Dolar 18,7800 0.36%
Euro 20,1575 1.2%
Gram Altın 1.220,26 -0,04%
Çeyrek Altın 2.039,00 0,20%
Yarım Altın 4.076,00 0,15%
Tam Altın 8.100,90 0,98%
Mehmet Şahin DUMAN kimdir?, Mehmet Şahin DUMAN Biyografisi

Mehmet Şahin DUMAN kimdir?, Mehmet Şahin DUMAN Biyografisi

ABONE OL
17 Mart 2023, 00:47:25

Mehmet Şahin DUMAN, Türk iş insanı ve girişimcidir. İstanbul doğumlu olan DUMAN, çeşitli şirketlerde yöneticilik yapmış ve kurucu ortaklık yapmıştır. Eğitim hayatına İstanbul Teknik Üniversitesi’nde Elektrik Mühendisliği bölümünde başlamış, ardından İstanbul Üniversitesi’nde İşletme Yüksek Lisansı yapmıştır. Halen, DUMAN Grup bünyesinde faaliyet gösteren şirketlerde yönetim kurulu başkanı olarak görev yapmaktadır. Kendisi aynı zamanda Türkiye’deki birçok sosyal sorumluluk projesinde yer almaktadır.

Mehmet Şahin Duman, bir Yüksek Makine Mühendisi ve Araştırmacı-Yazar olarak tanınmaktadır. 1970 yılında Elazığ’da doğan Duman, Fırat Üniversitesi Mühendislik Fakültesi’nde yüksek lisansını tamamlamıştır. Evli ve üç çocuk babasıdır.

Araştırmacı-Yazar olarak, tarih, sosyal, inanç, kültürel ve şehircilik amaçlı geziler yapmıştır. Filistin (Kudüs), Almanya, Hollanda, İspanya, Belçika, Fransa, Suriye ve Suudi Arabistan gibi yerleri ziyaret etmiştir.

Duman ayrıca Elazığ Belediyesi’nde Makine İkmal Bakım ve Onarım Müdürü, İktisat Müdürü, Satın Alma Müdürü, Yapı Kontrol Müdürü, Ulaşım Hizmetleri Müdürü, İhale Komisyon Üyesi/Başkanı ve Belediye Başkan Danışmanı görevlerinde de bulunmuştur.

Sivil toplum kuruluşlarına da hizmet vermiştir. Memur-Sen’e bağlı Belediye ve Özel İdare Çalışanları Birliği Sendikası (Bem-Bir-Sen) Elazığ İl Başkanı, Teknik Elemanlar Derneği (TEK-DER) Elazığ Şube Başkan Yardımcısı, Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) Elazığ Makine Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu Üyesi ve İlim ve Hayra Hizmet Vakfı’nın Genel Sekreteri ve Genel Başkanı olarak görev yapmıştır.

Ayrıca, eserleriyle de tanınmaktadır. Araştırmacı-Yazar olarak beş eser kaleme almıştır. Bu eserlerden bazıları İstiklal Harbinde Türk’ün Kürt’ü, Baldıran Zehri ve Ortadoğu’da İnsanlık’tır.

Mehmet Şahin Duman’ın ilgi alanları arasında araştırma, yazarlık, spor ve doğa yer almaktadır.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments