takip et takip et takip et
Gündem

5 Ağustos 2020 - 486 Okunma

MECLİS TOPLANTISINDA KADINLARIN ÇALIŞMALARI ÖN PLANDA OLACAK

Abone Ol

İL GENEL MECLİSİ’NİN AĞUSTOS GÜNDEMİ

Tokat İl Genel Meclisi’nin Ağustos ayı gündemi ilan edildi. Tokat İl Özel İdaresi İl Genel Meclisi Ağustos ayı toplantısında S.S.Yeşilırmak Havzası Hanımeli İnsiyatifi Çevre ve Kültür İşletme Kooperatifinin kiralama talebi ile S.S. Emirseyit Rençper ve Zanaatkar Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifinin kiralama talebi görüşülecek.

            Tokat İl Özel İdaresi İl Genel Meclisi 2020 yılı Ağustos ayı 23/2. Dönem 6. toplantısı 1. Birleşim Çarşamba günü (bugün) saat:14.00’te İl Genel Meclisi toplantı salonunda yapılacak.

            Av.Erol Duyum Başkanlığında yapılacak İl Genel Meclisi’nin toplantı gündeminde şu maddeler yer alıyor: 

            “İlimiz Merkez İlçeye bağlı Uğrak Köyünün Kapalı Sistem Sulama Tesisinin 2020 yılı çalışma programına alınmasına ilişkin İl Özel İdaresi  Tarımsal Alt Yapı Hizmetleri Müdürlüğünün 08/07/2020 tarih ve 5568 sayılı teklif yazısının görüşülerek konunun karara bağlanması.

            İlimiz sınırları içerisinde mülkiyeti İdaremize ait 3 adet taşınmazın satışa çıkarılması taleplerine ilişkin İl Özel İdaresi Emlak ve İstimlak Müdürlüğünün 09/07/2020 tarih ve 5663 sayılı teklif yazı ve eklerinin görüşülerek konunun karara bağlanması.

            Sulusaray Kaplıcalarının bulunduğu tesis ve alanların, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Araştırma ve Uygulama Merkezi olarak kullanılmak üzere Gaziosmanpaşa Üniversitesine tahsis edilmesi talebine ilişkin İl Özel İdaresi Emlak ve İstimlak Müdürlüğünün 03/07/2020 tarih ve 5427 sayılı teklif yazı ve eklerinin görüşülerek konunun karara bağlanması.

            İlimiz Merkez Yenimahalle’de 62 ada ve 9 No.lu parsel üzerinde Cumhuriyet ilkokulunun bulunduğu bina yıkılacağından ve yeni yapılacak eğitim binası ise mevcut parsele sığmayacağından, yeni okul binası yapılabilmesi için okul alanına dönüştürülmesi talep edilen İdaremize ait otopark alanında plan değişikliği yapılması talebine ilişkin İl Özel İdaresi Emlak ve İstimlak Müdürlüğünün 09/07/2020 tarih ve 5662 sayılı teklif yazı ve eklerinin görüşülerek konunun karara bağlanması.

            İlimiz Merkez Ballıca Köyü sınırları dahilinde mülkiyeti İdaremize ait taşınmazlar üzerinde “Gümenek Mesire Alanı” olarak yürürlükte olan imar planının, “Gümenek Millet Bahçesi” olarak imar planı değişikliği talebine ilişkin İl Özel İdaresi İmar ve Kentsel İyileştirme Müdürlüğünün 03/07/2020 tarih ve 5428 sayılı teklif yazı ve eklerinin görüşülerek konunun karara bağlanması.

            İlimiz Merkez Büyükyıldız Köyündeki (eski hal yeri) taşınmazın üzerinde bulunan 3 adet dükkanı S.S.Yeşilırmak Havzası Hanımeli İnsiyatifi Çevre ve Kültür İşletme Kooperatifinin kiralama talebi ile, İlimiz Merkez Emirseyit Beldesi Güneşli Mah. Milli Eğitim Bakanlığına tahsisli okul yerini S.S. Emirseyit Rençper ve Zanaatkar Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifinin kiralama talebine ilişkin İl Özel İdaresi Emlak ve İstimlak Müdürlüğünün 14/07/2020 tarih ve 5921 sayılı teklif yazı ve eklerinin görüşülerek konunun karara bağlanması.

            Niksar ve Reşadiye İlçelerinde yapılması planlanan kütüphanelere ilişkin “Kamu Eliyle Yapılan Kültür Yatırımlarına Destek Projesi” kapsamında

İl Özel İdaremizden eş finansman desteği sağlanması talebine ilişkin İl Özel İdaresi Mali Hizmetler Müdürlüğünün 17/07/2020 tarih ve 6070 sayılı teklif yazı ve eklerinin görüşülerek konunun karara bağlanması.

            Erbaa İlçesi Koçak Köyü Köyiçi mevkiinde mülkiyeti İdaremize ait 190 ada 10 No.lu parselde kayıtlı kargir hizmet binası vasfındaki taşınmazı Kadir AYDIN ve Nejat AYNACI’nın satın alma taleplerine ilişkin İl Özel İdaresi Emlak ve İstimlak Müdürlüğünün 20/07/2020 tarih ve 6140 sayılı teklif yazı ve eklerinin görüşülerek konunun karara bağlanması.

            İl Özel İdaresi Yapı Kontrol Müdürlüğünün 2020 yılı bütçesinde Köylere Çocuk Parkı Yapımı bütçe tertibinden 300.000,00.-TL. ödeneğin alınarak Gayrimenkul Mal Bakım Onarım Giderleri bütçe tertibine aktarılması talebine ilişkin İl Özel İdaresi Mali Hizmetler Müdürlüğünün 24/07/2020 tarih ve 6359 sayılı teklif yazı ve eklerinin görüşülerek konunun karara bağlanması.

            İl Genel Meclisinin Mart/2020 ayında aldığı kararların incelenerek sonuçları ile ilgili meclisimizin bilgilendirilmesi talebine ilişkin Meclis ve Encümen Kararlarını İzleme Komisyonu raporunun görüşülerek konunun karara bağlanması.

            Engelli bireylerin ihtiyaçlarının karşılanması için İl Özel İdaresi tarafından verilen araç ve gereçler ile ilgili meclisimizin bilgilendirilmesi talebine ilişkin Aile, Çocuk ve Engelliler Komisyonu raporunun görüşülerek konunun karara bağlanması.

            İlimiz ve İlçelerimizde kurulan İnsan Hakları Komisyonlarına yapılan müracaatlar ve içerikleri ile ilgili meclisimizin bilgilendirilmesi talebine ilişkin Adalet, Hukuk ve İnsan Hakları Komisyonu raporunun görüşülerek konunun karara bağlanması. 

            İlimiz ve İlçelerimiz Kuzey Anadolu fay hattı üzerinde olup yüksek riskli deprem bölgesinde yer aldığından, depreme hazırlık konusunda İlimizde yapılan (deprem toplanma alanları, kurtarma ekipleri vb.) çalışmalar ile ilgili meclisimizin bilgilendirilmesi talebine ilişkin Doğal Afet ve Göç Komisyonu raporunun görüşülerek konunun karara bağlanması.

            Niksar İlçesi Gürçeşme Beldesinden Budaklı – Eryaba – Sorhun grup yolu bağlantısı 7 km. olup, Gürçeşme Beldesinden Eryaba Köyü köy yolunun kavşağına yeni bağlantı yolu yapılmış ve grup yolu bağlantısı 2 km.’ye düştüğünden bu yolun incelenerek İl Özel İdaresi yol ağına alınması talebine ilişkin Plan ve Bütçe Komisyonu ile Yol ve Ulaşım Hizmetleri Komisyonu (müşterek) raporunun görüşülerek konunun karara bağlanması.

            Niksar İlçesi Yeşilkaya Köyü Yolunun stabilize çalışmasının 2020 yatırım programına alınması talebine ilişkin  Plan ve Bütçe Komisyonu ile Yol ve Ulaşım Hizmetleri Komisyonu (müşterek) raporunun görüşülerek konunun karara bağlanması.

            Almus İlçesi Ataköy – Geyik gölü grup yolu yeni yapıldığı halde aşırı derecede bozulmalar olduğundan bu yolun kontrolü ve kesin kabul süreçler ile ilgili meclisimizin bilgilendirilmesi talebine ilişkin AR-GE Komisyonu ile Yol Ve Ulaşım Hizmetleri Komisyonu (müşterek) raporunun görüşülerek konunun karara bağlanması.

            Erbaa İlçesi Kale Köyü mevkiinde Kelkit çayı ve Yeşilırmak üzerinde bulunan iki adet köprünün tehlike arz etmesi nedeni ile söz konusu köprünün onarımının yaptırılması talebine ilişkin Plan ve Bütçe Komisyonu ile Yol ve Ulaşım Hizmetleri Komisyonu (müşterek) raporunun görüşülerek konunun karara bağlanması.

            Turhal İlçesi Kat Köyüne ziyaretin çok fazla olduğu ve yaz aylarında ziyaret yerine inanç turizminin fazla olması nedeniyle yolların çabuk bozulduğu ve onarıma ihtiyaç duyulduğundan, bu yolun bakım onarımının yapılması talebine ilişkin   Plan ve Bütçe Komisyonu İle Yol ve Ulaşım Hizmetleri Komisyonu (müşterek) raporunun görüşülerek konunun karara bağlanması.

            Reşadiye İlçesi Soğukpınar Köyü Ulubük mevkiinden geçen Soğukpınar köy yolunun Tozanlı Grup yolu ağıyla birleştirilmesi talebine ilişkin Plan ve Bütçe Komisyonu İle Yol ve Ulaşım Hizmetleri Komisyonu (müşterek) raporunun görüşülerek konunun karara bağlanması.

            Turhal İlçesi Kalaycık Köyü önünden geçen Turhal Tokat Karayoluna hayvanların ve iş makinalarının geçişi için alt geçit yapılmış olup, alt geçit yapımı esnasında köy yolu bozulduğundan toz vs yüzünden köylülerin sağlığı olumsuz etkilendiğinden, köy giriş yolunun asfalt veya parke yapılması talebine ilişkin Plan ve Bütçe Komisyonu, Köy İşleri Komisyonu ile Yol ve Ulaşım Hizmetleri Komisyonu (müşterek) raporunun görüşülerek konunun karara bağlanması.

            İdaremizin her türlü yol yapımında sağlamlığın ve kalitenin artırılması için İdaremizce yapılacak yol yapımlarında, ilgili müşavir firmalarla anlaşma yapılması talebine ilişkin Plan ve Bütçe Komisyonu, AR-GE Komisyonu ile Yol ve Ulaşım Hizmetleri Komisyonu (müşterek) raporunun görüşülerek konunun karara bağlanması.

            İl Özel İdaremizce köylerimizde, çevrenin ve vatandaşlarımızın her türlü mikrop, virüsten korunması, özellikle yaz aylarında pis koku ve böcek oluşmalarının ortadan kaldırılması ile halk sağlığının önemini göz önüne alarak, yurt genelinde başlatılan yeraltı çöp konteynırlarının, İdaremizce Tokat genelinde uygulanması talebine ilişkin Plan ve Bütçe Komisyonu, Çevre ve Sağlık Komisyonu ile Köy İşleri Komisyonu (müşterek) raporunun görüşülerek konunun karara bağlanması.

            Turhal İlçesi Sütlüce Köyü içme ve kullanma suyu şebeke hattı yıllar önce insan gücü ile yapılmış ve yüzeye çok yakın döşendiğinden en ufak bir basınçta patlamakta, köylü sürekli mağduriyet yaşamakta olup, köyün mevcut su debisi yetersiz olduğundan, Sütlüce Köyü İlkokulunun yanına sondaj vurularak köye yeterli debide su sağlanması ve içme suyu şebeke hattının yenilenmesi talebine ilişkin Plan ve Bütçe Komisyonu ile Köy İşleri Komisyonu (müşterek) raporunun görüşülerek konunun karara bağlanması.

Turhal İlçesi Yeniköy Köyünün içme suyu deposunun yetersiz olması nedeniyle ek depo yapılması talebine ilişkin Plan ve Bütçe Komisyonu ile Köy İşleri Komisyonu (müşterek) raporunun görüşülerek konunun karara bağlanması.

            Turhal İlçesi Çarıksız Köyünün fosseptik çukurunun deforme olduğu ve çevreye pis kokular saldığı ve yetersiz duruma düştüğünden gerekli inceleme yapılarak mağduriyetin giderilmesi talebine ilişkin Plan ve Bütçe Komisyonu, Çevre ve Sağlık Komisyonu ile Köy İşleri Komisyonu (müşterek) raporunun görüşülerek konunun karara bağlanması.      

Turhal İlçesi Çamlıca Köyünün içme suyu yaz aylarında azalarak yetersiz duruma düştüğünden, gerekli incelemenin yapılarak mağduriyetin giderilmesi talebine ilişkin Plan ve Bütçe Komisyonu ile Köy İşleri Komisyonu (müşterek) raporunun görüşülerek konunun karara bağlanması.

            Almus İlçesinde yapımı tamamlanan ve devam eden kaç adet gölet var, göletlerin depolama hacmi ve ne kadar arazi suladıkları konusunda meclisimizin bilgilendirilmesi talebine ilişkin Orman, Gölet ve Su Ürünleri Komisyonu ile Tarımsal Alt Yapı Hizmetleri ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık Komisyonu (müşterek) raporunun görüşülerek konunun karara bağlanması.

            Hayvancılığın yoğun olduğu köylerimizde, süt evlerinin kurulmasında gerekli ekipmanların sağlanması ve yeterli maddi yardımların yapılması talebine ilişkin Plan ve Bütçe Komisyonu, Tarımsal Alt Yapı Hizmetleri ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık Komisyonu ile AR-GE Komisyonu (müşterek) raporunun görüşülerek konunun karara bağlanması.

            Tokat genelinde bazı köylerimizde bulunan kurşun, çinko, bakır, tıbbi kil, altın, gümüş gibi bir çok madenlerin, potansiyellerinin ortaya çıkarılması ve değerlendirilmesi için, İdaremizce ilgili üniversiteye bağlı Jeoloji Mühendisliği akademisyenlerinin de içinde yer aldığı teknik bir heyetle bölgemizin incelenmesi talebine ilişkin AR-GE Komisyonu raporunun görüşülerek konunun karara bağlanması.

            İl Özel İdaresinin yetki ve sorumluluğunda yer alan Şehitlikler, mezarlıklar ve kutsal mekânların son durumlarının incelenerek, varsa eksikliklerinin giderilmesi talebine ilişkin AR-GE Komisyonu raporunun görüşülerek konunun karara bağlanması.

            İlimizde dolu ve sağanak yağıştan dolayı hasar oluşan alanların kaç dekarı sigortalıdır ve sigorta şirketlerinin sağlayacağı katkı miktarının ne kadar olacağı konusunda araştırma yapılması talebine ilişkin Şirketler ve İştirakler Komisyonu ile AR-GE Komisyonu (müşterek) raporunun görüşülerek konunun karara bağlanması.

            Niksar İlçesi Kelkit nehri üzerinde bulunan tarihi HAMİDİYE köprüsünün onarım ve restorasyonu için Karayolları Genel Müdürlüğü Tarihi Köprüler Daire Başkanlığı nezdinde başvuruda bulunulması talebine ilişkin Plan ve Bütçe Komisyonu, Kentsel Yenileme ve Proje Takip Komisyonu İle Turizm ve Gençlik Spor Komisyonu (müşterek) raporunun görüşülerek konunun karara bağlanması.           Reşadiye İlçesi Büşürüm/Yeşilvadi Köyü Köyiçi mevkiinde mülkiyeti İdaremize ait 152 ada 16 No.lu parselde kayıtlı 2.908,64 m2 yüzölçümlü, Milli Eğitim Bakanlığı lehine üzerinde şerh bulunan kargir ilkokul ve tuvalet ve kargir iki adet lojman vasıflı taşınmazı, S.S.Reşadiye İlçesi Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifinin kiralama talebine ilişkin İmar ve Bayındırlık Komisyonu, Plan ve Bütçe Komisyonu ile Eğitim, Kültür ve Sosyal Hizmetler Komisyonu (müşterek) raporunun görüşülerek konunun karara bağlanması.

            OKA tarafından yürütülmekte olan 2020 Yılı Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı kapsamında “Vefa Tepesi Bedensel Engelli ve yaşlı Gündüzlü Bakımevi Projesi”ne İl Özel İdaremizden eş finansman desteğinin sağlanması talebine ilişkin Plan ve Bütçe Komisyonu ile Kentsel Yenileme ve Proje Takip Komisyonu (müşterek) raporunun görüşülerek konunun karara bağlanması.

            Niksar İlçesi (Sarıyazı Köyü), Sulusaray İlçesi (Ilıcak Köyü) ve Reşadiye İlçesinde bulunan Tokat İl Özel İdaresi adına, jeotermal kaynak işletme ruhsatlı sahalardaki jeotermal akışkanların kiralanarak yatırıma açılabilmesi için kiralamaya uygun kısımların kiraya verilmesi talebine ilişkin Plan ve Bütçe Komisyonu, Sanayi, Ticaret ve Enerji Komisyonu ile Turizm ve Gençlik Spor Komisyonu (müşterek) raporunun görüşülerek konunun karara bağlanması.”


" MECLİS TOPLANTISINDA KADINLARIN ÇALIŞMALARI ÖN PLANDA OLACAK konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere MECLİS TOPLANTISINDA KADINLARIN ÇALIŞMALARI ÖN PLANDA OLACAK ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda MECLİS TOPLANTISINDA KADINLARIN ÇALIŞMALARI ÖN PLANDA OLACAK ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır.

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku