takip et takip et takip et
Köşe Yazıları

3 Haziran 2013 - 12:58:18 - 23 Okunma

Metroköy Tokat

Havasıyla, suyuyla, bağrından çıkan alim ve kahramanlarıyla, tarih kokan dört bir yanıyla; Anadolu’nun bu güzel ve şirin şehrinin insanı ne yazık ki, hak ettiği hizmeti

alamamaktadır. İktidarın nimetlerinden faydalanan çevre iller hızla gelişip güzelleşirken Tokat’ımız, büyük köy olma yolunda ilerlemektedir.

            Bir ilin sosyal, ekonomik ve kültürel açıdan büyümesi gelişmesi o ile hizmet veren kişilerin becerisi ve çalışkanlığı ile orantılıdır. Ak parti hükümetleri döneminde vekillerimizin ve belediye başkanının Tokat’a yaptıkları inanın çoğu ilçelerden bile daha azdır.

            Vekillerimizin ağızlarına sakız olan çevre yolu kaç yılda yapıldı? Sonuç ortada. Açılmadan kapattık. Hastaneleri birleştirdik. Behzat’ı öldürdük. 10 yıldır sanki artı bir değer katılmış gibi bunu da öve öve bitiremediler. Artık böyle hastanelerin daha iyileri ilçelere yapılıyor. Bilmeceye dönen bir açılıp kapanan havaalanımız tam bir fiyasko… neymiş efendim Tokat’lı ilgi göstermiyormuş. Büyüğünü yaparsak. İstimlak gerek ona da bizim gücümüz yetmez. Gidin Sivas’tan binin çok mu zor, denmiyor mu? Hızlı tren çıktı ortaya biraz heyecanlandık. Yok öyle Tokat’a hızlı tren gelemez. Yıldızeli bir adım gidin bi zahmet oradan binin o da bir şey mi? Sizler de çok şey istiyorsunuz. Bizi böyle küçük işlerle oyalamayın işimiz gücümüz var denmiyor mu! Bir gün bizlerde işimiz var, artık sizin Alican masallarınızı dinlemiyoruz diyeceğiz o günlerde çok yakın.

            Ya Belediyemiz? Onu hiç sormaya bile gerek yok. Çünkü başlı başına bir alem iki binin üzerinde nüfusu olan yerleşim yerleri belediyelik oluyor ya Tokat’ımızda nüfusundan dolayı belediye olma hakkını elinde bulunduruyor. Gelişmişlik sınıflaması olsa onu da kaybedeceğiz. Çünkü belediye ismi sadece binanın üzerinde asılı duruyor o kadar.

            İki dönem bir şehir ancak bu kadar harabeye dönüşür. Tokat şehir olmaktan artık çıkmış sadece büyük bir köy olmuştur. Sayın başkan! Bu olay sizi pekte ilgilendirmiyor. Nasıl olsa bizler sizi yüzde 50 oyla seçtik. Çalışmanıza yorulmanıza gerek yok. Tokat için harap etmeyin kendinizi.

            Eğer bir ilin belediye başkanı mevcut bir köprüyü 1 metre büyüttüğünde resmini bilbordlara asarak açılış yapıyorsa herhalde kendince çalışıyor demektir. Yüz metrelik yola döşediği süslü karo taşlı yolun açılışını kurdele kesilerek açılıyorsa elbette büyük işler yapılmış, şehrimiz gelişiyor demektir. Defalarca çıktığınız yurtdışı gezilerin de oralarda gördüğünüz değişik bir çöp tenekesini dahi şehrinize yapamıyorsanız. Tabii ki çalışıyorsunuz. 10 yıldır bir önceki belediye başkanın döşediği kırık dökük kaldırımlarda yürütüyorsanız insanları, suç sizin mi? Bizler yürümeyi bilmiyoruz. Yama yapa yapa hangisi asfalt hangisi yama olan yollarda sekiz çiziliyorsa, çukurlara  isim konmaya başlanmışsa mahalle araları toz, topraktan geçilmiyorsa suç yine bizlerin olmalı sayın başkan.

            Seçim vaadlerinizde verdiğiniz 60 projenizi verirken kendinizde inanmıyordunuz yapacağınıza. Çünkü alt geçit üst geçit derken sadece kavşak yapmaya başlayan belediyemiz bu işlere öyle bir kaptırdılar ki mezarlıklara mahalle aralarına da yapılırsa hiç de şaşırmayız. Elbette şehir içi  trafik bu kavşaklarla rahatlayacak meydana yapılan gülünç kavşak gibi bir de meydan projemiz vardı galiba ne oldu sayın başkan belediyemizin gücü yetmiyor mu? Yoksa oradaki esnafımı ikna edemiyorsunuz. O köy otobüsleri araba parkı oranın süsü olmalı kale, taşhan, meydan cami arasına tarihi dokuya yakışıyor mu? Sayın başkan, dört bir yanımızı saran gecekondular ne zaman kentsel dönüşüme uğrayacak kale dibi ne zaman çirkin görüntüsünden kurtulacak sayın başkan. Bu şehirde yaşayan insanlar hizmetin en iyisine layık, çünkü bu şehrin insanı size yüzde 50 oy verdiyse sizin % 100 hizmet etmeye mecbursunuz. Sayın başkan. Eğer şehri boş zamanınız olurda hani birgün bu şehri baştan başa yaya dolaşıp etrafınıza dikkatlice bakarsanız inanıyorum ki siz de göreceksiniz verdiğiniz zararları. Onun için seçimler yaklaşırken çalışıyor gözükmeniz artık demode oldu. Bari çirkinleştirmeyin. Tek bir caddemizi bırakın öyle kalsın, bir şeyler yapmak istiyorsanız Cumhuriyet meydanına altgeçit yapın hükümet binamızın önündeki alanı yer altı çarşısına bağlayın, Behzatı düzeltin. Alipaşa Camisinin karşısını açın. Bir cenaze olduğunda oranın hali içler acısı. Niksar yoluna vaat ettiğiniz alt geçidi bir daha düşünün, Sulusokak çarşısını Haşdağı  kale arasını bir projede düşünüp turizme açın belki birkaç turist kafilesini Tokat’a çekeriz.

            Yoksa bu şehir daha çok göç verir. İller sıralamasında 54’lükten 81’lige düşer sayın başkan önce yaradan ötürü yaratılanı sevin Tokat’ı sevin insanların isteklerine ihtiyaçlarına kulak verin. Elbette herkes her şeyi bilemez. Çevrenize işinin uzmanı kişileri alın bırakın artık her şeyi ben bilirim demeyi yaptıklarınız gelecek nesillere miras kalmalı branşınız olan spora baktığımızda sonuç ortada atasporumuz güreşi Kepeze sattık, Voleybolumuz 1.ligden düşüp 2. ligde sürünüyor bırakın artık Tokatspor kendi başkanı kendi seçsin siz parmağınızla işaret etmeyin Tokatspor sizden öncede vardı sizden sonra da olacak. . Zorla başkanlık dönemi bitsin artık.

            Hayalimiz gelişmiş bir il patlayan nüfus göç veren değil göç alan bir şehir Bank-Asya’da mücadele eden Tokatspor.

 

Hülasa, Peygamberimizin buyurduğu gibi. “Emaneti ehline vermek” en yerinde karar olacaktır.

"Nurettin İşleroğlu" diğer yazıları için tıklayın.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır.

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku