takip et takip et takip et
Spor

31 Ekim 2019 - 410 Okunma

MHK HAKEM GELİŞİM KAMPLARI

Abone Ol

Merkez Hakem Kurulu (MHK) Hakem Gelişim Programlarının en önemli parçası olan Hakem Gelişim Kampları'nın ilki TFF Riva Tesisleri'nde yapıldı.

UEFA’nın “Centre of Refereeing Excellence(CORE)” adında başlattığı program, genç ve gelecek vaat  eden hakemler için yapılmış en iyi projelerden biri olarak gösteriliyor. Bu projenin bir benzeri olarak oluşturulan Hakem Gelişim Kampları’nda, 8 ayrı bölgeden seçilen hakem trioları, MHK Üyeleri, Eğitimciler ve Hakem Koçları ile birlikte bir hafta TFF Riva Tesisleri’nde çalışıyorlar.

Programın başarısı farklı çalışmaların yapılmasına dayanıyor;
*Hakemlere çeşitli atletik testler ve detaylı fiziksel analizler yapılıyor,
*UEFA Eğitimlerinde aktarılan en son talimatlar, yerel kliplerle ve mümkün olduğunca tartışma ortamı oluşturularak işleniyor,

*Saha uygulamaları ile hem yardımcı hakemlerin ofsayt kararlarını geliştirmeleri hem de hakemlerle birlikte İşbirliği-Takım Çalışması konusunda ilerlemeleri sağlanıyor,

*Program dahilinde hakemlerin kamp süreci içinde maç yönetmesi sağlanarak, bu maçlardan alınan görüntülerle oluşturulan video analiz çalışmaları ile hem MHK’nın hakemlerin performansını daha detaylı inceleme fırsatı oluyor, hem de hakemler için kişisel gelişim ayağının en önemli çalışması da yapılmış oluyor.

*Hakemler ve hakemlere atanan koçlar, aynı ekiplerin davet edileceği ve yaklaşık 6 ay sonra düzenlenecek olan ikinci etaba kadar iletişimde kalıyorlar. Bu süreçte hakemlerin gelişmeleri gözlemleniyor. İkinci etapta, atletik testler ve analizler tekrarlanıyor, aynı çalışmalar yapılıyor ve hakemlerin gelişimleri raporlanarak süreç tamamlanmış oluyor.

Kampa, MHK Başkanı Zekeriya Alp ve kurul üyeleri de katılırken, Cüneyt Çakır “Maç Hazırlığı”, Bahattin Duran ve Tarık Ongun da “Ofsayt” konulu sunumlarıyla genç hakemlerle tecrübelerini paylaştı.

 

 


" MHK HAKEM GELİŞİM KAMPLARI konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere MHK HAKEM GELİŞİM KAMPLARI ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda MHK HAKEM GELİŞİM KAMPLARI ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır.

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku