Dolar 18,7800 0.36%
Euro 20,1575 1.2%
Gram Altın 1.128,59 -2,33%
Çeyrek Altın 1.905,00 -0,94%
Bitcoin 439150 -0.28941%
Ethereum 31355 0.40529%
Yarım Altın 3.811,00 -0,94%
Tam Altın 7.591,87 -2,02%
Kurumuş Kan Lekesi Nasıl Çıkar?

Kurumuş Kan Lekesi Nasıl Çıkar?

ABONE OL
30 Temmuz 2021, 14:49:00

Son zamanlarda aramalarda trend olan kurumuş kan lekesi nasıl çıkar sorusunun cevabı oldukça kolaydır. Kurumuş kan lekesini çıkaran maddelerden ilk akla gelen renksiz macundur. Kan lekesi olan ve kuruyan bölgeye diş macunu koyulur ve bir süre bekledikten sonra silinir. Çıkmıyor ise bir başka yöntem denenebilir. Öncelikle buz gibi bir suya batırılır. Biraz çitilendikten sonra çıkmaz ise üzerine karbonat dökülür. Bu yöntemlerden bir tanesi ile çıkmaz ise sonraki adımınız nişasta olabilir. Kan lekesi üzerine nişasta koyulur ve çitilenir. Kumaş içerisine hapsolmuş ise daha zorlu yöntemler denemek gerekebilir. Beyaz sirke ile soğuk su karışımı yapılıp içerisinde birkaç saat bekletilebilir. Bu kan lekesinin çıkmasına yardımcı olabilir.  

Kan Lekelerinden Kurtulun!  

Kan lekeleri bireylerin kabusu haline gelmiştir. Özellikle bu leke kurumuş ise çıkması zordur. Bunun için birkaç işlem yapılması gerekir. Bu işlem kimyasal kullanılmadan yapılmak isteniyor ise bu durumda tuzlu su ya da karbonatlı su gibi farklı yöntemler denenebilir. Ancak doğal yöntemler ile çıkmayan kan lekesi için kimyasal kullanmak zorunda kalınabilir. Bazı temizlik malzemeleri ile bu kurumuş kan lekesi kolay bir şekilde çıkarılabilir. Kan lekesi kurumamış olsa hiçbir müdahaleye gerek kalmadan sıcak su ile temas ettirilip sabun yardımı ile çıkarılabilir. Ancak kurumuş kan lekesinin çıkması o kadar kolay değildir. 

kan lekesi nasil cikar

Giysilerinizdeki Kan Lekesini Çıkarın! 

Herhangi bir kesik ya da küçük çizikler gibi kazalar yaşadığımızda kan lekesi giysilerimize bulaşabilir. Hava ile teması ile de kuruyabilir. Bu durum da bireylerin aklına kurumuş kan lekesi nasıl çıkar sorusunu getirir. Bu soru için cevap ikiye ayrılır. Doğal yöntemler ile mi çıkarmak istiyorsunuz yoksa kimyasal kullanarak mı tercih ediyorsunuz. Bunun cevabı verildikten sonra işe koyulmak gerekir.  

Doğal yöntemlerle bu lekeyi çıkarmak isteyen bireyler öncelikle tam olarak kurumadan kanlı giysiyi sıcak suya yatırmalıdır. Ancak tamamen kurumuş ise soğuk suya yatırmak daha mantıklı olacaktır. Tam olarak doğal bir yöntem sayılmasa da sabun da kan lekesi için etkili bir yöntemdir. Kan lekesi olan bölgeyi sabunlayarak ve soğuk suda bekleterek lekenin çıkması sağlanabilir. https://www.bagcigrup.com.tr/kurumus-kan-lekesi-nasil-cikar/ sayfasında bu sorunun etkili bir düzeyde yanıtını bulabilirsiniz! 

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Diyarbakır Nöbetçi Noterler Hakkâri Nöbetçi Noterler Gümüşhane Nöbetçi Noterler Erzurum Nöbetçi Noterler Erzincan Nöbetçi Noterler Elazığ Nöbetçi Noterler Edirne Nöbetçi Noterler Hatay Nöbetçi Noterler Isparta Nöbetçi Noterler Mersin Nöbetçi Noterler Konya Nöbetçi Noterler İzmir Nöbetçi Noterler Kocaeli Nöbetçi Noterler Kırşehir Nöbetçi Noterler Kırklareli Nöbetçi Noterler Kayseri Nöbetçi Noterler Kastamonu Nöbetçi Noterler Kars Nöbetçi Noterler Çanakkale Nöbetçi Noterler Çankırı Nöbetçi Noterler Çorum Nöbetçi Noterler Giresun Nöbetçi Noterler Denizli Nöbetçi Noterler Gaziantep Nöbetçi Noterler Eskişehir Nöbetçi Noterler Niğde Nöbetçi Noterler Mardin Nöbetçi Noterler Manisa Nöbetçi Noterler Muğla Nöbetçi Noterler Kütahya Nöbetçi Noterler Malatya Nöbetçi Noterler Kahramanmaraş Nöbetçi Noterler Muş Nöbetçi Noterler Nevşehir Nöbetçi Noterler Sinop Nöbetçi Noterler Rize Nöbetçi Noterler Sivas Nöbetçi Noterler Sakarya Nöbetçi Noterler Tekirdağ Nöbetçi Noterler Samsun Nöbetçi Noterler Ordu Nöbetçi Noterler Siirt Nöbetçi Noterler Tokat Nöbetçi Noterler Trabzon Nöbetçi Noterler Şanlıurfa Nöbetçi Noterler Yozgat Nöbetçi Noterler Aksaray Nöbetçi Noterler Karaman Nöbetçi Noterler Van Nöbetçi Noterler Zonguldak Nöbetçi Noterler Uşak Nöbetçi Noterler Bayburt Nöbetçi Noterler Kırıkkale Nöbetçi Noterler Tunceli Nöbetçi Noterler Bartın Nöbetçi Noterler Yalova Nöbetçi Noterler Şırnak Nöbetçi Noterler Ardahan Nöbetçi Noterler Karabük Nöbetçi Noterler Iğdır Nöbetçi Noterler Batman Nöbetçi Noterler Kilis Nöbetçi Noterler Osmaniye Nöbetçi Noterler Bursa Nöbetçi Noterler Burdur Nöbetçi Noterler Bolu Nöbetçi Noterler Bitlis Nöbetçi Noterler Bingöl Nöbetçi Noterler Bilecik Nöbetçi Noterler Balıkesir Nöbetçi Noterler Düzce Nöbetçi Noterler Aydın Nöbetçi Noterler Artvin Nöbetçi Noterler Antalya Nöbetçi Noterler Ankara Nöbetçi Noterler Amasya Nöbetçi Noterler Ağrı Nöbetçi Noterler Afyonkarahisar Nöbetçi Noterler Adıyaman Nöbetçi Noterler Adana Nöbetçi Noterler İstanbul Nöbetçi Noterler