takip et takip et takip et
Gündem

31 Aralık 2016 - 771 Okunma

Meslek Liselilerden anlamlı mektup

Ülkemizin demokrasisine 15 Temmuz günü vurulmak istenen darbeye karşı koyan asker, polis, sivil tüm milli güçlerin kahramanlığı, cesareti ön plana çıkmıştı. Ve ne acı ki 241 canımız bu uğurda canlarını verip, 15 Temmuz Şehitleri olarak tarihe adlarını yazdırmışlardı.

            Tokat merkez Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Yönetimi, Okul Müdürü Şaban Ceylan, Müdür Baş Yardımcısı Ali Vanlıoğlu ve Müdür Yardımcısı Nuri Çabuk öncülüğünde tarih öğretmeni Betül Tekinsoy, edebiyat öğretmeni Erkan Toprak ve matematik öğretmeni Samet Altu ile “15 Temmuz Şehitlerinin Ailelerine Mektuplar” adlı projeyi başlattılar.

15 Temmuz Şehitlerinin Ailelerine Mektuplar projesi kapsamında okul öğrencilerine mektuplar yazdırıldı. Mektupların yazılmasına geçilmeden önce 15 Temmuz’da yaşananlar, sonrasındaki gelişmelerin videoları öğrencilere akıllı tahtalardan izlettirildi. Şehit Ailelerinin hissiyatları dinlendi. Ve sonrasında öğrencilerden mektuplarını yazmaları istendi.

            Öğrencilerin kaleme aldıkları mektuplar idareci ve öğretmenlerce tasnif edildi. İlk 10’a alınan mektuplar Gençlik ve Spor Bakanlığının açtığı yarışmaya gönderilirken, diğer mektuplar şehit ailelerine postalandı.

 

            Yeşilırmak PTT Şubesi’ne tarih öğretmeni Betül Tekinsoy, edebiyat öğretmeni Erkan Toprak ve Matematik öğretmeni Samet Altu nezaretinde gelen öğrenciler tek tek mektuplarını memurlara teslim ettiler.


" Meslek Liselilerden anlamlı mektup konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere Meslek Liselilerden anlamlı mektup ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda Meslek Liselilerden anlamlı mektup ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku