Dolar 18,7800 0.36%
Euro 20,1575 1.2%
Gram Altın 1.484,29 1,58%
Çeyrek Altın 2.464,00 1,36%
Yarım Altın 4.929,00 1,23%
Tam Altın 9.737,58 0,50%
Meral Akşener’den, “Tehdit ediliyorum” diyen AK Partili Özlem Zengin’e destek: Amasız, fakatsız, omuz omuza duracağız

Meral Akşener’den, “Tehdit ediliyorum” diyen AK Partili Özlem Zengin’e destek: Amasız, fakatsız, omuz omuza duracağız

ABONE OL
22 Mart 2023, 16:01:24

İYİ Parti lideri Meral Akşener, AK Parti Genel Başkanvekili Özlem Zengin’e destek vererek, “Bu ülkede konuşan kadınlar sevilmiyor. Görüşlerimiz, düşüncelerimiz ne kadar farklı olursa olsun mesele kadınların davası olduğunda, Özlem Hanım’la da elbette, amasız, fakatsız, omuz omuza duracağız” dedi.

Özlem Zengin, 6284 sayılı Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine Dair Kanun’u savunmasından sonra tehdit edildiğini belirtmişti. İYİ Parti lideri Akşener, Zengin’in yaşadığı çirkinliklerin kadın olduğu için yaşandığına dikkat çekerek, “Sadece kadın olduğumuz için; tepkilerimizin, sindiremediklerinin farkındayız. Ama razı olmayacağız! Susmayacağız! Pes etmeyeceğiz!” diye konuştu.

Akşener, İstanbul Sözleşmesi’nden çıkılmasına karşı olduklarını ve 6284 sayılı kanunun tartışılmasına izin vermeyeceklerini belirterek, “Kadınların hayatından taviz verilmesine; dün olduğu gibi, bugün de razı olmayacağız. Kadınların, sırf doğruları söylediği için, linç edilmesine; dün olduğu gibi, bugün de sessiz kalmayacağız. Kimse kusura bakmasın; biz her daim, konuşan kadınları savunacağız” dedi.

Akşener, son olarak, “Özlem Hanım’la da, elbette, amasız, fakatsız, omuz omuza duracağız. Kadınlarla beraber güçlenen Türkiye’yi, herkesle tanıştıracağız. Yaşayan kadınlarla, özgürleşen kadınlarla, konuşan kadınlarla, Cumhuriyetimizin yeni asrında, tarih yazacağız” ifadelerini kullandı.

DİKKAT!  SİHA satılan ülkeler Türkiye'ye savaş açarsa ne olur?
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments


Önemli İçerikler