Dolar 18,7800 0.36%
Euro 20,1575 1.2%
Gram Altın 1.158,91 0,29%
Çeyrek Altın 1.927,00 0,21%
Bitcoin 440933 -1.82138%
Ethereum 30903 -1.88593%
Yarım Altın 3.854,00 0,18%
Tam Altın 7.789,76 1,41%
Kuveyt Türk Devletin Mi? Kimin?

Kuveyt Türk Devletin Mi? Kimin?

ABONE OL
16 Ocak 2023, 19:08:38

Kuveyt Türk Devletin Mi? Kimin? gibi sorularınızın tüm cevabı bu haberimizde.

Seçkin ürün ve hizmetle, çok sayıda finansal ürün ve hizmeti etkin bir biçimde müşterileriyle buluşturan Kuveyt Türk Devlet Bankası Mı? Nitelikli ve eğitimli bir kurumsal kadroya sahip Kuveyt Türk Kime Ait?

Ekonomideki gelişmeler ile müşteri ihtiyaç ve beklentileri doğrultusunda faaliyet göstermeyi kendine hedef edinen Kuveyt Türk, bankacılık sektöründe çok sayıda ürün ve hizmeti müşterileriyle buluşturmaktadır. Bireysel bankacılık alanında faaliyet yürütmeye başlayan ilk katılım bankası olarak hizmetine devam eden Kuveyt Türk hangi ülkenin diye merak ediyorsanız, siz de aşağıda bulunan bilgileri okuyabilirsiniz.

KUVEYT TÜRK DEVLET BANKASI MI, KİME AİT?

Kuveyt Türk, müşterilerine birçok yenilik sunan ve ilki yaşatan bir katılım bankasıdır.  Bilişim ve teknoloji altyapısını en iyi şekilde kuran ve kullanan Kuveyt Türk, elektronik bankacılık ve alternatif dağıtım kanalları konusunda tüm bankacılık hizmetlerini en iyi şekilde vermektedir. Visa ve MasterCard kredi kartları yanında POS, ATM, İnternet Bankacılığı, Çağrı Merkezi, Sesli Yanıt Sistemi ve SMS Bankacılığı gibi pek çok hizmeti kesintisiz olarak sunmaktadır.Kurulduğu günden bugüne Kuveyt Türk, faizsiz bankacılık sisteminde özeni, yatırım alanlarında araştırmacılığı, tasarruf sahiplerine ve iş adamlarına çağdaş, istikrarlı, güvenilir, kaliteli hizmet sunmayı, çalışanlarının verimliliğini artırmak için sürekli eğitime tabi tutmayı kendisine hedef belirlemiştir. Kuveyt Türk, yurt içinde ve yurt dışında şubeleri ve her türlü çağdaş teknolojik imkanları kullanarak, süratli ve kaliteli hizmeti tasarruf sahiplerinin ve yatırımcılarının ayağına götürebilmenin gururunu yaşamaktadır. Kuveyt Türk, dinamik kurumsal yönetim anlayışı, müşterilerinin hizmetine sunduğu yenilikçi ürünlerle ve yurt dışı açılımıyla Türkiye’de katılım bankacılığının gelişimine önemli katkılar sağlamaktadır. Kuveyt Türk, Bakanlar Kurulu Kararı’nın tespit ettiği esaslara uygun olarak faaliyet göstermek üzere 1989 yılında özel kurum statüsünde kurulmuştur. 

KUVEYT TÜRK SAHİBİ KİM

Güçlü sermaye yapısıyla ve dinamik kurumsal yönetim anlayışıyla ön plana çıkan Kuveyt Türk’ün hisselerinin %62,24’ü Kuveyt Finans Kurumu’na, %18,72’si Vakıflar Genel Müdürlüğü’ne, %9’u Kuveyt Devlet Sosyal Güvenlik Kuruluşu’na, %9’u İslâm Kalkınma Bankası’na, geriye kalan %1,04’lük kısmı ise diğer gerçek ve tüzel kişilere aittir. Kuveyt Türk’ün en büyük ortağı konumunda olan Kuveyt Finans Kurumu (Kuwait Finance House – KFH), milyarlarca ABD dolarlık toplam fon büyüklüğü ve etkin uluslararası hizmet ağı sayesinde Banka’nın istikrarlı gelişiminin teminatı konumundadır. Siz değerli okurlarımız bu sayfamızda yer alan bilgilere göz atarak, AlBaraka Türk hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments