takip et takip et takip et
Gündem

3 Temmuz 2020 - 402 Okunma

KURBANINI PAYLAŞ, KARDEŞİNLE YAKINLAŞ

Abone Ol

Diyanet İşleri Başkanlığı ile Türkiye Diyanet Vakfı Tokat Şubesince Tokat Yer altı Çarşısı üzerinde kurban bağış standı açıldı. 2020 yılı vekaletle kurban kesim bedeli yurt içi 975, yurt dışı 825 TL olarak belirlendi.

Diyanet İşleri Başkanlığı ile Türkiye Diyanet Vakfı vatandaşların kurban bağışlarını ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak üzere “Kurbanını Paylaş, Kardeşinle Yakınlaş” sloganıyla her yıl olduğu gibi bu sene de vekâletle kurban kesim organizasyonu başlattı.

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş,  Türkiye Diyanet Vakfı’nın 2020 yılı vekaletle kurban kesim bedelini yurt içi 975, yurt dışı 825 TL olarak belirlediklerini açıkladı.

Başkan Erbaş, TDV’nin vekaletle kurban organizasyonuna destek vermek isteyenlerin www.tdv.org ve bagis.tdv.org adreslerinden online olarak bağış yapabileceklerini ifade ederek, şunları söyledi:

“Vatandaşlarımız mobil bağış uygulamamızdan kurban vekâletlerini verebilecekleri gibi; il ve ilçe müftülükleri, TDV şubeleri, din görevlileri, tüm PTT şubeleri ve anlaşmalı bankalar aracılığıyla da Türkiye Diyanet Vakfı kurban programına katılım sağlayabilirler. Vatandaşlarımız 0 312 416 90 00 numaralı telefondan arayarak kurban vekâleti hakkında detaylı bilgi alabilir. Yurt dışında yaşayan vatandaşlarımız da din hizmetleri müşavirlikleri ve ataşelikler ile bu ülkelerdeki cami dernekleri ve din görevlisi hocalarımız vasıtasıyla kurban bağışlarını güvenle yapabilirler.” Dedi

Türkiye Diyanet Vakfı Tokat Şubesi tarafından dün Cumhuriyet Meydanında bulunan Kapalı Çarşı üzerinde Türkiye Diyanet Vakfına ait  Kurban bağış standı açıldı. Standı ziyaret eden Tokat İl Müftüsü Abdullah Pamuklu, bağışta bulunmak isteyen vatandaşları standa beklediklerini bildirdi.


" KURBANINI PAYLAŞ, KARDEŞİNLE YAKINLAŞ konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere KURBANINI PAYLAŞ, KARDEŞİNLE YAKINLAŞ ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda KURBANINI PAYLAŞ, KARDEŞİNLE YAKINLAŞ ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır.

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku