takip et takip et takip et
Gündem

4 Ağustos 2020 - 651 Okunma

KÜTÜPHANE YAPILSIN GÖZÜMÜZ SAĞLIKLI KALSIN

Abone Ol

Optisyen Hüsamettin Akgül, tüm dünyayı etkisi altına alan covid-19 salgını sürecinde Tokatlı gençlerin göz sağlığını korumaları için önemli uyarılarda bulundu.

Optisyen Hüsamettin Akgül, salgın sürecinde göz sağlığındaki bozulmalara dikkat çekerek Tokatlılara önemli uyarılarda bulundu. Özellikle genç kesime seslenen Akgül; “Eğitimin uzaktan yapılmasıyla birlikte telefon, tablet, bilgisayar gibi teknolojik cihazlarla zaten sık vakit geçiren genç nüfusumuz, pandemi döneminde bu cihazları daha da sık kullanarak göz sağlıklarını tehlikeye atıyor. Elektronik cihazların ekranlarından yayılan mavi ışık, erken yaşta göz kusurları oluşmasına sebep oluyor. Bu yüzden pandemi döneminde eğitimin teknolojik cihazlarla yapılması gerekliliği, göz sağlığımızı tehlikeye atıyor. Bu tip elektronik cihazları mümkün oldukça az kullanmak gerektiği gibi uzun süreli kullanımlarda ise kısa aralıklarla gözleri dinlendirmek gerekiyor. Göz ve görme sağlığı ile ilgili şikâyeti bulunan vatandaşlarımızın, özellikle gençlerimizin geciktirmeden göz doktorlarına muayene olmalarını tavsiye ediyoruz. Sağlıklı görmeyen bir öğrenci başarılı olamaz.” dedi.

KÜTÜPHANE BÜYÜSÜN, GÖZÜMÜZ SAĞLIKLI KALSIN

Optisyen Akgül, Tokat’ta genç nüfusun arttığını ifade ederek; “Artık Tokat’ımıza modern, çağa uygun ve her yaştan kesime hitap eden bir kütüphane yapılması gerektiği görülmektedir. Mevcut il halk kütüphane binamız 1993 yılından beri mevcut yerinde hizmet veriyor. Konumu merkezi yerde olmasına rağmen kaynak ve alan yetersizliğinden dolayı kullanıcı sayısı çok az kalıyor. Sınavlara hazırlanan ve yetersiz alandan dolayı kütüphaneyi verimli kullanamayan öğrenciler, kaynak kitaplardan ders çalışmak yerine videolu ders anlatım yöntemlerine yöneliyor. Bu sebeple teknolojik cihazlarla çok daha fazla vakit geçiren gençlerimiz zamanla görme kusurlarıyla karşılaşıyor. Toplumun tüm kesimine hitap eden ve özellikle ders çalışma amaçlı kullanım alanı zenginleştirilmiş bir kütüphane görme sağlığımıza katkı sağlayacaktır. Tokat’ımızın buna ihtiyacı var.” dedi.


" KÜTÜPHANE YAPILSIN GÖZÜMÜZ SAĞLIKLI KALSIN konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere KÜTÜPHANE YAPILSIN GÖZÜMÜZ SAĞLIKLI KALSIN ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda KÜTÜPHANE YAPILSIN GÖZÜMÜZ SAĞLIKLI KALSIN ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır.

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku