takip et takip et takip et
Gündem

21 Eylül 2020 - 496 Okunma

“LİSTE TEK AMA KAPIMIZ HERKESE AÇIK”

Abone Ol

MHP Genel Sekreter Yardımcısı Kadir Şekerci, Akdeniz konusundaki gerginliği değerlendirdi: BOYUN EĞMEDİK, EĞMEYECEĞİZ

Hafta sonu yapılan MHP Tokat İl olağan kongresinde Mustafa İpek MHP İl Başkanı oldu. Kongreye katılan MHP Genel Sekreter Yardımcısı Kadir Şekerci, Akdeniz konusundaki gerginliği değerlendirerek, “Yunanistan’ın bu düşmanca tutumuna Türk Milleti geçmişte hiç boyun eğmediği gibi bundan sonra da o mavi 478 bin metre karelik denizlerimizde de boyun eğmeyecektir.” dedi. Başkan seçilen Mustafa İpek ise “Listemiz tek ama kapımız, yüreği Tokat için çarpan herkese açıktır.” dedi.

Tokat ilçelerinde kongrelerini tamamlayan Milliyetçi Hareket Partisinde (MHP) il kongresi de hafta sonu yapıldı. MHP Tokat İl olağan kongresi Dedeman otelde partililerin katılımı ile yapıldı. Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeni ile maske ve mesafe kurallarına uyulması konusunda sık sık uyarılar yapılan kongre saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunması ile başladı. Kuran-ı Kerim tilavetinin ardından MHP Genel Sekreter Yardımcısı Kadir Şekerci başkanlığında divan heyeti oluştu.

Divan Başkanı MHP Genel Sekreter Yardımcısı Kadir Şekerci, konuşmasına MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin selamını ileterek başladı. Yaşanılan süreçte birlikte ve beraberliğe ihtiyaç duyulduğuna işaret eden Kadir Şekerci, “Ülkemizin var oluş yok oluş savaşı verdiği bu günlerde daha çok birlik ve beraberliğe ihtiyacımız olduğu bilinmektedir. Hepimizin öncelikli görevi kucaklaşmadır. Kırgınlıkların bir kenara bırakılmalı, davamızı bir adım öteye nasıl taşıyabilirizin hesabı yapılmalıdır. Şahsi çıkarlarımızdan ziyade yüce Türk milletinin hayrına ve yararına ne yapabilirizin telaşı içerisinde olmalıyız. Liderimizin ve partimizin politikalarını iyi anlayıp yüce Türk Milletine doğru bir şekilde aktarmalıyız. Şunu çok iyi biliyoruz ki zafer inananların, inançları uğruna her güçlüğe katlananlarındır. Allah’ın izniyle millet devlet el ele gönül gönüle verip aydınlık günlere yürüyecektir. Türk Milliyetçiliği davası bugünlere hiç kolay gelmedi. Bu dava misk kokulu gün bahçelerinden günümüze ulaşmadı. Bu dava 80 bin yıllık haykırışın zulmün, işkencenin, idamlıkların sesiydi. Türk Milliyetçiliğinin siyasi arenada sesi olan Milliyetçi Hareket Partisi bu süreci bilge liderimiz Devlet Behçeli’nin genel başkanlığında şanla şerefle ilkelerinden taviz vermeden yürütmektedir. Son günlerde Avrupa ve Yunanistan’ın Akdeniz üzerindeki planları herkes tarafından bilinmektedir. Genel Başkanımız bu durumla ilgili çok net beyanlarda bulunmuştur. Yunanistan’ın bu düşmanca tutumuna Türk Milleti geçmişte hiç boyun eğmediği gibi bundan sonra da o mavi 478 bin metre karelik denizlerimizde de boyun eğmeyecektir. Bu böylece genel başkanımız tarafından ifade edilmiştir. Türk Milleti de bunun arkasındadır.” diye konuştu.

Eski MHP İl Başkanı Ömer Çetin, yaptığı konuşmada, “58 yıllık hayatımda şükür makamı olarak gördüğüm, daima gururla ve şerefle taşıdığım il başkanlığı görevinin bugün 22’nci ayı 666’ıncı günündeyim. 45 yıllık dava hayatımda söylediğim bir söz vardır, genel başkanımızın ve genel merkezimizin tercihi daima başımızın tacıdır. Bugünden itibaren görevi alacak arkadaşlarıma başarılar diliyorum. İnşallah yapamadığımız ya da yarım bıraktığımız işleri tamamlama şerefine onlar nail olur.” dedi.

“LİSTEMİZ TEK AMA KAPIMIZ HERKESE AÇIK”

MHP İl Kongresinde aday gösterilen Mustafa İpek de, “İstiklal için birlik, istikrar için dirlik sloganıyla çıktığımız yolda bugün Tokat kurultayımızı yapıyoruz. Pandemi nedeniyle ilçe kurultayımızı sessiz ve sakin geçirmek zorunda kaldık. İsterdik ki her ilde ilçe kurultayımız görkemli bir şekilde geçsin. Tüm bu olumsuzluklara rağmen kurultaylarımız sonrasında kazanan Türkiye, kazanan Tokat olacak. Kurultaylarımızda ülkemizin yüksek ülkülerini hayata geçirecek kadrolar kuruyoruz. Bilge liderimiz Devlet Bahçeli’nin kızıl elma olarak gösterdiği 2023 gölgesinde güçlü hedeflere ulaşmak için durmadan dinlenmeden çalışacak kadroları oluşturuyoruz. Listemiz tek ama kapımız, yüreği Tokat için çarpan herkese açıktır.” ifadelerini kullandı.

BURHAN YAMANOĞLU UNUTULMADI

Konuşmasına geçtiğimiz günlerde son yolculuğuna uğurlanan Burhan Yamanoğlu’nu anarak başlayan Tokat Milletvekili Yücel Bulut, Tokat’ta Milliyetçi Hareket Partisi hareketinin Burhan Yamanoğlu kurucu başkanlığında başladığını ve o dönemde hareket içerisinde yer alanların önemli katkılar sunarak ülkücü hareketi bugüne ulaştırdığını vurguladı. Yücel Bulut, “Bugün biz milletvekili olarak mevcut il başkanımız, görevi devralacak il başkanımız, ilçe başkanlarımız, hepimiz sahip olduğumuz değerleri tarihin içerisinden süzerek getirip omuzlarımıza yükleyen ağabeylerimize ve dava büyüklerimize olan borcumuzun farkındayız. Dolayısıyla herkes şunu bilmelidir, Türk Milliyetçiliğinin nabzı Tokat’ta bugün bu kurultay salonunda atıyor. Bugün Türk Milliyetçiliğinin Tokat’taki bütün değerleri manevi şahisyetleriyle bu salondadır. Burhan Yamanoğlu, Lütfi Ceylan ne kadar büyüğümüz değerimiz bizi biz yapan değerimiz varsa bugün bu salondadır. Dolayısıyla asla ve asla ‘biz de vardık ama bizi dışladılar’ diyenlere kulak asmayın. Burhan Yamanoğlu’nun Lütfi Ceylan’ın olduğu salonda sen yoksan sen kendini dışlamışsındır demektir.” ifadelerini kullandı.

“BU PARTİNİN ÖNDERİ DEVLET BAHÇELİ”

MHP’nin ilkeler ve prensipler üzerinde yürüyüp ve hareket ettiğini vurgulayan Bulut, “Bu partinin bugün önderi fikirlerimizin, değer yargılarımızın tamamının temsilcisi Devlet Bahçeli’dir. Dolayısıyla inatla ve ısrarla liderimizle problem yaşayan herkesle problem yaşamaya hazırız ve bu konuda da kararlıyız. Bunun dışına ben üç hilalin altında kendimi buluyorum, ben Türkoğlu Türküm, Türk Milliyetçisiyim, ben bu davada makam mevki ve mertebe aramaksızın, yalnız hizmete adanmış bir yüreğim diyen herkesle biriz beraberiz, kapımız da soframız da hanemiz de hepsine açıktır.” diye konuştu.

“TEK LİSTE BİRLİK BERABERLİK”

MHP teşkilatlarının kongrelere tek liste girmesine yönelik eleştirilere değinen Bulut, “Tek listeye tepki gösterenlere bir kere daha diyoruz ki, tek liste; üç hilalli tek sancağımızın altında el birliğiyle toplanmanın, uzlaşmanın, birlik ve beraberliğin adıdır. Nefislerimizi ezmedikçe bu davanın yükselmeyeceğini bilerek, bugün buradan birlik içerisinde nasıl geldiysek birlik içerisinde çıkacağız.” dedi.

Yeni oluşan yönetim listesi şöyle oldu: Ahmet Akcan, Ahmet Keser, Aydın Atılgan, Emre Çevirgen, Fatih Karameşe, Göktürk Temiz, Haydar Duman, Mahmut Gülhan, Mehmet Meral, Musa Özdemir, Musa Türköz, Mustafa Kaya, Mustafa Gündüz, Oğuz Keleş, Satılmış Çakıcı, Suat Cımbız, Sulhi İzan, Şevket Yücel, Şivan Coşar, Şükrü Tokel, Talip Aynur, Turan Dama, Hasan Akyüz, Selçuk Tezcan. 


" “LİSTE TEK AMA KAPIMIZ HERKESE AÇIK” konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere “LİSTE TEK AMA KAPIMIZ HERKESE AÇIK” ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda “LİSTE TEK AMA KAPIMIZ HERKESE AÇIK” ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır.

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku