Dolar 18,7800 0.36%
Euro 20,1575 1.2%
Gram Altın 1.220,26 -0,04%
Çeyrek Altın 2.039,00 0,20%
Yarım Altın 4.076,00 0,15%
Tam Altın 8.100,90 0,98%
MESLEKİ EĞİTİM MERKEZİ ÖĞRENCİLERİNE LİSE DİPLOMASI FIRSATI

MESLEKİ EĞİTİM MERKEZİ ÖĞRENCİLERİNE LİSE DİPLOMASI FIRSATI

ABONE OL
24 Ağustos 2020, 12:39:24

Tokat Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Turan Ulaşlı, ustalık ve kalfalık belgesi almış veya mesleki eğitim merkezinde okumaya devam edip diploma programına dahil olmayanların, telafi dersler ile meslek lisesi diploması sahibi olabileceklerini duyurdu.

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), mesleki eğitim merkezlerine gönderilen yönerge ile ustalık ve kalfalık belgesi almış veya mesleki eğitim merkezinde okumaya devam edip diploma programına dahil olmayan kişilerin telafi dersler ile meslek lisesi diploması sahibi olabileceğini duyuruldu.

Binlerce ortaokul mezunu kalfalık ve ustalık belgesi sahibi olan vatandaşın beklediği karar çıktı. Tokat Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Turan Ulaşlı konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “2016 yılında Türkiye genelinde berberler odası başkanlarının başlatmış olduğu ortaokul mezunu olup kalfalık ve ustalık belgesi olan esnafların eksik derslerini tamamlayarak lise mezunu olmaları yürürlüğe girdi. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından mesleki eğitim merkezlerine gönderilen yönergeye göre mesleki eğitim merkezimizde okumaya devam eden fakat diploma programına dahil olmayan (11. Ve 12. Sınıflarımız) öğrencilerimiz telafi derslerini alarak meslek lisesi diploması sahibi olabilecek. En az ortaokul veya imam hatip ortaokulu mezunu belgesi sahibi olanlar ‘Mesleki Eğitim Merkezleri Haftalık Ders Çizelgesi ve Diploma Programı’nda yer alan fark derslerini alarak meslek diploması alabilecek. 1 Eylül itibari ile Mesleki Eğitim Merkezlerinden (Çıraklık Okulu) gerekli bilgiyi alabilirsiniz.” dedi.

mesleki egitim
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments