takip et takip et takip et
Gündem

28 Kasım 2019 - 283 Okunma

MAHALLE BULUŞMALARI DEVAM EDİYOR

Abone Ol

Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, mahalle buluşmalarına devam ediyor. Mahalle Buluşmaları kapsamında Kabe-i Mescit, Erenler ve Topçubağı Mahallesi sakinleriyle bir araya gelen Başkan Eroğlu, vatandaşların istek ve taleplerine göre mahallelerde yapılacak çalışmaları şekillendiriyor.

Mahalle halkının yapılmasını istemediği hiçbir şeyin yapılmayacağını belirten Başkan Eroğlu, mahalle buluşmalarının doğrudan demokrasi uygulaması olduğunu ifade ederek mahalle buluşmalarının devam edeceğinin altını çizdi.

Mahalle sakinlerine hitap eden Başkan Eroğlu şunları söyledi:

“Seçimlerin bitmesinin ardından çok hızlı bir şekilde yeniden çalışmalarımızı başlattık. Projelerimizi tüm Tokat’ı ilgilendiren ve mahalle bazlı olmak üzere ayırdık. Öncelikle Tokat’ın geneli ilgilendiren projelerimizden kısaca bahsedersek; söz vermiş olduğumuz 71 projemizin yapımına başladık. Gümenek Millet Bahçemizi yapmaya başladık. Dartaş İçme Suyu Barajımız yatırım programına alındı ve yapımına başlayacağız kısa bir sürede. Yeni içme suyu depolarımızı geçtiğimiz dönemde yaptık. Barajımızı da yaptığımızda Tokat’ın 40 yıllık su ihtiyacını gidermiş olacağız. Her yıl 18 Milyon metreküp su, yaklaşık 260 bin nüfusa yetecek içme suyu elde etmiş olacağız. Milletvekillerimize de bu konuda teşekkür ediyorum.

Geçtiğimiz hafta sanayi bölgesinin taşınmasıyla ilgili müjdemizi aldık. Bakanlığımız tarafından 2020 yılı yatırım programına alındı ve inşallah yapımına başlanılacak. Tokat için en önemli gelişmelerinden biriydi.

Gençlerimiz için iki tane yüzme havuzumuz iki tane de spor salonumuz için girişimlerimizi yaptık ve Gençlik Spor Bakanlığımız tarafından bunların yapımıyla ilgili sözümüzü aldık. Ayrıca şehrimiz içerisindeki parklarda da gençlerimizin spor yapabilecekleri alanlar oluşturacağız.

Sanayi sitesinin taşınması haricindeki diğer projelerinin değeri yaklaşık 78 Milyon TL’ye mal oluyor ve inşallah 2020 yılında bunları şehrimize kazandıracağız. Sokak sağlıklaştırma çalışmalarımıza kendi ekiplerimizle devam ediyoruz. Tarihi sokaklarımızı restore ederek, ortaya çıkaracağız inşallah.

Mahallemizdeki eksikliklerin giderilmesi için planlamalarımızı yaparak bunları gidereceğiz. İnsanımızın mutlu bir şehirde yaşaması için her türlü imkanı değerlendirerek elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz. Bizim gayemiz amacımız sizlerin duasını almaktır. Allah sizin bu muhabbetinizi bizlerden ayırmasın. Bizim kapımız da gönlümüz de her daim sizlere açık.”

Ayrı ayrı her mahallede mahallelerin özellikleri ve halktan gelen istekleri sıralayan Başkan Eroğlu, mahalle sakinlerini tek tek dinleyerek 2020 yılında yapılacakları programına aldı. Mahalle buluşmaları sonrasında mahalle muhtarları ve teknik ekibiyle birlikte mahallelerde inceleme yapan Başkan Eroğlu, gerekli talimatları birimlerine aktardı.


" MAHALLE BULUŞMALARI DEVAM EDİYOR konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere MAHALLE BULUŞMALARI DEVAM EDİYOR ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda MAHALLE BULUŞMALARI DEVAM EDİYOR ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır.

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku