Dolar 27,4198 1.91%
Euro 28,9883 1.96%
Gram Altın 1.654,47 2,04%
Çeyrek Altın 2.786,00 -0,04%
Yarım Altın 5.574,00 -0,02%
Tam Altın 11.058,67 -0,37%
MAHALLE MAÇLARI BAŞLIYOR

MAHALLE MAÇLARI BAŞLIYOR

ABONE OL
19 Ekim 2019, 10:37:39
“MAHALLE MAÇI TOKAT 2019” ÇOGEP (Çocuk ve Gençleri Sosyal Koruma ve Destek Programı)

Tokat Valiliği koordinesinde paydaş kurumlar ile birlikte İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yürütülen ÇOGEP (Çocuk ve Gençleri Sosyal Koruma ve Destek Programı) kapsamında “Mahalle Maçı Tokat 2019” Projesi hayata geçirildi.

50.000 Türk Lirası finans çıkarılan projeye Tokat Valiliği başta olmak üzere Tokat Belediyesi, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İl Sağlık Müdürlüğü, Tokat İl Merkezinde bulunan mahallelerin muhtarları ve İl Merkezinde bulunan 25 okul 42 mahalleyi temsil ederek destek verdi.

Bu proje ile 09-13 yaş grubunda 420 çocuğa ulaşıldı. Müsabakalarda oynayacak çocukların hepsine formaları, şortları, tozlukları, halı saha ayakkabıları alındı, Tokat Merkezde bulunan 42 mahalleyi temsilen 42 Mahalle Takımı oluşturuldu.

Tokat Gençlik Merkezi Mehmet Akif İnan Spor Salonunda dün bir bilgilendirme toplantısı oldu. Toplantıya İl Emniyet Müdür Yardımcısı Musa Bozkurt, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Cemil Çağlar, paydaş kurum temsilcileri, mahalle muhtarları ve öğretmenler katıldı.

İl Emniyet Müdür Yardımcısı Musa BOZKURT, turnuvanın amacına ve işleyişine ilişkin bilgiler verdi. Açıklaması şöyle oldu:

“Biz bu projeyi yaparken, cep telefonunun olmadığı, bilgisayarların olmadığı, internetin henüz icat edilmediği yıllarda biz büyükler çocukken nasıl eğleniyorduk, hangi oyunları oynuyorduk, vaktimizi nasıl geçiriyorduk,  bütün bunları çocuklarımıza göstermeyi amaçladık.

“Mahalle Maçı TOKAT 2019” Projemizde düzenlenen turnuva da birinci olmak ne kadar önemliyse,  geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın, eski günlerde olduğu gibi paylaşmayı, sevgiyi, saygıyı ve hoş görüyü, mahallenin çocuğu, delikanlısı, bir maçı kaybetse bile hayatlarında nasıl kazançlı durumda olunur, ailesini, ülkesini, bayrağını, devletini sevmeyi ve komşusu açken tok yatmamayı öğrenmeleri de en az onun kadar önemlidir. Biz bu projenin uygulanması süreci içerisinde bütün paydaşlarımızın bu konuya özellikle hassasiyet göstermelerini istiyoruz. Çünkü spor dostluk ve kardeşliktir.

“MAHALLE MAÇI TOKAT2019” Projesi Turnuva Kuralları:

a)Proje kapsamında yer alacak mahallelerin takımları 9-13 yaş grubundaki çocuklardan 7 takım oyuncusu 3 yedek oyuncusu olmak üzere toplam 10 kişiden oluşacaktır.

DİKKAT!  ERBAASPOR SAHAYA İNİYOR

b)Müsabakalar ilk devre 20 dakika ikinci devre 20 dakika olmak üzere toplam 40 dakika üzerinden yapılacaktır. Takımlar devre arası 10 dakika boyunca dinlenecektir.

c)Takımlar yedek kulübesindeki bütün oyuncularını bir defa değiştirebileceklerdir. Değişen oyuncu tekrar oyuna giremeyecektir.

d)Proje dahilinde toplam 42 mahalle olduğundan yapılacak kura çekilişlerinden sonra 1. Grup(Spor Dostluktur Grubu) 22 mahalle takımından, 2.Grup(Spor Kardeşliktir Grubu) 20 mahalle takımından oluşacaktır. Yapılacak müsabakalar eleme usulüne göre yapılacaktır. Müsabakanın berabere bitmesi durumlarında uzatmalara gidilip ilk golü atan takım galip olacaktır. Eleme müsabakaları sonrasında 1. Gruptan(Spor Dostluktur Grubu)  müsabakalarını kazanan 11 mahalle takımı ile müsabakayı kaybedip ancak averajı en iyi olan 1 mahalle takımı (Takımlar arasında averajın aynı olması durumunda en çok gol atan takım, Takımlar arasında averajın aynı olması durumunda atılan ve yenen gol sayısının aynı olması durumunda çekilecek kura neticesinde kazanan takım) olmak üzere 12 mahalle takımı, 2. Gruptan(Spor Kardeşliktir Grubu)  müsabakalarını kazanan 10 mahalle takımı olmak üzere toplam 22 mahalle takımı bir üst müsabakalara katılmaya hak kazanacaktır.

e)Birinci grup müsabakalar sonrasında kalacak 22 mahalle takımı yapılacak kura çekilişlerinden sonra 1. Grup(Spor Dostluktur Grubu)   12 mahalle takımından, 2. Grup(Spor Kardeşliktir Grubu) 10 mahalle takımından oluşacaktır. Yapılacak müsabakalar eleme usulüne göre yapılacaktır. Müsabakanın berabere bitmesi durumlarında uzatmalara gidilip ilk golü atan takım galip olacaktır. Eleme müsabakaları sonrasında 1.Gruptan(Spor Dostluktur Grubu) müsabakalarını kazanan 6 mahalle takımı ile müsabakayı kaybedip ancak averajı en iyi olan 1 mahalle takımı (Takımlar arasında averajın aynı olması durumunda en çok gol atan takım, Takımlar arasında averajın aynı olması durumunda atılan ve yenen gol sayısının aynı olması durumunda çekilecek kura neticesinde kazanan takım) olmak üzere 7 mahalle takımı, 2. Gruptan (Spor Kardeşliktir Grubu) müsabakalarını kazanan 5 mahalle takımı olmak üzere toplam 12 mahalle takımı bir üst müsabakalara katılacaktır.

DİKKAT!  ERBAASPOR BAŞKANI RAİF ÜNAL AFYON KAMPINDA TAKIMI ZİYARET ETTİ

f)İkinci grup müsabakalar sonrasında kalacak 12 mahalle takımı yapılacak kura çekilişlerinden sonra 1. Grup(Spor Dostluktur Grubu)  6 mahalle takımından, 2. Grup(Spor Kardeşliktir Grubu) 6 mahalle takımından oluşacaktır. Yapılacak müsabakalar eleme usulüne göre yapılacaktır. Müsabakanın berabere bitmesi durumlarında uzatmalara gidilip ilk golü atan takım galip olacaktır. Eleme müsabakaları sonrasında 1. Gruptan(Spor Dostluktur Grubu)   müsabakalarını kazanan 3 mahalle takımı ile müsabakayı kaybedip ancak averajı en iyi olan 1 mahalle takımı(Takımlar arasında averajın aynı olması durumunda en çok gol atan takım, Takımlar arasında averajın aynı olması durumunda atılan ve yenen gol sayısının aynı olması durumunda çekilecek kura neticesinde kazanan takım) olmak üzere 4 mahalle takımı, 2. Gruptan(Spor Kardeşliktir Grubu) müsabakalarını kazanan 3 mahalle takımı ile müsabakayı kaybedip ancak averajı en iyi olan 1 mahalle takımı (Takımlar arasında averajın aynı olması durumunda en çok gol atan takım, Takımlar arasında averajın aynı olması durumunda atılan ve yenen gol sayısının aynı olması durumunda çekilecek kura neticesinde kazanan takım) olmak üzere toplam 8 mahalle takımı çeyrek final müsabakalarına katılmaya hak kazanacaktır.

g)Çeyrek final müsabakalarına 8 mahalle takımı katılacaktır. Yapılacak kura çekiminden sonra eşleşen mahalle takımlarından müsabakalarını kazanan 4 mahalle takımı yarı final müsabakalarını oynamaya hak kazanacaktır.

h)Yarı final müsabakalarına 4 mahalle takımı katılacaktır. Yapılacak kura çekiminden sonra eşleşen mahalle takımlarından müsabakalarını kazanan 2 mahalle takımı final müsabakasını, müsabakalarını kaybeden 2 mahalle takımı ise üçüncülük müsabakalarını oynamaya hak kazanacaktır.

ı)Müsabakalar neticesinde birinci, ikinci ve üçüncü dereceye girecek mahalle muhtarlıkları ve oyuncular plaket, madalya, kupa vb. hediyeler ile ödüllendirilecektir.

i)Müsabakalar esnasında seyirci olarak bulunan kişiler tarafından sporun dostluk, kardeşlik olduğunu belirten en güzel, anlamlı ve özgün pankartların seçilmesi ve bu alanda dereceye giren birinci, ikinci ve üçüncü pankartlar da ödüllendirilecektir.

“MAHALLE MAÇI TOKAT 2019” Müsabaka Kuralları:

1)Müsabakaların minyatür kalelerde oynanması durumunda penaltı boş kaleye ters şekilde topukla yapılacaktır.

DİKKAT!  TOKAT’TA A1 SEVİYESİNDE İNGİLİZCE KURSU BAŞLADI

2)Üç korner atışı bir penaltı atışı olarak değerlendirilecek, penaltı atışları kalecinin kale çizgisinden itibaren sayacağı üç adım mesafeden yapılacaktır.

3)Serbest vuruşlarda baraj mesafesi, serbest vuruş kullanacak olan kişinin kocaman üç adım atmasıyla belirlenecektir.

4)Kalecinin topu üç kere sektirmesi durumunda rakip oyuncu açılmak durumunda kalacaktır.

5)Topa pis burun vurmak yasaktır. Bu durumda topun vurulduğu noktadan diğer takım serbest vuruş ile müsabakayı başlatacaktır.

6)Müsabakaya başlayan takım karşılıklı iki takım oyuncusunun birbirlerine doğru adım atması neticesinde kazanan oyuncunun takımı müsabakaya başlayacaktır.

7)Kaleden kaleye vuruşlarda gol geçerli sayılmayacaktır.

8)Müsabakanın berabere bitmesi durumlarında uzatmalara gidilip ilk golü atan takım galip olacaktır.

“MAHALLE MAÇI TOKAT2019” GRUPLARIN BELİRLENMESİ VE İLK MÜSABAKA EŞLEŞMELERİ (Kura çekimi)

1)İlk olarak kura çekmek kaydıyla gruplar belirlenecektir. Sıra ile çekilen 22 kura ile 1. Grupta (Spor Dostluktur Grubu) mücadele edecek mahalle takımları, geriye kalan 20 kura ile de 2.Grupta(Spor Kardeşliktir Grubu) mücadele edecek mahalle takımları belirlenecektir.

2)Kura çekimi neticesinde gruplar belirlendikten sonra 1. Grupta (Spor Dostluktur Grubu) mücadele edecek 22 mahalle takımları ile 2.Grupta(Spor Kardeşliktir Grubu) mücadele edecek 20 mahalle takımları arasındaki eşleşmeler; 1.Grupta (Spor Dostluktur Grubu) mücadele edecek 22 mahalle takım arasında kura çekmek kaydıyla ilk kurada çıkan takım ev sahibi takım, 2. Çekilen kurada çıkan takım ise misafir takım olarak tespit edilerek mahalle takım eşleşmeleri belli olacaktır. 2.Grupta (Spor Kardeşliktir Grubu) mücadele edecek 20 mahalle takım arasında kura çekmek kaydıyla ilk kurada çıkan takım ev sahibi takım, 2. çekilen kurada çıkan takım ise misafir takım olarak tespit edilerek mahalle takım eşleşmeleri belli olacaktır.”

 BAŞLAMA TARİHİ AÇIKLANACAK

Kura çekiminde takımların eşleşmeleri belli oldu. Maçların başlangıç tarihi ise İl Protokolünün ilk maçta başlama vuruşunu yapmasına göre planlanacak. Takvim de netleştiğinde kamuoyuyla paylaşılacak.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments