takip et takip et takip et
Köşe Yazıları

27 Aralık 2019 - 09:36:38 - 509 Okunma

MERTCAN KENARYOL İLE RÖPORTAJ

Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Beden Eğitimi Bölümü Öğrencisi ve Gençlik Spor Kulübü Hentbolcusu MERTCAN KENARYOL:” Hentbol oynamak hayatıma pek çok şey kattı ilk olarak güzel insanlar tanıma fırsatım oldu güzel arkadaşlıklar dostluklar edindim. İnsanlarla sosyalleşmemi ve daha özgüvenli bir insan olmamı sağladı”

SORU-Bize kısaca kendinizi tanıtır mısınız Mertcan?

MERTCAN KENARYOL-Merhaba ben Mertcan Kenaryol Bursa’da doğdum. İlk ve ortaokulu Mehmet Aker ortaokulunda, liseyi Malcılar Anadolu Lisesinde okudum. Şu an Tokat Gazi Osman Paşa üniversitesi Beden Eğitimi öğretmenliği okuyorum. Gençlik Spor Hentbol Takımında oynuyorum.

SORU-Hentbola başlama hikayenizi anlatır mısınız?

MERTCAN KENARYOL-  ilk olarak Nilüfer Belediye Sporda başladım ardından Bursa Hentbol Spor kulübü ve Ankara MYK spor kulüplerinde görev aldım.

İlkokuldaki beden eğitimi öğretmenim İlknur kurtuluş hocamın çağırmasıyla başladım.

SORU- Hentbolun hayatta sizce çok şey kattığı belli. Sizce neler kattı?

MERTCAN KENARYOL- Hentbol oynamak hayatıma pek çok şey kattı ilk olarak güzel insanlar tanıma fırsatım oldu güzel arkadaşlıklar dostluklar edindim. İnsanlarla sosyalleşmemi ve daha özgüvenli bir insan olmamı sağladı.

SORU-Bursa da Hentbol oynadıktan sonra Tokat’a gelmek nasıl bir duygu?

MERTCAN KENARYOL- Bursa Tokat’a göre büyük bir şehir ilk başta alışmaktan zorlandım ama takım içindeki arkadaşlıklar çevre çok iyi ve sevdiğin bir sporu yapıyorsun bu yüzden zamanla sevip alışıyorsun.

SORU-Hentbolun Tokat’ta gelişmesi için neler yapılmalı?

MERTCAN KENARYOL– Hentbolun Tokat’ta gelişmesi için biraz reklama ihtiyacı var insanların hentbola teşvik edilmesi gerek her maçımıza gelen taraftar sayımız zamanla artıyor. Bu da hentbolun Tokat’ta gelişmesi açısından güzel bir durum.

SORU- Hentbol sosyal hayatınıza neler kattı?

MERTCAN KENARYOL- Hentbolun sosyal hayatıma kattıkları şunlar oldu hentbol sayesinde belki de hiç gidemeyeceğim şehirlere gitme fırsatı buldum daha öncede belirttiğim gibi bana iyi dostluklar kurmamda katkı sağladı şu anda da beden eğitimi öğretmenliği okumamda önemli bir etken.

SORU- Hedefiniz  ne Hentbol da?

MERTCAN KENARYOL- Hentbolda her gün kendimi daha da geliştirmek için çabalıyorum Öncelikle milli takımda daha sonrada Avrupa da oynamak istiyorum.

SORU-Çok genç yaşta önemli takımlarda oynamak sizi nasıl etkiledi?

MERTCAN KENARYOL-Bu takımda oynamak bana büyük tecrübe katıyor ve ilerlemem için çok büyük katkıda bulunuyor.

SORU-Tokat’ta  Hentbolun gelişmesi için  gençler ve toplum neler yapmalı?

MERTCAN KENARYOL- Gençlerimiz spora teşvik edilmeli halkımız maçlarımızı izlemeli.

SORU-Bu konuda başka neler anlatacaksınız?

MERTCAN KENARYOL-Tüm tokat halkını maçlarımıza bekliyorum bizlere desteklerini verdikçe daha iyi yerlerde olacağımıza eminim genç bir takımız her maç her galibiyet bizi daha iyi yerlere götürür bu başarı bireysel Bir başarı olmaz tüm Tokat halkınındır.

Çok sağ ol Mertcan güzel bir söyleşi oldu.

"Turan Yalçın" diğer yazıları için tıklayın.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku