Dolar 18,7800 0.36%
Euro 20,1575 1.2%
Gram Altın 1.221,75 0,08%
Çeyrek Altın 2.036,00 0,05%
Yarım Altın 4.071,00 0,02%
Tam Altın 8.087,15 0,81%
MHP TOKAT’TA KURULTAYLAR YAPILIYOR

MHP TOKAT’TA KURULTAYLAR YAPILIYOR

ABONE OL
24 Ağustos 2020, 12:30:26

Milliyetçi Hareket Partisi Tokat teşkilatlarında kongrelerini tamamlıyor. Sulusaray, Pazar, Turhal ve Zile’de konuşan MHP Tokat Milletvekili Yücel Bulut, “MHP’nin duruşu, çizgisi bellidir. Bu çizgi devlete yön veren bir çizgidir, kişisel menfaatlere dayanmaz” dedi.

Kongrelerin pandemi sebebiyle dar bir çerçevede yapılmak zorunda kaldığının altını çizen MHP Tokat Milletvekili Yücel Bulut, “İlçe kurultaylarımızı yapıyoruz. Kurultaylar; Türk töresinin bir parçasıdır. Bir araya gelmek, dertleşmek, birbirimizi dinlemek bir anlamda da inancımızı tazelemek demektir. Bu nedenle değerlidir. Milliyetçi Hareket Partisi’nin de kurultayları sıradan bir organizasyon olmayıp, içinde nice değeri barındıran anlamlı toplantılardır. Her kurultayımız manâ yüklüdür. Her kurultayımız, fitnenin kurutulduğu, birlik ve beraberliğimizin pekiştiği, Ülkücü iradenin tecelli ettiği kutlu bir buluşmalardır” diye konuştu.

mhp merkez ilce

Koronavirüsün tüm dünyanın başına musallat olduğunu, bu sebeple genel merkezin aldığı karar doğrultusunda genel kurulun dar kapsamlı yapıldığını belirten Yücel Bulut, “İçinde bulunduğumuz hal sebebiyle genel merkezimiz böyle bir uygulamayı uygun gördü. Geniş katılımlı bir kurultay gerçekleştiremedik. Öncelimiz toplum sağlığıdır ve bütün insanlığın bu salgından kurtulmasıdır” ifadelerini kullandı.

MHP KİLİT PARTİDİR

MHP’nin kilit parti konumunda olduğunu da kaydeden Yücel Bulut, “Türkiye’nin içinde bulunduğu hal ve şartlar gereğince dün olduğu gibi bugün de MHP Türkiye’nin bekasının kilit partisi durumundadır. MHP’nin duruşu milli çizgi ve devlete yön veren bir çizgidir. MHP başından beri bir politika ortaya koyarken kişilerin menfaatleri üzerinde bir duruş sergilemedi. Türkiye’nin bekasına yönelik politikalar gütmektedir” dedi.

MHP’YE ALGI YAPIYOLAR

MHP kadrolarının, ülkücülerin gelecekte ülke yönetiminde çok daha fazla söz sahibi olacağını anlatan Yücel Bulut, “Sizden istirhamım dedikodulara kulak asmayın. Anketlerde MHP’yi hep yüzde 5 gösterdiler. Bizi yüzde 5’e hapsetmeyi alışkanlık haleni getiren hastalıklı bir yapı var. Fakat her zaman oyumuz artmıştır. MHP önümüzdeki süreçte tüm kadrolarıyla birlikte Türkiye’nin dinamiği, ana siyasi hareket olacaktır” şeklinde konuştu. Bulut konuşmasını şöyle sürdürdü:

mhp kurultay1

TEK LİSTE OLACAK

“MHP rahmetli başbuğun önderliğinde kilit partisi olduğu dönemde, içinden bir parti kurdurdular ve en az 10 sene kaybettirdiler. Daha sonra tekrar kilit parti olduğu dönemde ikinci bir operasyon çektiler ve yeni bir parti kurdurttular. Buna rağmen MHP yüksek oy almaya devam ettiler. MHP sistemin en kilit noktasından biri olmaya devam ettiriyor. MHP ne zaman kilit noktaya gelse, bir operasyonla karşı karşıya kalıyor. MHP tekrar yükselişte, Türkiye’nin her tarafında itibar kazanmaya devam ediyor. Kazanı bir kez daha kaldırmaya çalışıyorlar. Buna meydan vermemek için kurultaylara tek liste ile gidiyoruz. Tek liste demek dayatma demek değil. Tek listede bütünleşerek kongrelerimizi yapacağız. Kimse ötekileştirilmedi. Bu kritik sürecin tek parça halinde sürecin tamamlanması demektir.”

OPERASYONLARA İZİN VERMEYECEĞİZ

MHP çatısını sağlam bir şekilde yapma mecburiyetlerinin olduğunu kaydeden Yücel Bulut, “Bu çatı çökerse hepimizin üstüne çöker. Makamlar mevkiler gelip geçicidir. MHP itibar kazandığı sürece bizler memlekette itibarlı gezeriz. Çatı çökerse, hepimiz zarar görürüz. Elli yıllık bir partinin sağlam bir biçimde ayakta kalmasını sağlamalıyız. Partimize yapılacak FETÖ tipi operasyonlara izin vermemeliyiz. Herkes birbirine güvensin. Her türlü dedikodudan uzak durun” diyerek konuşmasını tamamladı.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments