Dolar 27,4198 1.91%
Euro 28,9883 1.96%
Gram Altın 1.654,47 2,04%
Çeyrek Altın 2.786,00 -0,04%
Yarım Altın 5.574,00 -0,02%
Tam Altın 11.058,67 -0,37%
Microsoft’a yeşil ışık: Call of Duty Game Pass’e geliyor mu?

Microsoft’a yeşil ışık: Call of Duty Game Pass’e geliyor mu?

ABONE OL
20 Mayıs 2023, 07:12:13

MICROSOFT ACTIVISION BLIZZARD SATIN ALIMI İÇİN ÇİN’DEN ONAY

Son zamanlarda oyun sektöründe büyük yankı uyandıran Microsoft Activision Blizzard satın alımı konusu gündemden inmiyor. Şirket, geçtiğimiz günlerde Avrupa Birliği’nden aldığı onayın ardından sonunda Çin Piyasa Düzenleme Komisyonu’ndan da onayı alarak elini güçlendirmiş oldu.

Anlaşmanın tamamlanabilmesi için birçok ülkenin düzenleyici kurumlarından onay alması gereken Microsoft, son olarak Çin’in Piyasa Düzenleme Komisyonu’ndan da koşulsuz onay aldı. Şimdiye kadar anlaşmaya onay verenler arasında Brezilya, Suudi Arabistan, Şili, Japonya, Sırbistan, Güney Afrika ve Ukrayna yer alıyor.

Microsoft, bu anlaşmanın tamamlanabilmesi için Birleşik Krallık gibi önemli ülkelerden de onay alması gerekiyor. Ancak Birleşik Krallık Rekabet ve Ticaret Komisyonu, daha önce Microsoft’tan Activision Blizzard’ın yalnızca belirli bir hissesini satın almasını talep etmişti. ABD düzenleyicileri ise incelemelerine hala devam ediyor.

Microsoft’un bu anlaşma konusunda ciddi bir karşıtlığı var. Özellikle Sony, bu satın alımın rekabeti olumsuz etkileyeceğini düşünerek dava açtı. Ancak Microsoft, rakiplerini ikna edebilmek adına pek çok taviz vermeye hazır olduklarını açıkladı. Örneğin, Call of Duty oyununun en az 10 yıl daha PlayStation’a çıkması için bir anlaşma sunan Microsoft, GeForce Now’a da pek çok oyununu ekleyeceği bilgisini paylaştı.

Eğer bu satın alma gerçekleşirse, Microsoft, Call of Duty oyunlarını Xbox Game Pass’e ekleyeceğini zaten duyurmuştu. Süreç hala devam ediyor ve net bir satın alma tarihi henüz belli değil ancak kararların onaylanması halinde, sürecin birkaç ay içerisinde tamamlanması bekleniyor.

Siz ne düşünüyorsunuz? Microsoft Activision Blizzard satın alımı sizce nasıl sonuçlanacak? Yorumlarınızı bizimle paylaşın.

DİKKAT!  Sesiniz Nasıl Bağlanır? Join Audio Ne Demek?
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments