Dolar 27,5057 0.16%
Euro 28,7998 0%
Gram Altın 1.607,42 -0,36%
Çeyrek Altın 2.736,00 -0,36%
Yarım Altın 5.472,00 -0,36%
Tam Altın 10.860,62 -0,75%
Mehmet Şimşek, Ekonomiden Sorumlu Cumhurbaşkanı Yardımcısı olarak görev yapacak

Mehmet Şimşek, Ekonomiden Sorumlu Cumhurbaşkanı Yardımcısı olarak görev yapacak

ABONE OL
30 Mayıs 2023, 17:31:07

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2. tur seçimlerindeki zaferinin ardından ekonomi alanında önemli adımlar atmaya hazırlanıyor. Bilgilere göre, Erdoğan, eski Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek ile yapılan bir görüşme sonucunda ekonomi yönetimini devretmeyi düşündüğü Şimşek’ten olumlu yanıt aldı.

Mehmet Şimşek için çeşitli görev iddiaları ortaya atıldı. Bu iddialar arasında Ekonomiden Sorumlu Cumhurbaşkanı Yardımcılığı, Ekonomiden Sorumlu Cumhurbaşkanı Başdanışmanlığı ve Hazine ve Maliye Bakanlığı yer alıyor. Ancak kulislerden edinilen bilgilere göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın teklifini kabul eden Mehmet Şimşek, büyük bir olasılıkla Ekonomiden Sorumlu Cumhurbaşkanı Yardımcısı olarak görev yapacak.

Bu gelişmelerin ardından Borsa İstanbul’da Mehmet Şimşek’in ekonomi yönetimine getirileceği iddiaları etkisini gösterdi. BIST 100 endeksi, seçim sonrası yönünü yukarı çevirerek yükselişe geçti. Mehmet Şimşek ismi, ekonomide yapısal reformlar ve yeni bir yol haritasının belirleneceği beklentisini yatırımcılarda güven oluşturdu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, deneyimli isim Mehmet Şimşek’i ekonomi alanında görevlendirmek istemesi, ülkenin ekonomik geleceği ve yatırımcıların beklentileri açısından büyük önem taşıyor. Mehmet Şimşek’in gelecekteki rolü ve ekonomiye yapacağı katkılar yakından takip edilecek.

DİKKAT!  Bakan Fidan, Lavrov ile görüştü
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments