sağlıksız beslenme kandaki şeker oranını düşürür. Kandaki şeker oranının düşmesi kişide bulantı, soğuk terleme gibi rahatsızlıklarla beraber halsizlik ve yorgunluğa da neden olur. Dengeli ve öğünleri atlamadan beslenmek, bu rahatsızlıkların yaşanmasına engel olur.

Anemi Hastalığı

Dolaşım sırasındaki kandaki yeterli hemoglobinin olmaması anemi hastalığına yol açar. Bu durumda oksijen miktarında azalma görülür. Oksijen miktarının vücut için yeterli olmaması, mide bulantısı ve soğuk terleme gibi rahatsızlıklara neden olur.

Mide bulantısı ve soğuk terleme rahatsızlıkları kimi zaman ciddi hastalıkların belirtisi olabilmektedir. Bu yüzden mide bulantısı ve soğuk terleme rahatsızlıklarını yaşıyorsanız, hiç vakit kaybetmeden uzman bir doktora başvurmanızı tavsiye ediyoruz.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments