takip et takip et takip et
Köşe Yazıları

8 Ekim 2019 - 09:45:01 - 172 Okunma

MAĞLUBİYETLER SERİSİ

  1. ligde Tokatsporumuz sahamızda oynadığı İstanbul Sultanbeyli Belediyespor maçında 1-0 mağlup

oldu. Ne diyelim geçen sezon 3. Lige düşen takımımız bu ligde oynadığı maçlarda deplasmanda oynamasına rağmen Yomraspor ile berabere kalarak aldığı 1 puandan başka puanı yok, bu güne kadar oynadığı tüm maçlarda mağlup olarak maalesef mağlubiyetler serisine devam ediyor.

Tokatspor’un bu konumu ne olacak? Ne yapılması lazım? Diye düşünüldüğünde bize göre geçmiş yıllardan gelen tecrübelerimize yararlanılmalı. Ocak ayı transfer mevsiminde geçen sezondan beri kulübümüzün sahibi olan başkanımız Ufuk Akçekaya, Tokatspor için bütün kararları ben veririm ancak benim söylediğim şekilde kulüp yönetilmelidir ifadesini bırakmalı. Bu kulübün ismi Tokatspor olduğuna göre vilayetimizin siyasetçileri Sayın Valimiz, Belediye Başkanımız ve ilimizin önemli bürokrat kesimi ile bir araya gelerek daha güçlü bir Tokatspor için kulüp başkanımız ve Tokat’ımızın sahipleri hiçbir konuda ayrım yapmadan Tokatspor’un yararına alacağı kararlarla kulübümüz ancak böyle doğru yolda ilerler.

Hiç olmazsa bu sezon bu ligde kalırlar.   Tokatsporumuz daha evvelki sezonlarda buna benzer bir konumla maçların birinci devresinde 2 puanı olmasına rağmen Ocak transfer ayında o zamanın Belediye Başkanı Sayın Adnan Çiçek ve tüm Tokatsporu sevenlerle birlikte takımı sahiplenmişler ve ligde kalınmıştı.

Bu güzel örneği önümüzdeki Ocak ayında sağlarsak ancak o zaman Tokatspor için hayırlı bir iş yapılmış olur. Bizden söylemesi. İnşallah tüm Tokatsporlular bu konuya sıcak bakar haydi hayırlısı diyelim.

Tokatspor A.Ş Sultanbeyli Belediyespor maçında gözümüzde takılan önemli ayrıntılara gelince

 1-Tüm sahamızda oynadığımız maçlarda olduğu gibi protokol tribününde maçları izleyen manzara kamuoyunun Tokatspor’a olan alakasının aynası idi. Evet maalesef protokol tribünü Gençlik Spor İl Müdürü ve yardımcıları, TFF görevlileri, Tokatspor A.Ş Genel Sekreteri Sedat Bey şahsım ve rakip kulübün idareci ve görevlilerinden başka hiç kimseler yoktu. Bu manzara Tokatspor’un içine düştüğü konumu gayet güzel gösteriyor.

Vallahi eğer Tokatspor A.Ş oldu diye kulübe hiç sahip çıkılmayacak, her şeyi onlar yerine getirsin diye hareket edilirse Tokatspor’daki bu manzara devam eder. Kuş elden gitmek üzere. Bize ne, biz ne yapalım deniliyorsa bundan sonraki gelecek yıllarda Tokatspor’u arasak bile göremeyeceğiz.

2- Takımımızın 12. Adam konumunda olan Tokatsporlu taraftar topluluklarımızda maalesef bu maça gelmemişlerdi. Bunların tribündeki yerlerinde bu hafta Tokatspor alt yapımızı Bayburt’a gönderilmeyen futbolcularımız antrenörleri Orhan Akdağlı’nın idaresi ile yaptıkları tezahüratlarla takımımıza destek vermeye çalışmışlardı. Yazık oluyor Tokatspor’umuza.

3- Gözümüze takılan en önemli manzara da protokol tribünündeki beş on kişilik belediye mensuplarının teşkil ettiği Sultan Beyli Belediyespor yöneticileriydi. Grubumuzda bulunan puan sıralamasında birinci sırada Serik Belediyespor, üçüncü sırada Karbel Karaköprü Belediyespor, bu haftaki rakibimizde Sultanbeyli Belediyespor tüm bu profesyonel kulüpler hepsi de belediyeye bağlı olarak 3. Ligde mücadele veriyorlar. Belediyelerin profesyonel kulüplere yardımcı olamaz sloganı sadece Tokat’ımızda mı geçerli? Takımımız Tokatlı genç futbolcular ve Tokatlı teknik adamların çalıştırdığı bir kulüp içerisinde bulunmasına rağmen belediyemizin her sezon yaptığı iaşesini karşılamayıp bizim takımımız Plevne Spor diyerek onların iaşelerini veriyorlar. Bu konuya hiç kimse sahip çıkmayacak mı? Sayın siyasilerimiz, Sayın Valimiz ve Belediye başkanımız ile bazı bürokratların katılımı ile sene başında yapılan toplantıda Tokatspor’u destekleyeceklerini ifade etmelerine rağmen bu topluluktan şu ana kadar hiçbir ses çıkmadı.

MAÇIN TEKNİK ANALİZİ

Bundan evvel yaptığımız maçlarda da olduğu gibi takımımız çok genç alt yapı futbolcularından kurulu bir ekip olduğundan genelde iyi futbol oynamasına rağmen daha tam tecrübe kazanmadıklarından bireysel hatalarla yedikleri gollerle mağlup oluyorlar. Sultanbeyli Belediyespor maçında da defansımızın sol geri oynayan (sol bek) topla fazla oynaması neticesinde topu rakibe kaptırıp onun verdiği farkla yediğimiz gol ile mağlup olduk. Takımımız bir hassa 2. Devrede çok iştahlı çok iyi bir futbola yakın oyun oynamasına rağmen gol pozisyonu üretemeyerek ve son vuruşlarda da beceriksizlik yaparak maçı kaybetti.

Takımımızda bize göre bu elemanlarla en önemli davranışımız teknik yöneticimizin riske girerek orta saha ve defansta oynayan tecrübeli futbolcularımızı hücum bölgesine göndermeleri olmalıdır. (Kaptanımız Emrah Taysi forvet hattına gönderilebilir) Tokatsporumuz bundan sonra oynayacağı maçlarda futbol şansının bizde olması isteği ile başarılar diler sayın spor severlere sevgi ve saygılar sunarız.

"Ercan Süsoy" diğer yazıları için tıklayın.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır.

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku